Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Opony, felgi, hamulce i zawieszenie (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=33)
-   -   [Ogólne] Polecane tarcze oraz klocki hamulcowe - czytaj pierwszy post! (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=44413)

pokon 30-10-10 12:18

Cytat:

Napisał michmarmik (Post 499122)
http://allegro.pl/listing.php/search...+focus&order=p
to już nie chce się spojrzeć na allegro??

kolego michmarmik zawsze sie chce ale akurat ostatni tydzien na biegu ostro byl wiec dzieki sliczne za temat. Jeszcze pochwalilibyście się, które modele Ferodo używacie i pochwalić możecie, bo chyba nie całość klocków tej firmy jest do wychwalenia?!?!:smt017

beavis24 30-10-10 12:26

Śmigam na klockach i tarczach firmy Bosch. Polecam, cena za komplet to 270 zł.

Rasta 30-10-10 12:34

Ferodo Premier jest to odpowiednik oryginałów, oraz Ferodo DS to już są klocki prawie sportowe.

michmarmik 30-10-10 12:37

Cytat:

Napisał beavis24 (Post 499452)
Śmigam na klockach i tarczach firmy Bosch. Polecam, cena za komplet to 270 zł.

mam od tygodnia więc polecam...? napisał byś coś więcej jak chcesz polecić jakieś produkt.

Rasta 30-10-10 12:50

Zajechałem już dwa komplety Ferodo DS + EBC TG/Ultimax, fura przez cały sezon katowana kilkanaście wypadów na tor, nigdy mnie nie zawiodły, polecam z czystym sumieniem, tak lepiej? :D

michmarmik 30-10-10 12:56

ale do ciebie nie miałem pretensji :)
ale od razu lepiej :)

BEREN 31-10-10 00:08

Założyłem Zimmermanny ( klocki i tarcze ), ładnie to hamuje cichutko. Hample jak brzytwa ale miekko. ATE które były hamowały twardo i czasami piszczały przy tym. Narazie mam nieco ponad 200km najechane jak z 2k zrobie coś jeszcze o tym napisze, czyli przyszły miesiąc. pozdr

Rasta 31-10-10 14:01

Zimmermann to dobra firma sporo czytałem pozytywnych opinii, jedynie mają problem z nacinanymi tarczami, które lubią pękać.

locash 31-10-10 15:32

ja mam cały czas dylemat czy wybrać tarcze ebc standard + ferodo premier czy brac Zimmermanny i ferodo premier.

BEREN 31-10-10 22:00

Właśnie też o tym czytałem, ale ja do sportu nie wykorzystuje więc standard mi wystarczy. Natomiast czytałem, że rzadko się odkształcają nie wiedzialem nic na temat klockow, jak troszka pojezdze dam znac. Narazie moge powiedzieć, żę hamują świetnie, co do pylenia i trwałości za pół roku. Jednak wydaje mi się że posłużą 50k czyli ok 2 lata i ocena będzie super, a jak wytrzymają więcej to rewelka. Pożyjem uwidziom ;).

Rasta 01-11-10 01:59

Prorok :D

MONSTERA 05-11-10 01:35

Właśnie mam problem.... Po 2 latach jazdy foczką,(a jeżdżę nią już ponad 4 lata) nadszedł czas wymiany hampli (przez ten czas hamowała super)... kupiłem zestaw orginalny Motorcrafta (tarcze + klocki). Po jakimś czasie tarcze zaczęły bić... :? Wymieniłem tarcze na Zimmermany, lecz po niedługim czasie i one biją co ostrzejsze lub nawet lżejsze lecz dłuższe hamowanie.... Teraz nie chcąc kupować kolejnego kompletu, postanowiłem je przetrzymać... Ciekawe kto wytrzyma dłużej: tarcze czy moja cierpliwość.... Więc nie ma to reguły jakie tarcze są założone.... Na początku zawsze jest super....

A może to jest jakaś przypadłość tych foczek....?? [niewiem]

XymoX 05-11-10 06:12

Cytat:

Napisał MONSTERA (Post 501325)
A może to jest jakaś przypadłość tych foczek....??

a przed założeniem nowych tarcz piasta została oczyszczona dokładnie z rdzy i syfu ?

MONSTERA 05-11-10 18:14

Piasty są czyste.... Naszła mnie też myśl co by te tarcze zamienić miejscami lecz pewnie to nic nie da.... W sumie to nie powinno tak być ale cóż, taki urok..... Byłem kiedyś u tokarza, coby te tarcze przetoczyć ale sam mi powiedział że teraz takie gówinko produkują.... I też, że nie daje gwarancji że po przejechaniu jakiegoś nieokreślonego dystansu znów nie zaczną bić.....

MisiekT 05-11-10 18:19

syfna piasta, lekko krzywa felga albo cokolwiek pozornie drobnego moga wykrzywic tarcze, zla technike jazdy pomijajac...

moze po prostu trafiles na lipne tarcze - u mnie Brembo jezdzi juz ponad 50tys. bez problemow, a Motorcraft wytrzymal chyba z 5tys. zanim pojawilo sie bicie

Seboludek 05-11-10 19:15

Panowie a co myślicie o takim zestawie?? Brembo MAX i Ferodo DS?? czy może ktoś poleci jakieś inne tarcze (W PRZYSTĘPNEJ CENIE) do tych kolców??

MisiekT 05-11-10 19:47

zwykle brembo - MAXy to pseudo lans bez wiekszych efektow... a dobre "sportowe" tarcze to juz wiekszy koszt

WHOOCKEY 26-11-10 12:17

Cytat:

Napisał MisiekT (Post 501522)
moze po prostu trafiles na lipne tarcze - u mnie Brembo jezdzi juz ponad 50tys. bez problemow, a Motorcraft wytrzymal chyba z 5tys. zanim pojawilo sie bicie

...ale o brembo też ostatnio usłyszałem, nie do końca jesteś pewien jakie kupisz. Podobno mają na produkcji selekcję:
1/ do montażu na nowe (fabryczne) autka
2/ do serwisów
3/ do zwykłych sklepów z częściami
boję się że jak kupię ze zwykłego sklepu to się zawiodę
Być tu mundrym :smt104

MisiekT 26-11-10 12:21

wydaje mi sie ze panikujesz... do mnie mechanior bral po prostu z IC

WHOOCKEY 26-11-10 12:32

...a z Motorcraftem słyszałem znowu, że jest tak że kupują tarcze innej produkcji i tylko walą pieczonę z własnym logo isprzedają jako orginały. Podobno sprzedają tarcze Textar

---------- Post dodany o 12:32 ---------- Poprzedni post był z 12:21 ----------

Cytat:

Napisał MisiekT (Post 508972)
wydaje mi sie ze panikujesz... do mnie mechanior bral po prostu z IC

co to jest IC??:smt104

Lukasz04 26-11-10 12:51

Cytat:

Napisał WHOOCKEY (Post 508973)
co to jest IC??:smt104

Inter Cars. Części samochodowe.

sajmon 27-11-10 14:39

Trw
 
TRW+TRW= 300 Zeta

korek007 28-11-10 15:22

Witam
Chwaliłem zestaw Brembo standard plus Ferodo premier. Ostatnio przy wymianie opon poprosiłem mechanika aby luknął na klocki. I co? Po ok. 62-63 kkm klocki jeszcze grube, a tarcze w najbliższym czasie do wymiany. Czyli wytrzymały krócej niż klocki !

Pramus 10-12-10 18:58

A takie pytanie- celowalem w zestawik Brembo+ Ferodo, ale pomyslalem ze moze znalazlbym cos moze nie az tak efektywnego jak chwalony przez wszystkich zestaw, ale... tanszego? Hamulce z przodu i tak musze zmienic jako komplet. Jesli za niewiele nizsza cene jest naprawde znaczna roznica w hamowaniu i zywotnosci, to mozecie mi smialo odradzic zmiane mojej decyzji :)

BEREN 10-12-10 21:39

Zimmermanki tarcze+klocki, po 2k śmigają pięknie cisza spokój i jak brzytwa. Także jak ktoś się waży w tym kierunku, polecam.

F_Driver 10-12-10 21:52

Cytat:

Napisał Pramus89 (Post 515908)
A takie pytanie- celowalem w zestawik Brembo+ Ferodo, ale pomyslalem ze moze znalazlbym cos moze nie az tak efektywnego jak chwalony przez wszystkich zestaw, ale... tanszego? Hamulce z przodu i tak musze zmienic jako komplet. Jesli za niewiele nizsza cene jest naprawde znaczna roznica w hamowaniu i zywotnosci, to mozecie mi smialo odradzic zmiane mojej decyzji :)

Ja mam u siebie BREMBO+FERODO jestem zadowolony i wiem za co zapłaciłem. Nie jest to taki zaje** zestaw jak u Rasty czy Adama G ale wydaje mi się że akurat tu nie powinno się szukać oszczędności ,jeśli jest inny zestaw w tej cenie a równie dobry lub lepszy bierz ,chłopaki ci doradzą ale tu oszczędności nie szukaj.

Pramus 11-12-10 08:49

Tez tak pomyslalem, szczegolnie ze te zestawy Brembo+ Ferodo spadly z ceny ostatnio prawie 40zl. Ale jesli byloby cos porownywalnego w nizszej cenie, to dlaczego nie.

Rasta 11-12-10 09:47

Tylko jest jeden myk, jakie to jest Ferodo, bo mamy kilka modeli. Brać min. Ferodo Premier, bo jeśli w zestawie dają Ferodo Target to .....

Pramus 11-12-10 10:02

http://allegro.pl/tarcze-brembo-kloc...345379915.html
Ferodo Premier rzecz jasna, jeszcze ze 2 tyg temu patrzylem to ten zestaw kosztowal 330zl, wiec spadly prawie 40zl.
EDIT: Rasta, a ty te nacinanki co masz teraz to tez Brembo?

MisiekT 11-12-10 17:10

nie Brembo tylko EBC Turbo Groove...
nacinane Brembo (Max) to pic na wode i bezsens jezeli chodzi o mozliwosci - juz lepiej kupic klocek Ferodo DS do gladkiej tarczy, ale i tak cudow nie bedzie bo hebel jest po prostu za maly


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:49.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi