Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Inne techniczne (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=10)
-   -   [FFII] Awaryjne otwarcie przedniej maski (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=25112)

ForestAAA1 12-01-09 18:54

[FFII] Awaryjne otwarcie przedniej maski
 
Złamał mi się plastikowy łącznik między kluczykiem a zamkiem przedniej maski. Jak mogę otworzyć maskę? Odginałem grill na dole, ale nie mam siły żeby to obrócić. Można jakoś wyjąć grill nie niszcząc go? Na dole wyszedł, ale trzyma u góry. Słaby ten patent z kluczykiem. Ile taki nowy grill może kosztować? Pozdrawiam.

dominikzbaszyn 12-01-09 19:50

mam taki grill na sprzedaż, używany ale w bardzo dobrym stanie (idealnym) mogę sprzedać ci go za 30zł+ koszty przesyłki
jeśli będziesz chciał mogę wystawić go na allegro.
mam go z tego względu iż wymieniałem w moim autku grill na chromowany
nowy nie chromowany w serwisie kosztuje około 150-180zł
jeśli będziesz zainteresowany mogę wysłać ci foto na e-mail
pozdrawiam!!!

emde 12-01-09 21:33

ForestAAA1, musisz zdjąć osłone dolną silnika i bez problemu wsadzisz ręke obrócisz ten dżinks i maska otwarta.. i potrzebny podnośnik, chociaż z leżącego może też dasz rade :mrgreen:

ForestAAA1 12-01-09 21:53

Mam kanał, tylko nie byłem pewny czy dam radę. Bo ten "dżinks" mi wypadł z tego gniazda i nie mogłem go za cholerę wsadzić. Ale od dołu będę miał może większe pole manewru.
dominikzbaszyn, jak mi się nie uda od dołu i będę musiał połamać ten nieszczęsny grill to na pewno od Ciebie odkupię. W każdym razie dzięki za pomoc. Pozdrawiam.

Gimnastikball 13-01-09 09:53

Nie potrzeba kanału

Znajdź kawałek rurki o średnicy mniejszej od kratki, spłaszcz ja na końcu, przełóż przez otwór i celuj w ucho zamka. Ucho wygląda z boku mniejwiecjej jak literka C, a patrząc z przodu ma ze 2 m i chodzi o to, żebyś tą spłaszczoną rurką nakryl to C i przekręcił.
Masz po problemie i bez rozbierania.

Od dołu nie dojdziesz, bo jest chłodnica.

emde 13-01-09 12:05

Cytat:

Napisał Gimnastikball
Od dołu nie dojdziesz, bo jest chłodnica.

Dojdzie od dołu bo sam tak robiłem.

Gimnastikball 13-01-09 12:07

Cytat:

Napisał emde
Dojdzie od dołu bo sam tak robiłem.

w 1,8 tdci nie szło, no ale łon ma benzynkę

ForestAAA1 13-01-09 18:41

Będę próbował. A ten dynks kupiłem w serwisie. Oczywiście nie mieli samego, tylko komplet z zamkiem. I 120zł poszło. Ale nie poddaję się. I tak jestem zadowolony z foczki :D . Pozdrawiam.

[ Dodano: Wto 13 Sty, 2009 19:57 ]
No i zrobione. Dojście jest bardzo ładne od dołu. Trzeba zdjąć osłonę pod silnikiem i wtedy ręką już ładnie sięgamy do zamka. Montaż jest dziecinnie prosty. Ja zdjąłem grill do montażu, ale od dołu też będzie dobre dojście. Pozdrawiam i dzięki za pomoc.

jastu 29-07-13 17:02

odgrzewam - jak odkręcić ten dolny grill żeby go nie zniszczyć? warunki podwórkowe, nie podniosę samochodu, a ręką od dołu (po wyjęciu osłony) nie sięgam cięgna od maski

lukaszs 01-08-13 07:35

Cytat:

Napisał jastu (Post 894634)
odgrzewam - jak odkręcić ten dolny grill żeby go nie zniszczyć? warunki podwórkowe, nie podniosę samochodu, a ręką od dołu (po wyjęciu osłony) nie sięgam cięgna od maski

Nie ściągasz grilla tylko osłonę dolną.

Gimnastikball 01-08-13 08:38

Włoż przez grill pręt [obok znaczka], najlepiej nacietą rurkę i poprostu przekręc zamek :D

jastu 01-08-13 21:20

no właśnie, dziś po południu sklepałem rurkę i zaokrągliłem sklepany koniec
za 3 razem otworzyłem przez grila przy znaczku : )
Pzdr

szejk78 09-08-13 20:24

Duży śrubokręt płaski nie stykine?


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:59.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi