Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Elektryka, audio i alarmy (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=31)
-   -   [MK1] Centralny zamek - nie działa (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=50744)

ciseq 02-07-11 17:08

Centralny zamek - nie działa
 
Witam,

Szukałem podobnego problemu, ale zazwyczaj centralny komuś nie działa częściowo. U mnie natomiast wystąpił problem, że centrala całkiem zdechła. Nie działa ani z pilota ani z kluczyka od kierowcy do tego przestał mi działać guzik otwierania bagażnika przy desce rozdzielczej. Robiłem reset modułu zv ale po za zmianą godziny i koniecznością wpisania kodu do radia nic to nie dało.

Dodam, że ostatni raz jak centralny działał pierw zamknął drzwi a potem od razu je otworzył i przestał działać. Ktoś zna może jak to rozwiązać ?

wsktorpeda 02-07-11 21:50

Mi w poniedziałek chłopaki zablokowali wszystkie drzwi oprócz drzwi kierowcy. Nie dało się ich otworzyć ani z zewnątrz ani z wewnątrz. Przycisk otwierania bagaja również padł. Oczywiście centralka nie działała. Udałem się tam gdzie zakładają auto-alarmy i gość powiedział, że coś z instalacją elektryczną było. 60 zł zapłaciłem. Podobno pod/czy w schowku jest jakiś sterownik centralki? Jeszcze możesz sprawdzić bezpieczniki odpowiadające za centralkę te pod maską i te pod kierownicą.

roman-v 03-07-11 22:56

Zdejmij plastik u dołu pod kierownicą [ten z półką ] odkręć płytkę z bezpiecznikami, z tyłu pod wiązką kabli jest jeszcze jeden bezpiecznik, właśnie on odpowiada za centralny zamek, musisz dobrze pogrzebać, na 100% tam jest.
W 90% będzie spalony. Ale bezpiecznik zazwyczaj nie pali się od tak sobie, poszukaj gdzieś zwarcia lub ciężko chodzącego siłownika. Jeśli będzie wybijał dalej, odłączaj po kolei wtyczki w drzwiach aż znajdziesz przyczynę.

focusst 04-07-11 14:47

Dokładnie tak jak kolega mówi. Bezpiecznik nr 63 do wymiany :-) Jest sprytnie schowany:-)

ciseq 20-07-11 20:15

no właśnie szukałem tego bezpiecznika i ni hu hu nie idzie go tam wycharatać, jak jutro znajdę troche czasu to halogen odpale i poszukam jeszcze raz dokładnie na ile sie da

roman-v 25-07-11 13:54

Witam.
Źle szukałeś.
Tak to wygląda
http://www.fotosik.pl/showFullSize.p...79ad9e9776e9b6
A tu bez kabli
http://www.iv.pl/viewer.php?file=261...2057352374.jpg
I pamiętaj ze musisz odkręcić półkę i skrzynkę z bezpiecznikami.
To co na foto to skrzynka od tyłu.
Zdjęcia z tematów :
http://www.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=24478 i
http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=126260
Użyj wyszukiwarki, w necie tego pełno, nawet na tym forum.

Holy 29-08-11 19:23

witam
podepnę się pod temat bo mam podobny problem.

Siadał mi akumulator, ale z braku czasu nie miałem kiedy pojechać po nowy. Samochód wprawdzie odpalał ale co jakiś czas skakały wskazówki i zerował się licznik. No i dzisiaj na parkingu klops centralny przestał działać. Myślałem początkowo że to wina akumulatora i od razu będąc koło makro kupiłem nowy (centra futura 53mA 540A) założyłem i dalej nic. Samochód normalnie odpalał wszystko było git poza zamkiem.
W domu sprawdziłem bezpiecznik 63 i był przepalony więc wymieniłem. zamek niemrawo zamknął wszystkie drzwi ale bez mrugnięcia światłami. Spróbowałem jeszcze dwa razy i znowu klops - bezpiecznik się przepalił znowu. Sprawdziłem pozostałe i o zgrozo odkryłem dwa przepalone, ale powiązane drutem przez poprzedniego właściciela. Wprawdzie nie były od zamka, ale nie wiem jaki wpływ miało to na resztę układu. Dodatkowo przy sprawdzaniu bezpieczników okazało się że kostka oznaczona symbolem R24 (odpowiedzialna za akumulator) jest nienaturalnie ciepła.
I teraz nie wiem gdzie szukać przyczyny:
-czy to wina starego akumulatora
-nowego który jest ciut mocniejszy od starego (ten był 52mA 500A)
-czy tej przegrzewającej się kostki R24
-a może coś innego?

zadrutowane bezpieczniki wykluczam bo jeżdże tym samochodem przeszło 3 lata i nic się nie działo

z góry dziękuję za sugestie

kempes 13-11-12 17:35

Odświeżę temat.
Wczoraj w moim focusie nagle przestał działać centralny. O ile drzwi przednie prawe mogę zamknąć kluczykiem (zamykają się tyle one, a nie wszystkie drzwi), a prawe tylne zatrzaskiem od środka to lewa strona jest martwa.
Przekręcanie kluczykiem nic nie daje. Od środka guzik od zamka prawie się nie rusza, tak jakby mechanicznie coś go zablokowało. Myślałem, że coś tam wpadło i blokuje go, ale w lewych tylnych drzwiach jest to samo. Przycisk w środku prawie nie ma ruchu.
Ktoś przerabiał podobny problem? Czy to padnięty siłownik, czy coś innego?

Aha. Wszystkie bezpieczniki, łącznie z tym za skrzynką są ok.

chikus 13-11-12 19:32

Ale wymieniłeś ten za skrzynką czy na "oko" jest okej?,Ja miałem praktycznie identyczny problem i dopiero po wymianie tego bezpiecznika centralny ożył a przyczyną jego zawału był prawdopodnie przerwany kabelek w kufrze.Wymienilem tez przekaźnik ale nie jestem pewny czy aby napewno miało to związek z centralnym.Mam jego oznaczenie jak bedziesz chcial to przesle.

kempes 13-11-12 20:43

Nie wymieniałem bezpiecznika, ale widać że nie jest przepalony.

miczalski 18-01-13 00:38

miałem podobny problem i wymiana bezpiecznika i baterii w pilocie wystarczyła tylko w połowie, a dokładniej centralny teraz mi działa z pilota ale z kluczyka już nie :(

gdy wymieniłem sam bezpiecznik to centralny działał tylko z kluczyka ale dopiero po trzaśnięciu drzwiami od strony kierowcy ( dziwne bardzo ale tak było )
gdy wymieniłem co się okazało wyczerpane baterie w kluczyku, pilot zaczął działać ale opcja z klucza już nie

kempes 18-01-13 11:39

Sorry, że dopiero teraz piszę. U mnie okazał się uszkodzony siłownik w drzwiach kierowcy. Po wymianie wszystko jest ok.

intercorder 12-04-14 17:32

Niedziałający centralny zamek.
 
Witam! Mój problem jest podobny do waszego. Cały centralny jest padnięty, od kiedy moja foka posiada ten problem nie jestem w stanie powiedzieć ponieważ, gdy ją kupiłem już nie działał. W samochodzie sprawdziłem bezpieczniki, wszystko jest ok. Kiedy klikam przyciski na pilocie, zamykam drzwi od kierowcy czy naciskam przycisk od bagażnika z modułu centralnego dochodzi klikanie, w zależności co się naciśnie to jest jeden klik albo więcej. Drugą sprawą nie wiem czy może być związana z tym jest to, że po wyłączeniu zapłonu ( nawet jeśli nie ma kluczyków w stacyjce ) wskazówki od temperatury i ilości paliwa szaleją, ale nie cały czas, można powiedzieć, że mają czasem takie odpały. Byłem u znajomego mechanika, który podłączył samochód do komputera, i tam pokazywało wszystkie drzwi, ale przy próbie ich zamknięcia właśnie z komputera wszystkie starania kończyły się fiaskiem. Z drugiej strony to dobra wiadomość bo wiadomo, że układ nie jest nigdzie przerwany. Już brakuje mi pomysłów co może być przyczyną i chcę się zapytać Was może mieliście taki problem. Z góry dziękuję za porady. Pozdrawiam!

Norek4 07-04-15 14:11

dorzuce sie do tematu. odkad kupilem foke pilot dziala marnie. myslalem ze wina bateri ale bateria wymieniona i dalej bez efektu. ogolnie nie lapal pilot z daleka. otworzyc i zamknac sie dalo z odleglosci max. 10-15m... az do teraz kiedy to nie dziala centralny ani z pilota ani z kluczyka. dodam ze czasem w czasie jazdy bylo slychac odglos jakby centralny chcial zamknac drzwi...

pino 07-04-15 14:50

Też mam pytanie odnośnie centralnego.
Z pilota działa wszystko poprawnie, natomiast "z kluczyka" i "z klamki" mogę otworzyć lub zamknąć tylko te drzwi, których akurat używam (tak jakby nie było centralnego).
Przycisk do otwierania bagażnika działa poprawnie.

eNZet 16-01-17 17:21

a ja mam taką jazdę że drzwi za kierowcą otwierają się kiedy chcą. Czasami cały dzień jest dobrze wszystkie się otwierają ale bywa, że ani razu nie zaskoczy i musze ręcznie otworzyć od środka i potem już działa. Co naprawić lub wymienić? A tak w ogóle to jak zresetować centralny zamek? te całe strefy może to jest problem?

Falcon 16-01-17 18:37

Wszystko jest na forum, poszukaj, odwiedź dział FAQ.

Focus katarzynki 15-09-17 13:40

Pomocy
 
Witam. Nie działa centralny zamek. Raz łapie raz nie. Co to moze byc

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Falcon 15-09-17 20:49

Droga Katarzyno - napisz więcej szczegółów - z pilota nie działa czy może z kluczyka? Co to znaczy, że raz łapie, a raz nie? W ogóle nie możesz otworzyć auta? I co z tym zamkiem bagażnika? W ogóle nie możesz go otworzyć?

Focus katarzynki 16-09-17 15:48

Nie działa z kluczyka. Gdy jest cieplej to łapie a jak tylko troche wilgoci ro dupa. Ale mam popsuty zamek w klapie wiec może to jakis wpływ. A co do pilota to nie wiem bo bateria zdechła

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

---------- Post dodany o 15:48 ---------- Poprzedni post był z 15:46 ----------

Tak bagażnik z klucza sie nie otworzy popsuty. Tylko z przycisku na pulpicie ale teraz jak padł centralny. To przycisk na pulpicie nie łapie

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Falcon 16-09-17 18:20

To normalne, że im zimniej tym częściej zamek z kluczyka nie będzie działał, zadziała z opóźnieniem. Z pilotem powinien działać normalnie więc doprowadź pilota do stanu używalności.

Focus katarzynki 16-09-17 19:39

Już się znalazła przyczyna blokuja drzwi od kierowcy. Dzięki za info

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

Falcon 16-09-17 21:02

No to napisz jaka ta przyczyna.

damianisko5 17-09-17 09:59

Popieram Falcona - napisz jaka ta przyczyna.

Focus katarzynki 17-09-17 18:15

Problem polega że blokują drzwi od kierowcy przy mocniejszym trzaśnieciu centralny działa. Jestem od niedawna posiadaczką focusa. I poprzedni właściciel mowił ze probowali się włamać przez drzwi kierowcy i faktycznie są ślady i zewnetrzna klamka jest trochę poluzowana. Ale sie zrobi.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka

damianisko5 17-11-17 07:56

Katarzynki - I po naprawie jak działa zamykanie drzwi ?

adwes 04-12-17 12:08

Podepne sie pod temat. U mnie jest troche inny problem. Ja nie umie otworzyc samochodu z pilota ( MK II ), zona, ktora jezdzi nim na codzien za 2 lub 3 nacisnieciem otwiera auto, ja za diabla nie moge otworzyc. Baterie juz wymienialem 2 razy w pilocie i po wymianie dziala przez jakis 1 tydzien z daleka, a potem z bliska nie moge otworzyc.
Pytanie, gdzie jest czujnik od pilota w MK II , wersja 3 drzwiowa.
Drugie pytanie, czy moze byc jakies zwarcie w pilocie, ze nowa bateria po 1 tygodniu dziala tylko 20 cm od drzwi ?
Zona nie jest w stanie mi powiedziec gdzie kieruje tego pilota, mowi, ze poprostu w stronne drzwi, ja co bym nie robil, nie otworze pilotem auta.
Kluczykiem wszystko dziala normalnie.
Glupia sytuacja.

MATRIX60MW 04-12-17 13:37

może mikroprzełącznik w pilocie już jest na wykończeniu?

adwes 04-12-17 18:10

Jak to sprawdzic i jak to mozna naprawic ?

MATRIX60MW 04-12-17 23:00

otwieranie bagażnika z pilota też działa za którymś naciśnięciem czy od pierwszego?


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:46.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi