Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Elektryka, audio i alarmy (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=31)
-   -   [MK2] Audio, radia, głośniki i wszystko co z tym powiązane (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=45014)

umbrella307 20-11-11 11:02

Peugeot 206 i chce wydać do 500 zł. Obecnie ma w nim głośniki fabryczne które nadają się tylko na "popielniczkę". W każdym bądź razie miedzy głośnikami fabrycznymi Focusa a 206 jest różnica jak między ziemią a niebem.

Z klei ja zastanawiam się nad zakupem radia do Focusa II:

http://allegro.pl/pioneer-avh-2300dv...930861621.html

lub

http://allegro.pl/radio-sam-jvc-kw-a...935933022.html

Tylko nie jestem pewien czy spasuje w otwór w desce rozdzielczej, sprzedawcy którzy wystawili te radia pisali, że są one w rozmiarze "WIELKOSC 2 DIN I ROZMIAR 2 RADII".

"Installation Size 182 x 111x 160mm
Panel Size 188 x 117 x 10mm
Detachable Face Plate Size 171 x 96 x 35mm"


Podobno do radia w rozmiarze 2 DIN trzeba założyć taką ramkę:

http://www.ford-esklep.pl/pl/p/Ramka...-Fo-153.2/1828

Nie wiem właśnie czy to radio spasuje w kieszeń radiową Focusa czy moze trzeba kupować ramkę do tego radia ?

Denis 20-11-11 12:55

Proponuje dla kolegi glosniki za 300-350 zl a reszta kasy na wygluszenie drzwi i wciagnie nosem seryjne granie w foce.

KrisSz 20-11-11 13:22

A jaki rozmiar głośników w Peugocie ma kolega ? Może tu leży pies pogrzebany. W foce II są głośniki okragłe o średnicy 16,5 cm z 'gwizdkami' (wysokotonowymi) osobno. Gra to lepiej niż 13-ki czy głośniki owalne.

Rada powyżej jest dobra - niech na początek wygłuszy drzwi to już będzie lepiej nawet na seryjnych głośnikach. Potem może wymieniać głośniki ale bez wzmacniacza i tak powalającej róznicy nie będzie bo radio samo 'nie uciągnie" bo będzie miało za mało mocy. No i inne głośniki do samego radia i inne do wzmacniacza. Poza tym powiedz czego słucha kolega: Techno, HH, Rock, muzyka poważna? Wszystko po trochu ?

umbrella307 20-11-11 13:30

Kompel słucha głównie muzyki takiej co leci w RMF-MAXX, Radio ESKA czy Radio Planeta. Czyli Dance, House, rock i tym podobne. A wygłuszanie drzwi co ma na celu ? -> wygłuszenie tego co dzieje sie na zewnątrz samochodu, żeby w aucie panowała większa cisza i muzyka była lepiej słyszalna ?
Sorry za głupie pytanie ale jestem leszczem w tego typu sprawach...

KrisSz 20-11-11 13:44

W dużym uproszczeniu: jak wygłuszysz gra znacznie lepiej nawet na słabych głosnikach. Ograniczenie hałasu z zewnatrz jest efektem ubocznym (z mojego punktu widzenia). Przegladnij ten wątek. Parę stron wcześniej była fotorelacja z wygłuszania drzwi. Do Peugeta też z pownością będzie na forum P lub jakimś audio, wystarczy poszukać w googlu.

Ja osobiście polecam STP silver a nie matę dekarską, Bolla czy inne niskobudżetowe maty.

umbrella307 20-11-11 15:48

A słyszał może ktoś o głośnikach firmy Regent ? - jakiś gościu strasznie poleca kumplowi te głośniki do 206. Podobno jeden głośnik ma 60 WAT i proponuje żeby sobie założył 2 takie głośnik do drzwi przednich samochodu + soprany w lusterkach oraz 2 takie same na tylnią półkę. Powiedział ten gościu że z radiem które aktualnie kumpel posiada (JVC 4x50 WAT) będą grać oszałamiająco...

Co myślicie o tej propozycji ?

KrisSz 20-11-11 16:22

Jak facet opowiada o dawania głośników w półkę to pierwszą rzeczą którą bym zmienił jest doradca. Oszłamiająco to ten facet jest sprzedawcą tego co ma w sklepie a nie specjalistą od CA.

Jak masz wątpliwości to zadaj pytanie na elektrodzie a propos głośników w tylnej półce albo skorzystaj z google. Jak G nie pokazuje się nic sensownego w wyszukiawarce tzn że albo to taki High End że nie sprzedaje się tego dużo albo jest to taka chała jak 150. Poza tym jeżeli można posłuchać tych głośników w aucie to mogę nie mieć racji. Może ten specjalista to umożliwi.

Polecałbym lekturę "Podstawy car audio' np na elektrodzie - po przeczytaniu 25 stron będziesz wiedział znacznie więcej.

umbrella307 20-11-11 17:34

OK, Dzięki, wielkie za opinie i pomoc ;-)

tomistr 23-11-11 20:39

Mam pytanko. Czy po zmianie radia z firmowego na nie firmowe trzeba stosować coś takiego jak separator antenowy w celu podania zasilania na antene. Wymieniłem radio właśnie i wydaje mi się że mam słabszy odbiór stacji radiowych. Radio ogólnie gra ale pojawiają się czasem szumy i lekkie zakłócenia których na fabrycznym radiu nie było.
W wiązce przejściowej z złącza FORD na iso jest niebieski kabel na którym pisze POWER ANTENA ale nie jest on wpięty do kostki zasilającej ISO. A może ten niebieski kabel trzeba wpiąć w odpowiednie miejsce do kostki. Spotkał się ktoś z czymś takim.

Denis 23-11-11 23:40

Power antena sluzy do podlaczenia chowanej anteny

Michalllll 24-11-11 06:32

Podłączenie tego kabla nic nie da ponieważ tak jak kolega wyżej napisał jest to do chowania anteny
Najpierw sprawdź czy wszystko dobrze wczepione<kabel antenowy>

tomistr 24-11-11 07:38

Podłączenie sprawdzałem kilka razy jest wszystko ok. Sprawdze jeszcze czy antena jest pasywna czy aktywna bo mam antene z odbiornikiem GPS.

Wczoraj natkonołem się na tamet tych separatorów antenowych ale w wiekszości to chodziło o auta z grupy VW.
Ale na forum pare osób po zmianie radia na niefabryczne ma lub miało podobne objawy jesli chodzi o odbior radia dlatego pytam.

Santiago 26-11-11 21:46

Witam,

mam pytanie... czy to prawda jeśli serial radia SONY Ford zaczyna się na literę V...... To można je tylko rozkodować w ASO?

Michalllll 27-11-11 11:12

Raczej nie

Santiago 28-11-11 09:34

Cytat:

Napisał misiael52 (Post 642150)
Raczej nie

Co raczej nie...? Czyli tylko w ASO czy jak?

GIZIU 28-11-11 12:26

Stacja multimedialna 2DIN, co wybrać?
 
Witam, szukam jakiegoś fajnego radyjka na 2DIN do ST-ka. Zależy mi na:

- bluetooth
- 7 cali wyświetlacz
- wyjście na iPod/iPhone
- zdejmowany panel
- możliwość podpięcia kamery cofania (ale nie konieczne)

Wszystko to ma JVC KW-AVX840, który sobie upatrzyłem ale przed zakupem chciałbym jeszcze dopytać mądrzejszych ode mnie. Audiofilem nie jestem, zależy mi aby radyjko fajnie wyglądało i w miarę fajnie grało. Co myślicie o tym modelu? Ewentualnie co byście innego (nowego) mi polecili do kwoty powiedzmy 1600-1700zł?

Mam iPhone 4 z nawigacją NAVIGON, czy jest taka opcja abym mógł podłączyć telefon do radia, włączyć nawigację i obraz navi + komendy byłyby obsługiwane przez radio?

Link do opisu tego JVC: http://www.jvc.pl/product.php?id=KW-...E&catid=100033

Michalllll 28-11-11 16:21

.
 
Cytat:

Napisał Santiago (Post 642488)
Co raczej nie...? Czyli tylko w ASO czy jak?

Może i nie tylko w ASO

Santiago 29-11-11 09:24

BO słyszałem że jeśli kod SERIAL radia zaczyna sie na M to można rozkodować bez problemu, ale od 2006 wprowadzili radia z serii V *** i nie da się rozkodować poza ASO. A ja mam własnie autko z 2006r to... na pewno mam z serii V. :) No nic dzisiaj jadę do ASO.

Michalllll 29-11-11 20:12

I jak byłeś w ASO
Czemu nie odczytałeś PW?

Santiago 29-11-11 20:13

Byłem w ASO.

Kod radia zaczynał się na literę V*** Tak więc tylko do rozkodowania w ASO.

Koszt rozkodowania w ASO radia SONY MP3 to.... 75zł.

Draco 29-11-11 20:21

To troche kasy jest za chwile roboty. A nie ma innych sposobów na rozkodowanie radia?

Michalllll 29-11-11 20:27

i gdybyś mnie posłuchał na PW to byś był 45zł do przodu:)

---------- Post dodany o 20:27 ---------- Poprzedni post był z 20:26 ----------

Są inne sposoby

Santiago 29-11-11 20:53

Ale jakie inne..? Napisz na PW...

Draco 29-11-11 21:45

Cytat:

Napisał misiael52 (Post 643144)
i gdybyś mnie posłuchał na PW to byś był 45zł do przodu:)

---------- Post dodany o 20:27 ---------- Poprzedni post był z 20:26 ----------

Są inne sposoby

To ja poproszę na priv - żeby zaspokoić moją próżną ciekawość ;)

mjq 29-11-11 22:08

Cytat:

Napisał GIZIU (Post 642567)

Mam to radio w MK1 od niecałego miesiąca. To co denerwuje to długi odczyt nośnika z muzyką (czy to pendrive czy hdd). Nawet po odczycie przechodzenie między katalogami trochę mu zajmuje. Bluetooth potrafi się przywiesić. O jakimś nowszym sofcie nie ma nigdzie info. Jeśli chodzi o nawigacje to z wyświetlaczem współpracuje tylko MotionX-GPS. I chyba trzeba mieć specjalny kalem do iPhona, którego oczywiście nie ma w zestawie.

GIZIU 30-11-11 01:32

Dzięki za odpowiedź. A czy jesteś zadowolony z zakupu ? Jest jakaś alternatywa w podobnych pieniądzach ?

mjq 30-11-11 08:37

Tak właściwie to nie ma poza Peiying PY9903. Z Pioneera masz jeszcze model AVH-3300BT, ale ma wyświetlacz 5,8''. AVH-P4300DVD znowu nie ma bleutootha. Ewentualnie zostaje szukanie używanego Pioneera z serii AVIC. Ale to już trzeba liczyć 2tyś na coś sensownego.

GIZIU 30-11-11 10:17

Co do navi to postanowiłem że nie będę się z tym bawił. Używam sporadycznie a mam NAVIGON'a w iP4 więc będę po prostu korzystał z telefonu. Wracając ddo tego JVC to napisz coś więcej o tym zacinaniu się BT. No i jak rozwiązano kwestię numerów tel. Radio samo wyłapuje numery z telefonu czy trzeba samemu pododawać ? Głównie zależy mi na bezproblemowym działaniu bluetooth no i wyświetlaniu teledysków z DVD. Ten zdejmowany panel faktycznie zapobiega kradzieży czy to taki marketingowy chwyt ? Sorki za może głupie pytanie ale jestem zielony w temacie car-audio.

mjq 30-11-11 13:23

Np wsiadam do auta dzwonie, rozmowa leci przez głośniki i mikrofon od radia. Po kilkunastu minutach dzwonie ponownie i na radiu wyświetla się, że dzwoni ale nić nie słychać. Testowałem na Samsung Galaxy S2 i Samsung Wave. W tym tygodniu będę jeszcze działał z Samsung Galaxy S. Książka jest z telefonu pobierana, dodatkowo możesz w radio wpisać listę szybkiego wybierania. Panel jest ściągany, więc nie boję się o radio.

GIZIU 30-11-11 13:49

Ok, rozumiem. Ściągany panel to 100% pewne zabezpieczenie ? Nie da się wyjąć radia bez niego ?


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:57.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi