Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Inne techniczne (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=10)
-   -   Może głupie pytanie, ale nie jestem pewien... (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=1740)

Kulin 15-03-05 19:56

Może głupie pytanie, ale nie jestem pewien...
 
Witam.

Mam Focusa 1.8 TDDI, silnik ten ma jak wiadomo wtryski mechaniczne (otwierane pod wpływem ciśnienia paliwa), za to pompa jest mechaniczna, ale sterowana elektronicznie. Czy zatem w tym silniku podczas jazdy jak puszczę nogę z gazu, jest jakieś paliwo wtryskiwane (spalane). Może ktoś ma komputer - co on wtedy pokazuje.

Pytam bo dzisiaj założyłem komp (nie oryginalny) i pokazuje mi jakieś spalanie przy jeździe na biegu bez gazu. Wiem że w silnikach benzynowych, paliwo jest odcinane aby było lepsze hamowanie silnikiem. Nie wiem jak tu.

Jeszcze jedno pytanie. Gdzie najlepiej znaleźć sygnał z przetwornika drogi, idzie on zapewne do licznika - może ktoś wie który to pin, lub gdzie go jeszcze szukać, bo przy skrzyni nie jest za dobry dostęp do wiązki od przetwornika.

Trochę tego dużo ale nie chciałem pisac dwóch postów.

Pozdrawiam

MrK 18-03-05 04:39

Cytat:

Gdzie najlepiej znaleźć sygnał z przetwornika drogi, idzie on zapewne do licznika - może ktoś wie który to pin, lub gdzie go jeszcze szukać, bo przy skrzyni nie jest za dobry dostęp do wiązki od przetwornika.
Na 100% znaleźć go mozna w wiązce idącej do radia. Opis mam niestety tylko po niemiecku, ale jestem niemalże pewien, że oznaczony jest on jako AVC (Tachosignal), bo nic innego mi tu nie pasuje :mrgreen: Blok B pin 6.
Dokument pdf w załączniku.

[ Dodano: Pią 18 Mar, 2005 03:40 ]
Acha - jako nie-klubowicz nie moge dodawac załaczników :) Podaj maila, wysle Ci tego pdf'a. Moze byc na PW jak nie chcesz wystawiac publicznie.

Kulin 18-03-05 18:04

Tak, znajduje się tam taki sygnał, ale nie jestem pewien czy jest on czysty - taki jak wychodzi z przrtwornika, bo ten sygnał przechodzi przez komp.

A co z tym spalaniem, jak puszczę noge z gazu na biegu, hamując silnikiem, moja foczka papa ropke, czy nie ?

NeroN 18-03-05 19:25

Cytat:

Napisał Kulin
A co z tym spalaniem, jak puszczę noge z gazu na biegu, hamując silnikiem, moja foczka papa ropke, czy nie ?

W benzynce silnik nic tak nie pali(tzn. różni mądrzy mechanicy tak mówią i komp tak pokazuje)ale jak to w praktyce wygląda... [chytry]

Alu u Ciebie, w tym przypadku w dieslu, to jak pompa jest mechaniczna, to rozumiem, że pracuje, jak i silnik pracuje, te zaworki się otwierają pod ciśnieniem, więc jak pompa bangla to benzynka też tam powinna, natomiast co ta elektronika robi... może odłącza napęd tej pompy, albo reguluje ciśnienie, albo jakis magiczny zaworek zamyka i otwiera... :smt078

MrK 19-03-05 05:21

Cytat:

Tak, znajduje się tam taki sygnał, ale nie jestem pewien czy jest on czysty - taki jak wychodzi z przrtwornika, bo ten sygnał przechodzi przez komp.
A co niby miałoby go "zabrudzić"? :) Jest taki jak trzeba, mozesz sie tam podpiąć.

Kulin 19-03-05 11:29

Z tego ci się mi udało jest tam zawór który otwiera się i zamyka - jego czas otwarcia i zamknięcia jest proporcjonalny do czasu trwania wtrysku.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 06:06.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi