Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   [MK1] 1.8 TDCI Migająca kontrolka świec żarowych. (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=35646)

pawlos183 09-02-10 18:37

1.8 TDCI Migająca kontrolka świec żarowych.
 
Witam, mam pierwszy poważniejszy problem z moim focusem trochę się wystraszyłem wiem że temat był poruszany już miliony razy bo przeczytałem wszystkie. Otóż dziś wracając do domu focus mi spadł z obrotów i zaczęła mrugać kontrolka świec żarowych po ponownym odpaleniu nic się nie poprawiło. Gdy wcisnę pedał gazu samochód wkręca się max do 3tyś obrotów i strasznie kopci na czarno. Jakieś 30km wcześniej tankowałem samochód. Pomóżcie co mam robić bo się załamałem.

---------- Post dodany o 18:37 ---------- Poprzedni post był z 16:57 ----------

Byłem u mechanika i filtr paliwa był tak zabrudzony że nie szło wcale prawie przez niego paliwo, przedmuchał go sprężarką i już niby paliwo przechodzi normalnie ale focus chodzi jak jakiś ciagnik do 3 tyś się wkręca i strasznie nie równo chodzi. Jutro rano jadę na komputer bo już mnie krew zalewa. Kontrolka cały czas mruga, czy mógł się przełączyć na tryb awaryjny?

Kubuch 09-02-10 18:39

Cytat:

Napisał pawlos183 (Post 413236)
filtr paliwa był tak zabrudzony że nie szło wcale prawie przez niego paliwo, przedmuchał go sprężarką i już niby paliwo przechodzi normalnie

[panna] Normalnie czy nie normalnie tego nie wie nikt... Wymień ten filtr, zresetuj komputer i zobacz.

pawlos183 09-02-10 18:50

Jutro rano będę miał nowy filtr bo już zamówiłem no i jade na ten komputer. Mam nadzieje że to nie wtryski czy coś takiego

grzybek 09-02-10 19:00

Nadzieja matką głupich... Stawiam na wtryski skoro filtr taki brudny.

pawlos183 09-02-10 19:07

To mnie nie pocieszyłeś

MisiekT 09-02-10 19:09

wymien filtr paliwa i zresetuj kompa - najpierw trzeba wykluczyc najprostsze (i najtansze)... jak nie pomoze to jedz na komputer

pawlos183 09-02-10 19:10

A jaki jest koszt wymiany wtrysku? trzeba się zacząć może przygotowywać na najgorsze

---------- Post dodany o 19:10 ---------- Poprzedni post był z 19:09 ----------

Jutro rano zmienie ten filtr i zresetuje kompa, potem jade na komputer napisze czego się dowiedziałem.

pawlos183 10-02-10 08:01

I zajebiście rano już nie zapalił :???:

FocusSmok 10-02-10 10:57

no to nie ciekawie.. ;/ nie chce byc zlym prorokiem, ale... jak Ci sie uda jakos doczolgac do mechanika i dowiesz sie cos wiecej - napisz

powodzenia!

pawlos183 10-02-10 13:46

Właśnie byłem u mechanika ale tekiego najbliższego nie za dobrego bo na lince, i na początku palił max na 5s i gasł potem zapalił ale chodził jak nie na wszystkie cylindry szarpało go jak głupiego i dymił na siwo jak pociąg. Podłączył pod komputer i pokazało "wirnik krzyżaka pompy wtryskowej" i jeszcze 2 błędy ale ich nie pamietam. Teraz foczka już na lawecie i zaraz chyba jadę do konkretnego kolesia od pomp ale wcześniej drugim samochodem polece dopytać na kiedy mnie przyjmie. Załamka czeka mnie duży wydatek chyba.

pawlos183 10-02-10 16:17

Właśnie wróciłem z warsztatu "Profesionalne naprawy turbin Gozdowo koło Płocka" i jak mu powiedziałem objawy odrazu się koleś zaśmiał i powiedział ze wtryski do wymiany. W poniedziałek ma najbliższy wolny termin ale widać ze konkretny gościu bo z 20 samochodów na powórku nawet jedna foczka tez tdci tylko kombi. Mam możliwość u znajomego sprawdzenia wtrysków w włocławku to akurat sobię zobacze czy wszystkie siadły zeby mnie nie naciagneli na 4 odrazu jak to ktoś kiedyś na forum pisał ze to tak samo realne jak złapać 4 kapcie naraz.

MisiekT 10-02-10 16:23

Cytat:

Napisał pawlos183 (Post 413548)
to tak samo realne jak złapać 4 kapcie naraz

mowa byla o normalnej eksploatacji, a u ciebie mowa o niesprawnym filtrze paliwa, tutaj niestety ryzyko uszkodzenia calego kompletu mocno wzrasta

kleofas 10-02-10 16:27

tak ode mnie - wymiana filtra co 20kkm
niby producent przewidział co 60kkm, ale sami wiedzie jaki szlam można zatankować [boshe]
tak czy owak życzę niskiego kosztu naprawy

FocusSmok 10-02-10 17:59

ja filtr wymieniam nawet co 10 - 12 tys.. koszt niewielki, a jak widac wyzej moze to sie skonczyc duzo gorzej ;/

Zieluchh 10-02-10 18:27

no ciekawe co będzie... ?:)

XymoX 10-02-10 19:04

Cytat:

Napisał pawlos183 (Post 413548)
odrazu się koleś zaśmiał i powiedział ze wtryski do wymiany

zaśmiał się bo wie, że złapał kolejnego leszcza (bez obrazy), któremu można wmówić, że padły mu 4 wtryski na raz. Też śmiałbyś się gdyby wpadło Ci do kieszonki kilkanaście setek za nic.
Na Twoim miejscu byłbym przy wymianie, patrzył na ręce i poprosił o zwrot swoich złych (ponoć) nawet kosztem droższej naprawy. Nie dziwi Cię, że nie rozpatrzył tematu zaworu wysokiego ciśnienia czy "zgubienia" wtrysku/ów czy innej usterki ?

Już kiedyś pisałem, że padnięcie wszystkich czterech wtrysków jednocześnie to jak prawdopodobieństwo złapania czterech kapci na raz ale o tym już wiesz :)

Pomijam oczywiście sytuacje ekstremalne jak jazda bez filtra paliwa - była taki artysta na Kąciku.......

Trzymam kciuki za to abyś nie był kolejnym wydy..manym :)

Zac 10-02-10 20:01

a sprawdz kolego elektrozawor, mondziak kolegi zgasl na amen, byla sprezynka nie mogl zapalic, przeczyscil elektrozawor i auto palilo, ale po 2 tyg problem wrocil wymiana na nowy rozwiazala problem, a wtrychy sprawdz sam, gdzie w boshu albo cos niech ci wymontuje i je sprawdz i sam napraw i niech wstawi, nie zwaluja cie wtedy, w polsce jest swietny serwi wtryskow pod bydgoszcza w tucholi, sa tani i sie znaja....

kris 1 10-02-10 21:54

Cytat:

Napisał pawlos183 (Post 413495)
Właśnie byłem u mechanika ale tekiego najbliższego nie za dobrego bo na lince, i na początku palił max na 5s i gasł potem zapalił ale chodził jak nie na wszystkie cylindry szarpało go jak głupiego i dymił na siwo jak pociąg. Podłączył pod komputer i pokazało "wirnik krzyżaka pompy wtryskowej" i jeszcze 2 błędy ale ich nie pamietam. Teraz foczka już na lawecie i zaraz chyba jadę do konkretnego kolesia od pomp ale wcześniej drugim samochodem polece dopytać na kiedy mnie przyjmie. Załamka czeka mnie duży wydatek chyba.

według mnie to wina paliwa które wprowadza komp w blad a kontrolka mówi o bledzie sterowaniu wtryskiem elektrycznie a nie o całym wtrysku

i cztery naraz to jakis zart

kubowy 10-02-10 22:59

Koledzy mnie wlasnie godzine temu spotkalo prawie to samo... Wracam sobie do domu, jade ze stala predkoscia jakies 100-120kmh na 5 biegu i nagle pyk...fura sie zakrztusila, zaczela mrygac lampka od swiec zarowych i samchód się zaczął jakby dławić w trakcie jazdy. Nie mam pojęcia co to może być ale tragedia, zważywszy na to że jest mi niezbędny do życia codziennie. Co to może być??

Wtryskiwacz? Jeden czy więcej?
Elektrozawór?
Czy coś innego...:smt089

Update:
Wyszedłem własnie sprawdzić na ochłodzonym silniku -> przekręcam kluczyk, włącza się stacyjka, czekam aż wszystko zgaśnie a po chwili lampka od świec znowu zaczyna mrugać - nie próbuję nawet odpalić auta a ona już mruga....

XymoX 11-02-10 07:14

Cytat:

Napisał kubowy (Post 413719)
przekręcam kluczyk, włącza się stacyjka, czekam aż wszystko zgaśnie a po chwili lampka od świec znowu zaczyna mrugać

typowy objaw z zaworu na pompie .....

kleofas 11-02-10 10:29

dokładnie - też przez to przechodziłem

XymoX 11-02-10 10:31

Cytat:

Napisał kleofas (Post 413800)
dokładnie - też przez to przechodziłem

rozwiń może kolegom troszkę swoją wypowiedź :)

kleofas 11-02-10 10:45

co mam rozwijać - migająca sprężynka i brak możliwości odpalenia
jest gdzieś na forum temat przeze mnie opisany
generalnie jeśli nie dymi to raczej nie wtryski
poza tym z jednym lejącym wtryskiem dałby radę palić, a wszystkie na raz raczej nie padają

krisfoka 11-02-10 12:52

podepnę się z pytaniem odnośnie migającej lampki świec żarowych, pojawia się tylko przy mrozie ponad -15 stopni i mruga jak jadę i kręcę silnik normalnie tj. 2k-2,5k. tylko na zimnym, na luzie spokój, jak się już zagrzeje też spokój, objaw niekomfortowy jest taki że jak zamiga w czasie jazdy to wyłącza silnik po krótkim czasie(co to daje wie każdy chyba:) ), po odpaleniu jest ok aż znów nie zacznie migać - czyli minuta mniej więcej.
jaka to może być 'usterka' - świece żarowe świeże, filtr paliwa świeży, paliwo zazwyczaj shell albo BP ultimate...
obstawiam mimo wszystko badziewne paliwo które pod wpływem mrozu szaleje :)
czytałem o tym już na forum ale nie wiem czy to wtryski bo nie kopci,pali całkiem całkiem etc...

a najważniejsze - parkuje pod chmurką i czasem zdarza się że stoi nie palony przez 5 dni, ale raz było żę przy -11 wieczorem zapalił bez bólu a po nocnym ostrym mrozie przy -16 koło 11 godziny dnia następnego palił koło 10 sekund... (nie grzeję świeczek podwójnie...)

bator90 11-02-10 14:18

Mi mechanik po wymianie świec powiedziłał, że niewolno grzać raz za razem świec, tylko zawsze trzeba chwilkę odczekać, bo od takiego podgrzewania kilka razy się przepalają, ja tak ostatnio robilem w mrozy przed wmianą, i powiedział ze miałem spalone 4 świece...

pawlos183 11-02-10 18:17

Ja filtr miałem wymieniany w październiku i już był taki zasyfiony... Paliwa u mnie sa tragiczne ale juz się nauczyłem żeby tankować na konkretnej stacji. Foczke juz pojechała do mechanika na lawecie bo go uprosiłem o wcześniejszy termin. Powiedział zebym szykował się na koszt ok. 2 tyś jeżeli padły wszystkie wtryski chyba że będzie coś innego :-x no cóż ma mi jeszcze zrobić ten problem który kiedyś opisywałem ze focus zaczyna ciągnąc od ok. 3 tys. Jak zrobi wszystko żeby śmigał jak trzeba to trudno zapłacę i tak nie mam innego dobrego mechanika w okolicy a tym bardziej czasu żeby patrzeć mu na ręce czy mnie nie kręci na kase.

mateuszfocus 11-02-10 18:57

Cytat:

Napisał bator90 (Post 413871)
Mi mechanik po wymianie świec powiedziłał, że niewolno grzać raz za razem świec, tylko zawsze trzeba chwilkę odczekać, bo od takiego podgrzewania kilka razy się przepalają, ja tak ostatnio robilem w mrozy przed wmianą, i powiedział ze miałem spalone 4 świece...

u mnie rano to samo jak za pierwszym nie zakrecil bo za krtotko przytrzymalem zagrzałem świece drugi raz to mi kontrolka migała cały czas

tak dwa razy miałem faktycznie chyba trzeba odczekac:)

krisfoka 11-02-10 21:57

e tam ja nic takiego nie zaobserowałem u siebie, jak zagrzeje dwa razy to normalnie pali i tyle. odczekuję tyle co do kliku przekaźnika i potem stacyjką raz jeszcze grzeję i jak zgasnę to kręcę... nic nie miga.

kubowy 12-02-10 00:57

Cytat:

Napisał XymoX (Post 413755)
typowy objaw z zaworu na pompie .....

Co w takim wypadku? Co wymienić? Gdzie to znajdę i czy da radę to zrobić samemu? Z góry dzięki za help...

XymoX 12-02-10 06:51

Cytat:

Napisał kubowy (Post 414109)
Co w takim wypadku? Co wymienić? Gdzie to znajdę i czy da radę to zrobić samemu? ...

w tym przypadku samemu możesz podmienić zawór jak masz na podmianę drugi. Kupowanie go w ciemno nie ma sensu bo to wydatek prawie 4 setki. Kiedyś jeden z Kolegów opisywał jak sam go wymieniał. Siedzi on w pompie paliwa i nie ma większego problemu z wymianą samemu. Najlepiej podjedź na "kompjuter" choć przy spiralce potrafią wyjść mylne rzeczy. Jak Ci wyskoczył błąd tak jak mi i wielu innym czyli P0251 czyli wahania ciśnienia w układzie paliwowym to może być wszystko ....

Bez kompa się nie obejdzie ....


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:25.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi