Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Inne techniczne (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=10)
-   -   [Ogólne] Cofanie licznika | jak sprawdzić? (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=76694)

Gherkin 10-02-16 14:08

Cofanie licznika | jak sprawdzić?
 
Przymierzam się do zakupu auta, będzie to kolejny używany Focus w wersji diesel kombi.
Moja największa obawa to przebieg, a konkretnie cofnięty licznik.

Temat cofniętych liczników pojawiał się już wcześniej na forum, ale nie w tym ujęciu.

Czy macie jakieś doświadczenie w demaskowaniu cofniętego licznika?
W jakim stopniu ASO jest w stanie wyciągnąć informacje, że przy liczniku było grzebane?
Może znacie sprawdzonych elektromechaników, godnych polecenia, którzy się w tym specjalizują?

Zainteresowałem się tematem po krótkiej rozmowie ze znajomym, który prowadzi warsztat blacharski.
Twierdził, że na przebiegach najbardziej oszukane są auta niemieckie.
Pomijając fałszowanie książek serwisowych, użytkownicy aut potrafią cofać licznik przed każdym przeglądem!

W temacie załączam dwa artykuły:
http://www.auto-swiat.pl/jak-sprzeda...ieg-auta/6s18f
http://superautomarket.pl/jak-poznac...-byl-cofniety/

Zapraszam do dyskusji.

niunieczko 10-02-16 14:22

właśnie każdy zakład elektromechaniczny cofnie licznik :-) u jednego sprawdzisz a u drugiego zrobisz .

weuek 10-02-16 14:23

Szukaj wyłącznie wśród polskich, to przebieg sobie łatwo na 100% zweryfikujesz. Minusy takich aut są dwa:
a) przeważają wersje ubogie
b) ceny są wyższe niż importowanych

Falcon 10-02-16 14:39

Tylko nie kupuj auta ze względu na stan licznika, kupuj ze względu na stan auta!

Pyzo 10-02-16 14:48

Przyjmij ze w przypadku importu z DE Foka Kombi diesel spokojnie robi 40 do 60 tys km rocznie.
To juz jest jakis wskaznik weryfikujacy ;)

I tak jak jest pisane - przyjmij ze kupisz auto na podstawie stanu a nie przebiegu.

MisiekT 10-02-16 15:53

powiem Ci tak - szukałem smaxa do 3 lat - wszystkie mialy 180-200K nalotu... za 6-7 lat nadal będa miały 180-220K nalotu - ciekawe...

w starszych fokach nie ma opcji sprawdzić, w nowszych z większą ilością elektroniki, w automatach itp. jest kilka modulow, gdzie na postawie przepracowanych cykli mozna zrobic estymacje - ale mowimy tu o dokładności rzędu 50-60 tys. km, wiec duzo roboty a pokaze co najwyzej grube poprawki po paret tysiecy, nie lekkie skrecenie

jezeli szukasz MK1 albo MK2, to patrz tylko na stan - reszta to wróżenie z fusów (z wyjatkiem polskich aut z plena historią do samego końca oczywiscie)

ciapas 10-02-16 22:34

Czytałem ostatnio że auta poflotowe z gwarantowanym przebiegiem również nie są w 100% pewne. Zdarzały się przypadki że w roku auto zrobiło 60 tyś przez przeglądem korekta licznika na 20. kolejny rok kolejne 60 tyś korekta przed przeglądem. Po 4 5 latach łatwo policzyć ile auto będzie mogło mieć nalatane w odniesieniu do zegara. W niemczech każdy kombiak diesel z hakiem ciągnie coś w piątek, czy to motocykl na przyczepie czy to kamper, łódka cokolwiek. a w niedziele wraca. Mieszkałem tam prawie 2 lata. średnio miesięcznie na dojazdy tylko do pracy i jakieś zakupy wychodziło 2tyś km. w wakacje w weekendy jeździliśmy po różnych miejscach pozwiedzać więc roczny przebieg nasza służbowa corsa robiła ~25tyś ... Nie wierzę w żadną okazję że dziadek do sklepu tylko przez 6 lat narobił 100tyś bo nikt nie kupuje kobi diesla na jeżdżenie po mieście,

MisiekT 10-02-16 22:42

25tys. rocznie to użytkowanie rodzinne wokół komina, nikt nie kupuje diesela za granicą na takie przebiegi :)

RafikWJ 11-02-16 09:34

MK1 - do korekty trzeba wyciągać licznik i wpinać sie bezpośrednio we wtyczkę lub kość EEPROM
MK2 - przez OBDII
MK3 - przez OBDII

Więc jak kupujesz jedynkę i widzisz że kombinowane było przy liczniku bez przyczyny to wiedz że coś się dzieje w 2 i 3 korekta jest praktycznie nie do wykrycia.

Gherkin 11-02-16 10:03

Nie pocieszyliście mnie, zwłaszcza:
Cytat:

Napisał Pyzo (Post 1110191)
Przyjmij ze w przypadku importu z DE Foka Kombi diesel spokojnie robi 40 do 60 tys km rocznie. (...)

Sam robię ok 15k, a od kupowanego oczekiwałbym 25-max30k na rok. :(

Falcon masz rację:
Cytat:

Napisał Falcon (Post 1110190)
Tylko nie kupuj auta ze względu na stan licznika, kupuj ze względu na stan auta!

Niestety nie siedzę w tym tyle, żeby nawet po dłuższych oględzinach stwierdzić, czy auto jest w dobrym stanie, czy tylko elegancko odpicowane.

Czy ktoś z Was robił przegląd przed zakupem? Na ile takie badanie jest pomocne?
http://magazynauto.interia.pl/porady...em,nId,1681054

RafikWJ 11-02-16 10:25

Jak Teściu kupował samochód pojechaliśmy do ASO na przegląd,

Zrobili:
- Pomiar powłoki lakierniczej,
- Sprawdzenie podwozia, luzy w zawieszeniu itp,
- Podpięcie komputera sprawdzenie sterownika,
- Ogólny przegląd silnika, wycieki hałasy itp,

Czyli nic co wykraczało by poza możliwości zwykłego warsztatu lub stacji obsługi,

Za to jak kiedyś sprzedawałem samochód i gościu umówił sie w niezależnym warsztacie to:
Poza powyższymi sprawdzili:
- Ciśnienie sprężania,
- Spaliny,
- Długi raport w którym wykazali nawet że sprężyny zawieszenia są lekko spłaszczone pod wpływem wieku itp...

Cenowo:
ASO: 400 zł
Warsztat: 150 zł

Jedyny plus ASO to taki że potwierdzili przebieg samochodu z historią serwisowania ale to był 3 letni samochód z przebiegiem 26k...

czarny-daffy 11-02-16 16:00

A moja Foka MK3 w dieslu od wrzesnia 2015r zrobila az 2500km! I co mozna? Mozna!

Za to Hiluxem w rok czepnelem 60tys km [zal.pl]

Prawda jest taka ze poflotowe auta koncza zycie na okolo 200 do 250tys km przebiegu okolo 3 do 4lat w zaleznosci jakie sa warunki leasingu w banku. Auta pewne, serwisowane w ASO i przebieg tez powinien byc wiarygodny. Minusem jest to ze zazwyczaj malo kto o nie dba.

Srednio Focus MK1 w dieslu po 10latach powienien miec 300 do 350tys realnego przebiegu, w PL sprzedaje sie takie z przebiegiem 165tys. Nowe auta potrafia miec juz 165tys w 2 a czasem 3 lata a ida u nas z przebiegiem 85tys itd.

Jesli kupowac to od prywatnej osoby, u handlarzy beda prawie zawsze pokrecone liczniki i powypadkowe trupy.

Pzdr

Sako11 14-02-16 13:29

Witam moja foka miała sprawdzony przebieg 167 tyś niestety padły mi zegary wymieniłem na poliftowe z przebiegiem 189 tyś jak mogę skorygować przebieg tak aby był oryginalny

dagetto 14-02-16 13:43

Cofnąć licznik :)
Pełno ofert na olx czy allegro.

klapek 15-03-17 23:05

Witam,
Przepraszam za odświeżanie starego tematu... ale pewnie nie tylko mi się to przyda.
Jestem po wymianie licznika z małego wyświetlacza na duży. Chciałem ustawić licznik km na taki jaki mam udokumentowany (realny), czy da się to zrobić np. Forscanem, Focccusem ?
Pozdrawiam :)

[MK3]

Arturek 16-03-17 06:09

Witam

Wszystko zależy czy zmiana przebiegu w górę czy w dół

W górę można Focccusem
(kolega tak robił)

pozdrawiam
Arturek

klapek 16-03-17 20:48

Oczywiście u mnie w górę... muszę dodać prawie 50k :)
Czyli rozumiem że Focccus i zakładka IPC > rubryka Odometer > najpierw zaczytać "Read" > następnie wpisać mój prawdziwy przebieg i naciskam "Set" ?
Dobrze rozumuję ?

Pozdrawiam :)

Lexsensei 17-03-17 10:29

Dokumentacja samochodu, którą postaraj się potem sam zweryfikować.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:03.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi