Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Szkody, Naprawy, Porównania (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=43)
-   -   [MK1] brać kasę czy auto do serwisu forda? (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=53047)

exiter 24-10-11 21:18

brać kasę czy auto do serwisu forda?
 
witam, otóż w pewien deszczowy dzień piękna niewiasta zamiast nacisnąć hamulec wcisnęła sprzęgło i wylądowała na tyle mojego focusa, na szczęście mam z tyłu zamontowany hak i większość energii się na nim skupiło, lekko w miejsach zamontowania haka uwypuklił się zderzak tylni, trochę się skrzywił hak i poszla minimalnie masa w bagażniku od uderzenia, za to jej auto wróciło na lawecie z cieknącą chłodnicą itp, oczywiście zadzwoniłem na policję itp, ona ubezpieczona w compensie, po oględzinach mojego auta padła wycena(według mnie jakaś śmieszna kwota) 1500zł, w wycenie uwzlędnione były następujące naprawy: wymiana zderzaka tylnego na nowy i jego lakierowanie, wymiana haka holowniczego, wymiana listwy ozdoby zderzaka, pokrycie zderzaka na nowy, formowanie tyłu(1/2 robotogodziny), lakierowanie podłogi bagażnika, lakierowanie pasa tylnego, dolnego, naprawa pasa tylnego ze ścianą wewnętrzną (1 robotogodzina), naprawa podłogi tylnej, część tylna (1/2 robotygodziny). no więc podjechałem do forda do serwisu i oni biorą za sam zderzak z lakierowaniem(1500zł), hak prawie 700zł, listwa 150zł itp gdzie pewnie suma wyszlaby 4tys. zł z robocizną, dlatego zastanawiam się czy brać kasę (chociaż jak dla mnie to kpiny z tak niską kwotą wyceny) czy robić w serwisie forda i niczym się nie przejmować(jeszcze mógłbym sprzedać dawne części:P)??? czy może przedzwonić do babeczki i powiedzieć, że dowiadywałem się w fordzie i oni naprawę wycenili mniej wiecej na 4tys.i że jeżeli dorzucą z 1tys zł to wezmę kasę a jak nie to zostawiam auto w fordzie i nie mam kasy na koncie, ale dobrze zrobione autko:) pewnie wielu z Was koledzy spotkało się już z podobnym problemem, dlatego chciałbym się doradzić jak to załatwić? pozdrówki dla focusiarzy:)

Seboludek 24-10-11 21:25

nie zgadzaj się na tą wycenę i niech robią drugą, (gadaj, że chcesz na ori częściach i nowych) a jak będzie druga wycena do kitu, to idź na ASO ;)

Falcon 24-10-11 21:40

Cytat:

Napisał exiter (Post 629328)
czy może przedzwonić do babeczki i powiedzieć, że dowiadywałem się w fordzie i oni naprawę wycenili mniej wiecej na 4tys.i że jeżeli dorzucą z 1tys zł to wezmę kasę a jak nie to zostawiam auto w fordzie i nie mam kasy na koncie, ale dobrze zrobione autko:)

Nie rozumiem po co chcesz do niej dzwonić, skoro ona nie ma żadnego wpływu na to, ile Ci siana zaoferują.[niewiem]
ps. zdania rozpoczynamy dużą literą, używamy znaków interpunkcyjnch, jednym słowem nie piszemy wierszem8-)

wiher 24-10-11 21:46

ja miałem wycenę w Uniqua 1500zł (malowanie zderzka przód, wymiana prawej lampy przód, malowanie maski). stwierdziłem, że nie będę się z nimi męczył i odstawiłem auto do ASO. Zrobili w 4dni, dali gwarancję na naprawę 2 lata... a jak spartolą robotę to po prostu nie odbierasz auta i poprawiają! A jak sam u "pana Miecia" załatwisz sobie malowanie to późniejsze problemy są na Twojej głowie. JA JESTEM ZA ASO

pzdr

WLBN 24-10-11 21:54

Likwiduję parkingówkę z AC. Lakierowanie tylnego zderzaka, błotnika, drzwi prawych tylnych. Tylko otarcia lakieru, drzwi i zderzak naprawione pastą Tempo. Ze względu na wiek auta i amortyzację 40 % czekam na 1300 z groszami.

exiter 24-10-11 22:36

Seboludek a jak to zrobić, żeby drugi raz zrobili wycenę?? jak nie zaoferują więcej to zostawiam w aso i tyle, chociaż najchętniej wziąłbym kasę i nic nie robił(bo w sumie prawie nic nie widać), ale nie 1500zł.

thing 26-10-11 12:16

napisz odwołanie od decyzji i poproś o ponowną wycene szkody

Jankos 26-10-11 13:57

pisz odwołania do skutku aż przestaną sypać Ci szmalem, mi raz w Linku4 chcieli dać groszę, skończyło się na 3 pismach i kwocie która faktycznie pokrywała się ze szkodą.

kempus 26-10-11 14:05

Ja bym oddał do ASO i miał wszystko w d... i jeszcze samochód zastępczy na koszt tej pani.

Eko 26-10-11 14:10

Prosta sprawa. Jak nie chcesz zarabiać to wal foczkę na bezgotówkowo ( ale moga wtedy pyknąć całkę, ale niekoniecznie. Poka foto)

korek007 29-10-11 21:42

Witam
Ponad 5 lat temu miałem podobną przygodę i podobny zakres naprawy. Wybrałem naprawę bezgotówkową w ASO Forda (był na wykazie warsztatów współpracujacych z ubezpieczycielem sprawcy). Wstepna wycena rzeczoznawcy ubezpieczyciela - ok. 2.400 zł. Naprawa w ASO - koszt 4.800, zaakceptowana przez ubezpieczyciela w 100 %.

exiter 31-10-11 17:11

stwierdziłem, że nie będę się ich prosił o parę zł i oddaje do aso forda :smt026

Superozy 06-11-11 17:32

Cytat:

Napisał exiter (Post 631883)
stwierdziłem, że nie będę się ich prosił o parę zł i oddaje do aso forda :smt026

chyba najlepszy wybór (na pewno nie będziesz stratny), ja czekam na wycenę mojego, w poniedziałek najprawdopodobniej będę wiedział jak się sprawa będzie toczyła.

Semmitar 13-11-11 05:17

Cytat:

Napisał exiter (Post 631883)
stwierdziłem, że nie będę się ich prosił o parę zł i oddaje do aso forda :smt026

słuszna decyzja by oddać użeranie się z TU komuś innemu -grunt by Tobie dobrze zrobili samochód (nie na zamiennikach! -masz prawo do oryginalnych części!).
W razie przyszłych problemów pisz.
PS wycena standardowo zaniżona ale teraz to norma :(

exiter 05-12-11 19:00

Zgodnie z tym co napisał Semmitar, że w razie problemów mam pisać, więc to czynię Otóż w piątek odebrałem foczkę z naprawy z aso. I szczerze to mam mieszane odczucia.. zacznę od minusów:
1. zmienieli mi podkładki klubowe na ich reklamowe, a jak powiedziałem, że mają mi oddać stare, bo chce je zmienić to powiedzieli, że jak wymieniali to stare przez przypadek wyrzucili.. ja rozumiem, że reklama no ale bez przesady.. na dniach muszę zamówić podkładki klubowe:P
2. zapomnieli zamówić listwy ozdobnej do zderzaka tylnego, jednak jutro dzwonię, że mają ją domówić, bo zgodnie z kosztorysem compensy mi ona przysługuje, co prawda nie mam jej mega zniszczonej, wręcz jest w dobrym stanie, ale mi przysługuje i chce wymienić na nową i
3. zderzak tylny jest dziwny.. zaślepka haka jest świetna itp. tylko, że zderzak w miejscu blisko rury wydechowej dziwnie się odkształca, tzn nie jest idealnie prosto.. jak zwróciłem na to uwagę to powiedzieli, że to taki plastik i tyle, ale jutro będę dzwonił w tej sprawie. Dodaję foto, żebyście wiedzieli o czym piszę
http://img820.imageshack.us/img820/2083/99749962.th.jpghttp://img85.imageshack.us/img85/5241/66877340.th.jpghttp://img440.imageshack.us/img440/783/83779380.th.jpg
A teraz plusy:
1. umyli ładnie autko z zewnątrz i wewnątrz
2. wymienili mi hak nieoryginalny na hak fordowski automatyczny odczepialny- zajebista sprawa
3. miła obsługa i słowna obsługa

wiher 05-12-11 22:07

Z tym zderzakiem to wg mnie lipa - niedopuszczalne!!! Muszą poprawić. Ja tak jak pisałem wyżej odebrałem od Aso IDEAŁ. Nie zapomnij upomnieć się o dokumenty potwierdzające naprawę - masz na nią 2 lata gwarancji...

exiter 05-12-11 22:14

tylko widzisz musiałem auto odebrać bo nie miałem czym do domu wrócić, jednak i tak będą mi tą listwę zamawiać, którą zapomnieli, więc akurat jest okazja, żeby poprawili ten zderzak... gorzej jak się okaże, że to wina zderzaka a nie jego mocowania... wtedy wątpię, żeby mi wymienili na nowy zderzak...:-(
p.s kontaktowałem się z aso, listwę domówili i przy okazji jej montażu mają się zabrać za poprawę zderzaka, więc jest szansa..

langolier 09-12-11 13:23

Cytat:

Napisał exiter (Post 645565)
tylko widzisz musiałem auto odebrać bo nie miałem czym do domu wrócić, jednak i tak będą mi tą listwę zamawiać, którą zapomnieli, więc akurat jest okazja, żeby poprawili ten zderzak... gorzej jak się okaże, że to wina zderzaka a nie jego mocowania... wtedy wątpię, żeby mi wymienili na nowy zderzak...:-(
p.s kontaktowałem się z aso, listwę domówili i przy okazji jej montażu mają się zabrać za poprawę zderzaka, więc jest szansa..

w którym ASO robiłeś ?

exiter 09-12-11 15:38

Ford Auto Kabziński w Piotrkowie Trybunalskim.
Dodam, że nie miałem wyboru, gdyż w województwie łódzkim jest jeszcze tylko Ford Brzezińska w Łodzi, ale po przeczytaniu opinii na temat tego salonu z góry go ominąłem.

langolier 09-12-11 17:06

Cytat:

Napisał exiter (Post 647745)
Ford Auto Kabziński w Piotrkowie Trybunalskim.
Dodam, że nie miałem wyboru, gdyż w województwie łódzkim jest jeszcze tylko Ford Brzezińska w Łodzi, ale po przeczytaniu opinii na temat tego salonu z góry go ominąłem.

a gdzie przeczytałeś te opinie ?
ja serwisuje na Brzezinskiej ale moja najpoważniejsza naprawa to wymiana przedniej szyby (bezproblemowa)
O tym Kabzińskim przeczytałeś jakieś dobre opinie czy całkiem na ślepo ?

exiter 09-12-11 18:14

całkiem na ślepo:P a o Brzezińska czytałem na fcp: http://forum.fordclubpolska.org/show...=76899&page=10 10 stronek o tym jaki tam profesjonalizm panuje.
p.s langolier trzeba było pisać na forum wcześniej jak szukałem dobrego aso to może i bym przemyślał tą Brzezińską:)

darkens 09-12-11 20:46

Cytat:

Napisał exiter (Post 629328)
po oględzinach mojego auta padła wycena(według mnie jakaś śmieszna kwota) 1500zł

mialem ostatnio podobna sytuacje.
Szkoda parkingowa, gosciu cofajac uderzyl w moja przednia prawa strone. Niby niewiele, ale jednak wgniecenie blotnika przy lampie,pekniety zderzak.
Ogledziny w PZU i decyzja: nowy blotni+nowy zderzak z listwa, lakierowanie nowych elementow+cieniowanie prawych drzwi.
Kwota do wyplaty nieco powyzej 1600 PLN netto :smt119
Majac kosztorys naprawy od razu udalem sie do serwisu FORDa.
Naprawa na oryginalach (blotnik+zderzak).
Calkowity koszt naprawy 4200 PLN
Tak wiec wydaje mi sie, ze nie oplaca sie kombinowac i lepiej to zrobic ASO majac gwarancje na naprawe ( w moim przypadku to 3 lata) i zachowana pelna 12 letnia gwarancje na perforacje :)
Pozdr.

siw-y 10-12-11 20:17

Cytat:

Napisał exiter (Post 645417)
Zgodnie z tym co napisał Semmitar, że w razie problemów mam pisać, więc to czynię Otóż w piątek odebrałem foczkę z naprawy z aso. I szczerze to mam mieszane odczucia.. zacznę od minusów:
1. zmienieli mi podkładki klubowe na ich reklamowe, a jak powiedziałem, że mają mi oddać stare, bo chce je zmienić to powiedzieli, że jak wymieniali to stare przez przypadek wyrzucili.. ja rozumiem, że reklama no ale bez przesady.. na dniach muszę zamówić podkładki klubowe:P
2. zapomnieli zamówić listwy ozdobnej do zderzaka tylnego, jednak jutro dzwonię, że mają ją domówić, bo zgodnie z kosztorysem compensy mi ona przysługuje, co prawda nie mam jej mega zniszczonej, wręcz jest w dobrym stanie, ale mi przysługuje i chce wymienić na nową i
3. zderzak tylny jest dziwny.. zaślepka haka jest świetna itp. tylko, że zderzak w miejscu blisko rury wydechowej dziwnie się odkształca, tzn nie jest idealnie prosto.. jak zwróciłem na to uwagę to powiedzieli, że to taki plastik i tyle, ale jutro będę dzwonił w tej sprawie. Dodaję foto, żebyście wiedzieli o czym piszę
http://img820.imageshack.us/img820/2083/99749962.th.jpghttp://img85.imageshack.us/img85/5241/66877340.th.jpghttp://img440.imageshack.us/img440/783/83779380.th.jpg
A teraz plusy:
1. umyli ładnie autko z zewnątrz i wewnątrz
2. wymienili mi hak nieoryginalny na hak fordowski automatyczny odczepialny- zajebista sprawa
3. miła obsługa i słowna obsługa

takie odksztalcenie zderzaka to normalna sprawa podczas kazdego lakierownia jesli zderzak niejest odpowiednio podparty na bokach. Przy temp. 60 stopni w komorze lakierniczej kazdy plastik sie odksztalca, jak to bedziesz reklamowal to podgrzeja ci go opalarka w tym miejscu i wygna w druga strone, stojaki na zderzaki sa tak skonstruowane ze czasem zderzak sie odksztalci jak dla mnie to pierdola :P

MATRIX60MW 12-12-11 14:56

siw-y chyba dla ciebie to jest pierdoła bo jak dla mnie to jest nie do przyjęcia.ASO chwalą się profesjonalizmem a wypuszczają taki bubel.Aż dziwne że taką naprawę wypuścili poza teren ASO.

Exsiter skoro zdjęli ci ramki i je zniszczyli to niech ci za nie zapłacą,dlaczego ty masz kupować z własnej kieszeni. Jednym słowem zabrali ci twoją własność.Mnie jak wymienili ramki w ASO to stare wrzucili do bagażnika

siw-y 12-12-11 18:45

Cytat:

Napisał MATRIX60MW (Post 648828)
siw-y chyba dla ciebie to jest pierdoła bo jak dla mnie to jest nie do przyjęcia.ASO chwalą się profesjonalizmem a wypuszczają taki bubel.Aż dziwne że taką naprawę wypuścili poza teren ASO.

Exsiter skoro zdjęli ci ramki i je zniszczyli to niech ci za nie zapłacą,dlaczego ty masz kupować z własnej kieszeni. Jednym słowem zabrali ci twoją własność.Mnie jak wymienili ramki w ASO to stare wrzucili do bagażnika

no ja juz mam takie zboczenie zawodowe co dla kogos jest nie do przyjecia dla mnie moze byc pierdola a znow jak dla kogos innego cos jest pierdola to dla mnie jest nie do przyjecia[ziom]

MATRIX60MW 12-12-11 20:10

siw-y ludzie dzielą się na dwie grupy.Jedni to ci dla których auto służy tylko do przemieszczania a drudzy to ci dla których auto jest oczkiem w głowie i każda ryska na lakierze podnosi ciśnienie.Po kilku latach od zakupu widać kto jakie ma podejście do swego auta i jak o nie dba.Dla jednych małe odkształcenie zderzaka w np. 10 letnim aucie jest normą bo według nich auto ma już swoje lata a drugich odkształcony zderzak "kłuje w oczy". W tym wypadku jest jasne że klient (EXITER) nie jest w całości zadowolony z efektu pracy ASO i nie ma co się rozwodzić czy to drobnostka czy nie.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 06:21.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi