Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Inne techniczne (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=10)
-   -   [MK1] Problem z uruchomieniem 1.8 TDDI. Skaczące wskazniki na zegarach. (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=35225)

darborowski 29-01-10 15:42

Problem z uruchomieniem 1.8 TDDI. Skaczące wskazniki na zegarach.
 
Witam.
Od dłuższego czasu mam problem z uruchomieniem Focusa 1.8 TDDI 1999r przebieg 180 tys. Samochód jest garażowany w garażu ogrzewanym. Problem pojawia się od czas do czasu w czasie porannego uruchomienia, w ciągu dnia kiedy silnik jest nagrzany oraz kiedy silnik zimny postoi w temp. poniżej -15 stopni. Na to wygląda że temperatura nie ma większego znaczenia, chyba że się mylę. Kiedy mam problem z uruchomieniem wskaźniki na desce rozdzielczej wariują od 0 przekręcają się do końca i z powrotem, kiedy ze wskaźnikami jest wszystko w porządku nie mam żadnych problemów z uruchomieniem. Samochód stał dwa dni w warsztacie w celu naprawienia tej usterki, zostały wymienione i sprawdzone cztery świecie, sprawdzenie ciśnienia na cylindrach, wyregulowane i sprawdzone wtryski, wymieniony olej, panowie nie byli w stanie stwierdzić usterki, przez ok. 2 tyg. było wszystko w porządku do pewnego dnia kiedy nie schowałem samochodu do garażu (-15 stopni) z rana nie dałem rady uruchomić (skaczące wskaźniki), samochód wepchałem do garażu... po dwóch dniach od "wepchania" samochodu do garażu nadal nie dam rady uruchomić i pokazują mi się "skaczące wskaźniki". Akumulator jest dobry, ładowany ostatnio prostownikiem. Pompa wtryskowa była wymieniana na nową przy przebiegu 120 tys.
Proszę o pomoc. Co warto spradzić ??

tyski77 29-01-10 16:23

spróbuj uruchomic na "pozyczke" tzn. od kogoś z kabli. Jesli sie uda to znaczy ze akumulator prosi o wymiane. Nawet naładowany akumulator nie zakreci silnika jeżeli jego zywotnosc podupada

grzybek 29-01-10 16:27

Masz słaby akumulator. A to że go podładowałeś może nic nie znaczyć jeśli jeździsz krótkie odcinki, swój pod koniec musiałem ładować średnio co 2 dni bo po kilku odpaleniach wymiękał.

darborowski 29-01-10 16:44

Samochód już próbowałem uruchomić za pomocą kabli... nic to nie dało.. akumulator jest na pewno dobry...nie ma problemu z zakręceniem. Rozładował się z tego powodu bo wielokrotnie próbowałem uruchomić silnik. To nie jest wina akumulatora.

klepak 29-01-10 16:51

ja tez stawiam na aku

---------- Post dodany o 16:51 ---------- Poprzedni post był z 16:46 ----------

może być też kłopot z samymi zegarami i ich połączeniem (kostka, ew. masa)

poniżej jest troszkę na ten temat:
http://www.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=11443

darborowski 29-01-10 17:31

Problem z podłączonymi zegarami? Dlaczego zegary tylko wtedy wariują kiedy mam problem z uruchomieniem?

---------- Post dodany o 17:31 ---------- Poprzedni post był z 17:02 ----------

Naczym polega problem cofającego się paliwa w 1.8 TDDI ?? W jaki sposób można to sprawdzić czy to jest przyczyna??

dvl 29-01-10 17:38

Cytat:

Napisał darborowski (Post 409858)
Problem z podłączonymi zegarami? Dlaczego zegary tylko wtedy wariują kiedy mam problem z uruchomieniem??

O tych zegarach już tutaj wielokrotnie pisano - w 90% przypadków jest to reakcja komputera na zbyt małe napięcie zasilania. Przy rozruchu napięcie na akumulatorze spada, ale w Twoim przypadku widocznie spadek jest dość znaczny. Albo rzeczywiście aku do wymiany, albo rozrusznik do regeneracji i sprawdzenia (może jakieś zwarcie).

darborowski 29-01-10 17:59

Dvl ale mi te wskaźniki zaczynają wariować kiedy włączę zapłon, nie zdążę jeszcze zakręcić rozrusznikiem.

Kubuch 29-01-10 19:56

Dokładnie i to jest objaw słabego aku. Ile razy trzeba Ci to jeszcze pisać?

ghost001 29-01-10 20:01

Ja też tak miałem po przekręceniu kluczyka wskaźniki wychylały się na max po czym wracały. wymieniłem aku i już jest ok.

szejk78 29-01-10 20:57

Nowa bateria sie kłania...woła o nią

darborowski 30-01-10 00:21

Panowie, ale ja umiem sprawdziź kiedy jest aku słaby a kiedy nie! I wam jeszcze raz piszę że to nie jest przyczyna słabego akumulatora Panie Kubuch. Równie dobrze uruchamiałem za pomocą przewodów i tak samo za pomocą prostownika z rozruchem. Akumulator ma rok czasu. Alternator ma dobre ładowanie, zostało to sprawdzone.

szejk78 30-01-10 16:09

to cyferblaty nawalają nikt tam nie dłubał? Jakaś wymiana żarówki itp. słaby styk na kostce


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:00.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi