Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Elektryka, audio i alarmy (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=31)
-   -   [MK2] Audio, radia, głośniki i wszystko co z tym powiązane (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=45014)

mjq 30-11-11 13:58

A co zrobią z radiem bez panelu? A w przypadku tego JVC panel to ekran dotykowy.

GIZIU 01-12-11 10:46

No cóż, radia 1DIN też są kradzione bez paneli.

mjq 01-12-11 11:04

Osobiście dawno już nie słyszałem aby komuś radio ukradli. Pamiętam jak dawno temu radia były całe wyciągane. ;)

GIZIU 01-12-11 12:39

No nic, biorę tego JVC. Spełnia wszystkie kryteria. Dzięki za pomoc.

czlowiek 02-12-11 14:31

Zakup się już odbył ? Też mi chodzi po głowie :D

berthold61 03-12-11 09:21

mam pytanie jaki rodzaj zaczepów do wyciągania radia sony cd jest potrzebny do wydostania tego radia na świat ,bo tymi zwykłymi mi to coś nie wychodzi ,a cel wyciągania to wiadomo auto z niemiec teraz wymiana aku no i po kodzie w radiu chciałem odczytać nr seryjny może kalkulatorem coś wskóram a jak nie no to serwis i znów to co lubię kasssssa[spac][spac][spac]

mjq 03-12-11 09:28

Podjedź do jakiegoś warsztatu caraudio w twojej okolicy. Wyjęcie radia to koszt 5zł.

berthold61 03-12-11 09:32

Cytat:

Napisał mjq (Post 644514)
Podjedź do jakiegoś warsztatu caraudio w twojej okolicy. Wyjęcie radia to koszt 5zł.

tak chyba zrobię bo te zaczepy pewnie są inne niż te co mam a pewnie też coś kosztują ,,a tak chciałem coś sam zrobić[rycerz]

znalazłem coś takiego no i jak się okazuje te zaczepy są inne niż te standardowe ale je sobie wystrugam
http://fefk.republika.pl/demontaz_radia.pdf


już opanowane a program radiocode profesional bezbłędnie wylosował kod ,,,to mnie się podoba

bbbhulk 17-01-12 15:46

Jeśli ktoś się zastanawia czy warto wymienić ori głośniki w foce II to niech od razy gna do sklepu!!!

Jestem świeżo po wymianie seryjnych na infinity reference + wygłuszenie i różnica jest ogromna w każdym paśmie.

A teraz pytanie: czy ktoś z szanownych kolegów orientuje się czy końcówki mocy w standardowym radiu focus II FL były inne niż w radiu sony mp3? Czy radio sony ma więcej mocy? Obecnie podstawowy problem jest zbyt mała moc. Ori radio nie jest w stanie ciągnąć tych głośników infinity przód + oryginalne z foki tył.
Chciałbym jeszcze zainwestować w audio i rozważam 2 opcje:
-wymiana głośników tył + wygłuszenie, lub
-wymiana radia na sony (radio nie fabryczne lub navi nie wchodzi w grę)
W obu przypadkach koszty wyjdą podobne, ale jeśli sony nie ma choć kilku watt więcej to będzie lipa.

LEju_THC 17-01-12 15:57

Jedynym sensownym rozwiazaniem jest zakup wzmaka, radyjka maja czesto podobna moc takze na jakis mega efektow bym sie nie spodziewal....

Denis 19-01-12 08:14

Dopiero wzmak pokaże potencjał głośników. Jeśli te sony ma wyjście RCA to je weź. Na zwykłym trzeba zastosować konwerter - kicha efekt. No chyba, że pieca też nie chcesz.

mayak 23-01-12 21:18

http://img255.imageshack.us/img255/8...diasonyhu0.jpg
w złączu radia piny C4 i C10 są oznaczone subwoofer+ i subwoofer- co za sygnał tam jest? da się wysterować suba? chodzi mi o aktywny sub, taki do umieszczenia pod fotelem
mam owalne sony

kaspro 25-01-12 11:44

Witam wszystkich. Mam pytanie odnośnie zestawu głośno mówiącego, właśnie kupiłem auto i jest w nim takie coś tylko nie wiem czy to działa z radiem czy samo, chyba muszę jeszcze kupić jakiś adapter do telefonu do konkretnego modelu aby go podpiąć... https://picasaweb.google.com/1115335...COPS__y8qofsQg

malymr 27-01-12 13:35

Cytat:

Napisał kaspro (Post 667751)
Witam wszystkich. Mam pytanie odnośnie zestawu głośno mówiącego, właśnie kupiłem auto i jest w nim takie coś tylko nie wiem czy to działa z radiem czy samo, chyba muszę jeszcze kupić jakiś adapter do telefonu do konkretnego modelu aby go podpiąć... https://picasaweb.google.com/1115335...COPS__y8qofsQg

Witam mam to samo badziewie tzw.bazę, do tego potrzebny jest adapter do twojego modelu telefonu dość drogie. Radio działa z bluetooth z dowolnym telefonem , musisz sprawdzić .Ja chcę tą bazę wymontować bo zabiera miejsce na schowki.

kaspro 28-01-12 09:34

gdzie sprzedają takie adaptery jaki to model tego zestawu tam nic nie jest napisane, to radio, czarne sony ma bluetooth? Jak robie szukaj to nic nie ma w tel??

satelek 31-01-12 18:08

Rozprogramowane radio
 
Witam kolegów :D
Byłem zmuszony odłączyć akumulator do naprawy autka i po podpięciu z powrotem "zonk" - podaj kod
Niestety nie mam takiego, gdyż sprzedający mi nic nie przekazał i nic nie wie.
Zatem panowie jak ugryźć temat , żeby ustawić zegar i stacje a tym samym
cieszyć się radyjkiem. Mam fabryczne Sony z niezłym brzmieniem i szkoda żeby milczało.Ponoć w Aso trzeba czekać 2 tygodnie na "klucz" po podaniu numeru vin.Pokierujcie mnie do jakiejś lektury albo jakieś konkretne kombinacje abym to rozgryzł.

yarosyaros 31-01-12 18:17

Cytat:

Napisał satelek (Post 670593)
Witam kolegów :D
Byłem zmuszony odłączyć akumulator do naprawy autka i po podpięciu z powrotem "zonk" - podaj kod
Niestety nie mam takiego, gdyż sprzedający mi nic nie przekazał i nic nie wie.
Zatem panowie jak ugryźć temat , żeby ustawić zegar i stacje a tym samym
cieszyć się radyjkiem. Mam fabryczne Sony z niezłym brzmieniem i szkoda żeby milczało.Ponoć w Aso trzeba czekać 2 tygodnie na "klucz" po podaniu numeru vin.Pokierujcie mnie do jakiejś lektury albo jakieś konkretne kombinacje abym to rozgryzł.

Kolego zdarzało się że kod radia był gdzieś na samym radiu (obudowie) dobrze by było wyjąć radio z kieszeni i zerknąć.

---------- Post dodany o 18:17 ---------- Poprzedni post był z 18:12 ----------

zapomniałbym, albo w dokumentacji pojazdu w którejś z książeczek.

satelek 31-01-12 18:18

Na chwilę obecną tego nie robiłem , bo pod chmurką w Wawie nie jest za ciepło a i nigdy go nie wyciągałem , zresztą nie wiem jak.

kowalewski92 31-01-12 18:32

Wyjmaków pewnie musisz użyć, takie dwa powyginane druty. Chyba, że się mylę, ale chyba tak samo to wygląda jak w ff1.

satelek 31-01-12 18:44

Jutro za widnia popróbuję radio wyjąć i dam znać czy jest jakaś naklejka z kodem, ale dzięki za podpowiedzi panowie, liczę na dalszą możliwą pomoc:)

janekfocus 31-01-12 18:45

Jak wyjmiesz radio to napisz jak zaczyna się kod seryjny ;)

po1982 28-02-12 13:29

Sterowanie subem przy fabrycznym radiu czy musi być??
 
Witam

Mam w planie zakupić wzmacniacz CRUNCH GPX1000.4 i podpiąć do niego subwoofer Rockford P2D28 oraz System przedni Powerbass L60C.

Autko jakie będę nagłaśniał to focus mk2 kombi.

Pytanie moje dotyczy tego czy jeżeli będę podłączał wzmacniacz pod fabryczne radio bez sterowania subem to grożą mi jakieś minusy takiej instalacji?W sklepie gdzie chce zakupić piecyk zwrócili mi na to uwagę że lepiej żeby było..no ale sam nie wiem czy jest to warte wydania 200-300PLn więcej tylko żeby mieć sterowanie na kablu.
Jak to jest w rzeczywistości bo z radą sklepu owszem liczę się ale wiadomo jemu zależy abym zostawił u nich jak najwięcej PLN:)

Z góry dzięki za szybką odpowiedz.

35darius 06-03-12 22:40

Witam ,panowie jak wyciągnąć radio fabryczne byłem dzis w warsztacie audio ale też nie dali rady próbowałem od strony schowka prawa strona puściła, ale nie wiem jak się dobrać do strony lewej ? Czy wyciągnięci zegarów coś pomoże ,czy odłączenie zegarów nie wiąże się z wizytą w fordzie w celu jakiegoś ustawienia czy osiowania .Radio to kwadratowe 6000CD.Za wszelką pomoc dziękuje.

MATRIX60MW 07-03-12 12:23

pewnie musisz zaopatrzyć się w wyjmaki

35darius 07-03-12 12:44

Witam mam kupione ,myślałem że są do d..... dlatego pojechałem do warsztatu gdzie się tym zajmują i też nie dali rady .Wyjąłem schowek i udało się odbezpieczyć prawą strone ale trzyma jeszcze lewa.

mayak 07-03-12 13:17

Cytat:

Napisał 35darius (Post 689294)
Czy wyciągnięci zegarów coś pomoże

nie pamietam, sprawdź sam
Cytat:

Napisał 35darius (Post 689294)
Czy wyciągnięci zegarów coś pomoże ,czy odłączenie zegarów nie wiąże się z wizytą w fordzie w celu jakiegoś ustawienia czy osiowania

nie wiąże się, samo odłaczenie wtyczki od zegarów nic nie powoduje - przeciez 'dla zegarów' to taka sama sytuacja jak odłaczenie akumulatora!!

ppawel 07-03-12 18:28

witam czy ktoś posiada radio blaupunkt fx w swoim focusie ?
Jeśli tak to miałbym prośbę o zrobienie zdjęcia płyty głównej i podesłanie.

Cassadar 08-03-12 20:24

Brak opcji ADV MENU w menu radia Ford 6000CD.
 
Witam,

Mam takie pytanie, od niedawna jestem posiadaczem Focusa Mk2 i tak zapoznając się z obsługą radia 6000CD zauważyłem że brakuje opcji ADV MENU.
Zgodnie z opisem w instrukcji taka pozycja powinna być wyświetlana.
Poprzedni właściciel wspominał że zgubił poprzedni PIN i jakiś magik mu zakodował inny.
Czy podczas tego manewru mógł ten magik coś sknocić i czy można to odwrócić.

Cassadar

Yerzo 08-03-12 20:51

Jeśli dobrze pamiętam to tyle razy trzeba naciskać klawisz Menu aż pojawi się ta opcja.

Jeta 13-03-12 20:50

Witam
Panowie przymierzam sie do zakupu takiego radyjka http://www.ebay.co.uk/itm/2609167025...84.m1423.l2649

Czy ktoś może powiedzieć czy jak zakupie to radio z linku powyżej to czy wloże je do siebie na zasadzie plug&play ? Moje Radio to oryginalne z forda 6000cd

Kolejne moje pytanko to jakie głośniki znajdują się na przodzie auta ? Czy są to tzw. Elipsy ? Czy normalne okrągłe ? jeżeli te drugie,to jaki jest ich rozmiar ?

Z góry dziekuje za odpowiedzi
Pozdrawiam


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 04:32.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi