Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Inne techniczne (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=10)
-   -   [FFI] Kiera z foki przed liftingiem do foki po liftingu - ZO (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=8565)

GaC 28-01-06 15:34

[FFI] Kiera z foki przed liftingiem do foki po liftingu - ZO
 
Wlasnie dzisiaj staralem sie (a wlasciwie Oskar a nie ja) zamontowac kiere obszyta przez Bandziora. Okazalo sie jednak ze kiera z foki przed i po liftingu nieznacznie sie roznia. Jedyna roznica jaka zaobserwowalismy to zjawisko ze ciezko dziala klakson. Wiec ku przestrodze chcialbym napisac zeby zwracac uwage przy tego typu operacjach skad kiera pochodzi zeby uniknac tego typu niespodzianek. Pozdro

Picia78 28-01-06 16:02

Aha ja nie obszywam bo mi jeszcze poducha wybuchnie i co se wstawie jaska :mrgreen:

grzehoo 28-01-06 16:37

przy umiejętnej wymianie kiery poducha nie powinna wybuchnąć, chociaż ja też miałem stracha...

GaCu, dzięki za ostrzeżenie, może innym się przyda, zwłaszcza że już kilka osób o to pytało.

Picia78 28-01-06 16:38

Ja tam wole nie ryzykować i nie mieć skóry :wink:

grzehoo 28-01-06 16:40

Cytat:

Napisał Picia78
Ja tam wole nie ryzykować i nie mieć skury

co ty. skóra to jest to! a wymianę możesz zlecić w ASO - dużo nie wezmą.

Picia78 28-01-06 16:41

Cytat:

Napisał grzehoo
w ASO

Z nimi to już nieche mieć nic do czynieni bo znów bym zapłacił jak za zboże :roll:

4tun 28-01-06 21:01

pisałem o tym jakiś czas temu (linka nie chce mi sie szukac) - ale to fakt - klakson cięzko/ bardzo ciężko chodzi.

Greg 28-01-06 21:05

Ja mam kiere po liftingu w foce sprzed liftingu . Klakson i poduche mam sprzed i chodzi elegancko w nowej kierze . Jezeli ktos chce miec dokladnie kpl to moge sie machnac na poduchy :mrgreen: . Moja obszyta kierownica to 2003 rok .

Druga sprawa to taka ze to pewnie wina dodatkowej skory na waszych kierownicach , widocznie nowe kierownice byly dokladniej zrobione do poduszek . Mniejszy luz pomiedzy kierownica a poducha . Bo przypuszczam ze kierownica bez obszycia napewno nie robi problemu .

Pzdr.

Bzyczek 28-01-06 21:09

A jak myślicie czy kiera z FF II (trójramienna) będzie pasowała do FF I?
Nie myśle o efekcie wizualnym, pytam o sprawy techniczne...

Greg 28-01-06 21:10

Trzeba sprawdzic jaki jest wieloklin i system mocowania .

Pzdr.

4tun 28-01-06 21:58

Cytat:

Napisał Greg
. Bo przypuszczam ze kierownica bez obszycia napewno nie robi problemu .

Pzdr.

otóż nie, ja jeżdziłem foką po lifcie na kierze nie obszytej ( z przed liftu) i klakson ciężko chodził - dostałem spowrotem swoją ( po lifcie) kierę obszytą i wszystko jest ok.

Picia78 29-01-06 14:01

Cytat:

Napisał Bzyczek
A jak myślicie czy kiera z FF II (trójramienna) będzie pasowała do FF I?

Wydaje mi sie że nie zabardzo :!:

Czarnuch 31-01-06 17:54

Sadze, ze to jest jednak kwestia obszycia (na koncowkach ramion, gdzie konczy sie nowo obszyta skora, jest mniej miejsca i poduszka z klaksonem ciasniej przylega). Zaobserwowalem to tez u siebie - przed obszyciem klakson dzialal lekko, a po obszyciu juz z oporem (dostalem z powrotem swoja kiere). Nie stanowi to jednak dla mnie problemu, bo rzadko trabie (a jak juz trabie, to z taka sila, ze oporu nie wyczuwam :wink: ).

pzdr

grzehoo 31-01-06 18:12

kurczę, dzisiaj chciałem zatrąbić (od obszycia kiery nie miałem okazji) i udało mi się to dopiero po mocniejszym naciśnięciu... Coś w tym jest jednak co Czarnuch mówi, bo autko i kierę mam poliftingowe...

Ale to i tak w sumie dziwne, bo pamiętam że jak zakładałem sobie kierę, to klakson chodził bardzo lekko (w pewnym momencie nawet musiałem wszystko jeszcze raz poprawić, bo klakson się załączył na stałe)

Oskar 01-02-06 09:21

Cytat:

Napisał Greg
Ja mam kiere po liftingu w foce sprzed liftingu . Klakson i poduche mam sprzed i chodzi elegancko w nowej kierze . Jezeli ktos chce miec dokladnie kpl to moge sie machnac na poduchy :mrgreen: . Moja obszyta kierownica to 2003 rok .

Druga sprawa to taka ze to pewnie wina dodatkowej skory na waszych kierownicach , widocznie nowe kierownice byly dokladniej zrobione do poduszek . Mniejszy luz pomiedzy kierownica a poducha . Bo przypuszczam ze kierownica bez obszycia napewno nie robi problemu .

Pzdr.

Grzesiek nie jestem pewien na 100 % ale na 99.9 tak.Oglądaliśmy u Gac-a obydwie kiery zdjęte.
I na moje oko jest to wina dwóch "zagłębień na dole kiery w które "wchodzą" zatrzaski dolne od klaksonu.
Poprostu w starej kierze są une minimalnie dłuższe i szersze.
Ale myślę że podpiłowanie ich załatwiło by sprawę.
Oglądałem i skóra raczej nic nie blokuje i nie jest to wina obszycia.
Poniżej rysunki poglądowe.

http://img69.imageshack.us/img69/1046/sk1060pl.jpg

http://img55.imageshack.us/img55/2031/sk1984kr.jpg

Greg 03-02-06 09:45

Czyli mamy powod , faktycznie jest roznica ktora moze powodowac opor .

Pzdr.

Ps. Ta druga to moja jest :mrgreen:

TommyB. 26-06-07 13:24

Cytat:

Napisał Greg
Czyli mamy powod , faktycznie jest roznica ktora moze powodowac opor .

Prawda. Przebadane w rzeczywistości - po założeniu poduszki do starszej kierownicy opór na granicy niemożliwości użycia klaksonu. Mądrzejszy o wiadomości z forum zdjąłem poduszkę jeszcze raz i zobaczyłem, że zatrzaski podtrzymujące płytkę włączjacą klason (od tyłu poduszki na dole) po prostu nie mają gdzie się schować po naciśnięciu klaksonu. Na szczęście odcisnęły się w gumie na tyle wyraźnie, że było widać gdzie należy podciąć i po 5 min pracy skalpelem wszystko było ok. Po prostu trzeba wyciąć odpowiednie wgłębienia i wszystko działa leciutko.

Pozdrawiam, TommyB.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:00.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi