Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   [MK3] Nie odpala po krótkiej trasie przy dużej temp. zewn. (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=78434)

dzikirzeznik 07-09-16 12:30

Nie odpala po krótkiej trasie przy dużej temp. zewn.
 
Witam.
Samochod na codzień sprawuje sie bardzo dobrze. Problem pojawia sie przy pokonywaniu krótkiej trasy - odpalenie 10 min jazdy zgaszenie. Przy ponownym rozruchu silnik kręci jak szalony ale nie zaskakuje. Nic nie daje dłuższe odstanie itp. trzeba odpalać na "czarodziejski płyn" - plak (zdaje sobie sprawę ze nie jest to dobre rozwiazanie ale jedyne i proszę o wyrozumiałość). Dzieje sie tak najcześciej w gorące dni, kiedy na samochod przyświeca słońce.

Podłączałem samochod po rożne komputery, które nie pokazują nic niepokojącego w tym temacie. Akumulator ok, olej, filtry wymienione. Paliwo zawsze na tej samej sprawdzonej stacji benzynowej.

Czy ktoś mógłby mi cos podpowiedzieć ? Będę bardzo wdzięczny. Moze namiar na jakiegoś dobrego diagnostę ?

Pacjent:
Ford Focus Mk3 2012 1,6 TDCI ECOnetic 115KM

Pozdrawiam, Michał.

slawek11 07-09-16 20:02

Co to znaczy nic niepokojacego w tym temacie?? Mam rozumiec ze jednak sa jakies bledy??

dzikirzeznik 07-09-16 23:31

Zapomniałem napisać o jednej ważnej rzeczy. Wydaje mi sie ze samochod ma w jakis sposób programowo wyłączony EGR. Po podłączeniu do kompa caly czas wskazuje 0% otwarcia zaworu, czasem wskoczy na 0,5%. Zawór fizycznie jest i nie jest zaślepiony żadna blaszka. Da sie w ogóle zrobic cos takiego, czy żyje w błędzie i wszystkie moje problemy spowodowane sa zawalonym zaworem ?

Co do błędów to pokazywało EGR o którym zapomniałem i jakieś błędy-pierdoły jak blad drzwi(?). Wyzerowane, juz nie występują.

slawek11 08-09-16 06:36

Jakbys mial wylaczony EGR w sofcie to nie mialbys z niego bledow.

dzikirzeznik 08-09-16 20:13

To co czyścić EGR czy wymieniać na nowy/używkę ?

A moze być On przyczyna tych problemów ?

tommur 08-09-16 23:53

Poszukaj. Czytałem w tym dziale o problemie z idpaleniem przy otwartym egr. Zaślep go i wyłącz programowo.

slawek11 09-09-16 15:41

Dokladnie mialem podobnie ale odpalal tylko na zimnym silniku chodzil dosc nierowno. Zaslepienie EGR-a i wizyta u Grzeska naprawila cala sytuacje.

dzikirzeznik 21-11-17 16:57

Witam.
Odgrzeję kotleta, ponieważ ktoś może mieć podobny problem, a ja w sieci odpowiedzi niestety nie znalazłem.

Znalazłem ją jednak w jednym z Wrocławskich ASO, które jako jedyne dało radę z usterką. Okazało się, że zapchany był zawór paliwa przed pompą wysokiego ciśnienia. Wymiana tej części sprawiła, że problem z odpalaniem samochodu nigdy nie powrócił.

EGR sprawny, nic z nim nie robiłem.

Pozdrawiam.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:57.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi