Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Opony, felgi, hamulce i zawieszenie (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=33)
-   -   [MK2] Szum przy wciskaniu hamulca (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=60426)

lukaszz86 27-10-12 19:49

Szum przy wciskaniu hamulca
 
Witam,
Dzisiaj pojawił się w moim aucie problem - Focus mk2 1.8 tdci.
Przy wciskaniu pedału hamulca słychać "szum" "syczenie" ciężko określić ten dźwięk. Problem występuje zarówno na zimnym jak i rozgrzanym silniku.
Hamulce działają bez zarzutu, nie ma to wpływu na siłę hamowania
Co może być tego powodem?
Płyn hamulcowy?

Dodam, że dzisiaj spadła temperatura do 0 stopni, więc może to kwestia temperatury?

mjprzem 27-10-12 22:21

gdyby to tylko plyn i zapowietrzenie sie ukladu to problem bylby zaden...tylko czy to czasem nie chodzi o serwo? ale dlaczego sie tak szybko zepsulo...?
musisz sprawdzic czy to czasem nie jest wlasnie podcisnieniowy uklad wspomagania hamulca.

Kubuch 27-10-12 22:52

Może zwyczajnie skończyły się klocki?

szukacz 03-11-12 22:02

Zgadzam się z przedmówcą, wydaje mi się zuzyły się klocki. A ten szum pojawia sie też podczas jazdy czy tylko po wciśnięciu hamulca na postoju?

lukaszz86 10-11-12 20:24

Szuam tylko w momencie wciskania pedału hamulca. Podczas jazdy silnik zagłusza ten dźwięk. Ok sprawdze klocki

mjprzem 13-11-12 15:16

jezeli szumi nawet jak stoisz to zostaw klocki w spokoju...po zatym klocki raczej obcieraja a nie szumią choć rozumiem ze kazdy ten sam dźwięk moze inaczej odbierac.

materos 13-11-12 20:46

Mnie się kiedyś wkradł się mały kamyczek pomiędzy klocki a tarcze i przy hamowaniu dziwnie świszczało. Wizyta u mechanika klocki i tarcze OK. Dopiero przy wymianie okazało się że to maluteńki kamyczek robił swoje w połączeniu z bardzo twardymi tarczami ;). Ale zacząłbym od sprawdzenia stanu tarcz :)

All 15-11-12 10:30

u mnie syczało jak miałem kiedyś jakąś nieszczelność, ale wtedy hamulce też słabiej pracowały, skoro hamuje dobrze to raczej nie to, ale też raczej nie klocki. Może musisz poszukać jeszcze gdzieś indziej.

Zil 12-03-13 08:34

U mnie dokładnie to samo. Dźwięk ciężko opisać, coś pomiędzy szumem a tarciem, w momencie, gdy wciskam hamulec. Ustaje, gdy puszczam.
Samochód ma mały przebieg (ok. 42 tys), w styczniu był na przeglądzie u mechanika (układ hamulcowy podobno ok, coś mi jakby stukało z przodu, więc wymiana paska i napinacza), w lutym na przeglądzie technicznym (wszystko ok). W tak krótkim czasie nagle problemy?
Po postach wyżej sprawdzę jeszcze raz u mechanika klocki, tarcze, płyn hamulcowy, ale zastanawiam się, niskie temperatury, niegarażowane nierozgrzane auto, może ciśnienie w oponach???
Auto hamuje dobrze.

mjq 12-03-13 09:09

Ja obstawiam serwo, to samo miałem w Megane.

LathanderAldonis 12-03-13 11:02

Ja od 2 miesięcy zauważyłem również szum, ale tylko na samym początku... Powiedzmy auto stoi pod chmurka ponad 24h po ruszeniu wszystko OK, ale jak hamuje to jest szum jakby coś ocierało... Po przejechaniu kilku kilometrów wszystko jest OK, zero szumu. Mam się czymś martwić? :D

MATRIX60MW 12-03-13 14:08

może na traczach powstaje nalot rdzawy skoro trzymasz pod chmurką a po kilku hamowaniach ustaje

LathanderAldonis 12-03-13 15:37

Rozumiem, że nie muszę się tym martwic? czy można coś z tym zrobić?

ps. Dzisiaj po drugim hamowaniu była cisza ;)

mar-pow 12-03-13 16:42

Cytat:

Napisał LathanderAldonis (Post 842449)
Rozumiem, że nie muszę się tym martwic? czy można coś z tym zrobić?

ps. Dzisiaj po drugim hamowaniu była cisza ;)

Nie ma się czym martwić...

loki34 12-03-13 17:59

Czy w MK2FL jest jakis czujnik przy klockach hamulcowych,ostrzega o konczących sie klockach?

mjprzem 19-03-13 08:15

raczej niema ale co za roznica ? jak za pozno zmienisz to nic sie nie stanie-najwyzej klocek przytrze ci rant tarczy i bedziesz to slyszal znacznie wczesniej, bedzie glosniejsze hamowanie. dawniej w samochodach potrafily cylinderki wypadac ale dzisiaj tak sie robi ze nic nie ma prawa sie stac jak klocek sie za bardzo zuzyje chyba ze masz tarcze o 2mm ciensze od minimalnej grubosci.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:16.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi