Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Elektryka, audio i alarmy (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=31)
-   -   Głośniki... (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=1309)

tjmdm 20-02-05 08:17

Głośniki...
 
Witam
Jak wyglada sprawa głośników w focusie...ile ich jest i czy są seryjnie montowane w autkach, jakie są wasze opinie; grają wystarczająco czy warto je wymienić...pozdrawiam i czekam na sugestie :)

Sypek 20-02-05 08:27

niewiem jak w nowej foczce ale w starych sa 4 seryjnie (z innymi przypadkami sie nie spotkalem) z seryjnym radiem graja spoko nic wiecej nie trzeba ale jesli zmieniasz radio na cos lepszego to i glosniki wypadalo by wywalis seryjne. po takiej zmianie napewno bedzie duuuuza roznica

tjmdm 20-02-05 08:31

Cztery; ale odnosi się to do 5-drzwiowych hatchbaców i 4-drzwiowych sedanów czy tak...a jak to wygląda w 3-drzwiowych nadwoziach :?:

Sypek 20-02-05 08:33

wszedzie sa 4 glosniki w 3d tez z tylu w boczkach

tjmdm 20-02-05 08:34

Acha oki...dzięki...

art0 20-02-05 18:45

a ja mam tylko dwa......hmmm, dziwne. Rocznik 99' Belgia

driver 20-02-05 22:47

pod Koniec wrzesnia kupilem nowa foczke 5 drzwiowa.
Sa instalowane 4 glosniki i moze nie zachwycaja ale naprawde niezle pukaja(wkoncu firmowki).
Radio mam Jvc kd-s721-r i głośniki niezle sobie "pukają" choć na dużym basie nie wyrabiaja.

pinio_tdci 21-02-05 13:24

Graja 'wystarczajaco' tylko w srednim zakresie :wink:

Za to nie trzeba ich wymieniac (moge sie 'sprobowac' z tymi co twierdza ze nalezy je wyrzucic [chytry]), jesli dolozysz tweeter'y i subwoofer :) no i zmienisz radio na 'porzadne' :mrgreen:

Greg 21-02-05 13:29

Cytat:

Napisał pinio_tdci
Graja 'wystarczajaco' tylko w srednim zakresie :wink:

Za to nie trzeba ich wymieniac (moge sie 'sprobowac' z tymi co twierdza ze nalezy je wyrzucic [chytry]), jesli dolozysz tweeter'y i subwoofer :) no i zmienisz radio na 'porzadne' :mrgreen:

Tez sie zgodze , ja dolozylem cykacze do przodu , na polke 25cm JBL i sub do bagaznika .
Jak dla mnie wystarcza .
Pzdr.

radekl 21-02-05 13:39

Panowie
A jakie są wymiary głośników standardowo montowanych w Focusie ? Czy są takie same w przednich i tylnych drzwiach ?

Pozdrawiam
RadekL

siwy 21-02-05 13:51

i z przodu i z tyłu elipsy 5" X 7"...

mielcarp 21-02-05 14:13

A mam pytanie czym najlepiej wyciszyć drzwi bo zmieniłem z tyłu głośniki na JBL seria GTO coś tam 5x7 i zaczeło się zajeżyście wielki rezonans :)

Prosze o pomoc

Greg 21-02-05 14:19

sa maty specjalne , na alegro dostaniesz
Pzdr.

Sypek 21-02-05 17:22

dokladnie mata suszara i jedziesz

ja bede niebawem zrywal z klapy zeby sie dostac do tej nieszczesnej srubki od rejestracji

mielcarp 21-02-05 18:28

Ja poczekam aż na dworzu się cieplej zrobi i wtedy biore się do roboty. :)


mówicie że takimi matami to się powinno wygłuszyć w miare dobrze, ile na drzwi potrzeba takich mat??

http://allegro.pl/show_item.php?item=42787632

Greg 21-02-05 18:32

A co chcesz wygluszac , ile drzwi , czy bagaznik tez :?:
Pzdr.

mielcarp 21-02-05 18:41

chyba tylko drzwi tylnie no może i klape bagarznika.

Greg 21-02-05 18:51

Mysle ze 10 powinno wystarczyc , ale Sypek pewnie wygluszal tylne drzwi ( ja nie posiadam ) to moze powie wiecej na ten temat .
Pzdr.

Sypek 21-02-05 19:04

drzwi tylnich nie robilem ale przednie tak, na drzwi trzeba liczyc 4 maty a klapa hmmm okolo 7 ale nie pamietam. (klapy nie oplaca sie robic) miserny efekt, ale jak chcesz to kup 4+4+7+1 na wszelki wypadek i bedzie na 2 drzwi i klape

dkrysmann 23-02-05 21:23

6 glosnikow w Ghia rocznik 1999
 
Mialem po kolei FF1.6 Ghia benzynowa, z radiem 6000 ktora mial 6 glosnikow i podobnie w nastepnym modelu 1.8 tddi Station Ghia tez 6 glosnikow. Jak sie pozniej okazalo bylo to tak sprytnie zrobione ze w tylnich drzwiach byly glosniki niskotonowe a w przednich byly szerokopasmowe centryczne, to znaczy takie glosniki w glosniku i dlateo nazywalo sie u dealera ze to 6 glosnikow. Z kolei w wersjach trend byly 4 zwykle glosniki bez tego dodatkowego semi-glosnika.
Osobiscie uwazam ze byly calkiem dobre zwlaszcza kiedy w radiu 6000 wlaczy sie funkcje compensate, wtedy mozna doscglosno sluchac a system dba o to by nie przekroczyc granicy "harczenia".
W moim ostatnim Renault Megane II (1.9 dci Privilege Luxe) bylo tez 6 glosnikow z radiem renault i byly beznadziejne w porownaniu z glosnikami z FF Ghia. W maju odbieram C-Max Ghia z radiem CD + MP3 player i 8 premium glosnikow, ciekaw jestem jaka to bedzie dyskoteka?

Pozdrawiam Darek


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:30.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi