Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Elektryka, audio i alarmy (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=31)
-   -   [MK3] Nie działają szyby elektryczne (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=70132)

mimini 02-06-14 11:53

Nie działają szyby elektryczne
 
Witam!,
Po ok. 2,5 roku od nowości przestały działać szyby elektryczne przednie (obie), nie było żadnych uszkodzeń drzwi, jakiegoś zalania, brudu, itp. Czy sprawdzać w serwisie (poza gwarancją) czy samemu szukać (i w jaki sposób?) przyczyny usterki?

Atlis 02-06-14 12:09

Obie tak od razu w jeden dzień? Spróbowałeś zresetować kompa odłączeniem aku?

mimini 02-06-14 12:51

Aku nie odłączałem, a ...
... trwało to jakiś czas, szyba pasażera zamykała się z lekkim oporem, "chrzęstem", od kierowcy ok. Czasami nie działały obie, następnego dnia działały obie lub tylko od kierowcy, a po ok. 2 latach od zakupu przestały działać obie (podświetlenie przycisków ok., jeżeli to ma jakieś znaczenie oraz przy naciskaniu włącznika szyby czuć lekkie obciążenie silnika i "mrugnięcie" świateł.

Atlis 02-06-14 23:02

no to nie wiem, spróbuj reset, choć wątpie że pomoże, no i serwis... pytanie, czemu od razu nie zgłosiłeś usterkę na gwarancji i czekałeś dwa lata?

mimini 04-06-14 16:58

To, że nie zgłosiłem tego w ramach gwarancji to pewnie moje zlekceważenie sprawy. Reset spróbuję ale jeszcze nie dziś, a serwis za samą diagnozę chce jakieś 150 zł.

Atlis 04-06-14 19:34

zlekceważeniem to bym nie nazwał... stawka za diagnostykę standardowa.

Kam1l 04-06-14 20:12

Rozbierz drzwi i sprawdź czy dochodzi prąd do silniczka. Jeśli tak to wymontuj silnik i sprawdź na sucho czy działa.

mimini 04-06-14 21:16

trudno, stało się i trzeba będzie ponieść jakieś koszty. A wracając do początku tematu, żeby te koszty były jak najmniejsze... parę dni wolnego i zabiorę się za rozebranie drzwi, dzięki,
czy to możliwe, żeby (aby) dwa silniczki mogły się tak szybko "skończyć"?

---------- Post dodany o 21:16 ---------- Poprzedni post był z 20:15 ----------

jeszcze jedno, czy komuś z posiadaczy Fokusa III zdarzyło się coś podobnego?

ffelmer 04-06-14 22:26

najprawdopodobniej po takim czasie spalił się silniczek. Może jakieś opory wywierały prowadnice lub linki się blokowały.
Najlepiej rozebrać oba boczki i sprawdzić tak jak koledzy pisali wcześniej- na sucho jak to działa.

Kam1l 04-06-14 23:10

Nie wiem jak to wyglądaw ff3 od środka, ale może masz jakieś wadliwe listwy zgarniajace wodę i ta skraplając się po szybie kapała na silniczki stopniowo je korodując. Ale bez rozbiórki ani rusz

mimini 15-07-14 12:30

Po rozebraniu drzwi kierowcy (wyciągnięcie mechanizmu) i podłączeniu zewnętrznego zasilania z aku mechanizm ruszył, następnie po załączeniu wtyczki od samochodu też działał, drzwi złożone - dwa dni szyba pracowała a później znów nic. Następna rozbiórka, podłączenie aku, działa, złożenie działa, po 2 dniach zero reakcji...

Radek_16V 15-07-14 13:43

Nigdy nawet nie stałem koło MK3, ale może wiązka między drzwiami a słupkiem, może tam jest jakiś kabel nadłamany i nie styka?

gatuso_18 15-07-14 17:51

Zobacz wlacznik :) u mojego brata nadpalily sie styki i mial podobny problem w mk I . Ewenutalnie zawiesza sie silnik. U mnie tak dziala pompa paliwa. Raz dziala raz nie, pod aku dziala w samochodzie niet :) wymiana na nowa pompgla.

shido5 16-07-14 11:32

jesli piszesz ze szyba od pasażera otwierała się z oporem. to stawiał bym na mechanizm. zatarł się pewnie i teraz w ogóle nie chcę ruszyć.

mimini 29-07-15 14:45

Późno została rozwiązana zagadka, więc ... problemem tych silniczków (z 2011r.) jest smarowidło użyte do ich pracy. Z tego smaru wydziela się m.in. woda i elementy metalowe korodują powodując blokowanie silnika. Po dokładnym wyczyszczeniu wszystkich części silniczka i nasmarowaniu silnik powinien działać; jeżeli nie został spalony.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:27.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi