Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Elektryka, audio i alarmy (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=31)
-   -   [MK1] Gdzie jest bzyczek/buzzer włączonych świateł? (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=65096)

abaddon 08-07-13 22:10

Gdzie jest bzyczek/buzzer włączonych świateł?
 
Witam


Panowie szybkie pytanie czy jest jakiś bzyczek, buzer że jak się np. otworzy drzwi po wyciągnięciu kluczyka a zapomni się wyłączyć świateł ??

Pytam bo moja żonka nagminnie zostawia foke na światłach [poebao]



Pzdr

Falcon 08-07-13 22:17

Jest, ale nie w liczniku.

abaddon 08-07-13 22:26

Cytat:

Napisał Falcon (Post 888690)
Jest, ale nie w liczniku.

To w takim razie u mnie nie "fungo" :? gdzie go szukać kolego bo trzeba by go reanimować :D


Dzięki za info [pub2]



Pzdr

mjq 08-07-13 22:29

Cytat:

Napisał abaddon (Post 888685)
Pytam bo moja żonka nagminnie zostawia foke na światłach

To automat do świateł za 20zł zamontuj i po problemie.

abaddon 08-07-13 22:37

Cytat:

Napisał mjq (Post 888696)
To automat do świateł za 20zł zamontuj i po problemie.

Jeśli coś fabryka zamontowała to chciał bym to reanimować [chytry] Tylko musze wiedzieć gdzie mam szukać ;-)

Z elektryki zostało by mi tylko to ;-)


Pzdr

Falcon 08-07-13 22:45

Pewnie w module CTM (za skrzynką bezpieczników w kabinie) jest ten "ostrzegacz", ale pewności nie mam, wleci moons to wyjaśni sprawę.;-)

Arczi79 10-07-13 21:45

Ja przerabiałem temat buzzera w zeszłym tygodniu. Buzzer odpowiedzialny za "gong świateł przy otwartych drzwiach" jest w module komfortu a dokładniej za schowkiem (czarna skrzyneczka z kolorowymi wtyczkami). Jak ją wyjmiesz i otworzysz to na płytce zobaczysz buzzerek (ale wtedy nie działa central ani inne wynalazki więc musisz zamknąć auto z kluczyka). Ja już próbowałem go wymienić żeby mieć głośniejszy pik rezerwy paliwa ale nic to nie dało. Kupiłem za 1,50zł buzzer napięcie 12V, częstotliwość dźwięku 780Hz i głośność ok 90dB ale po wlutowaniu i odpaleniu wszystkiego dźwięk gongu był taki zdechły i skrzeczący że ledwo słyszalny przy wyjętym schowku i musiałem wrócić do oryginalnego buzzera. Na tym buzzerku jest podany jego symbol więc można poszukać w necie. Aha...bardzo ważna rzecz - jeśli będziesz kupował jakiś inny buzzer to MUSI BYĆ Z GENERATOREM ;)
Ogólnie roboty na 20 min.

Ale sprawdź najpierw czy twoja foka ma tą funkcję bo nie wiem czy w każdej mk1 to jest. Wydaje mi się, że zależy to od funkcji które obsługuje twój model modułu komfortu - ale mogę się mylić ;). Ja mam na końcu numeru symbol FC.

Falcon 10-07-13 22:13

Ty masz auto poliftowe - to trochę inna bajka - ty masz moduł GEM, a kolega ZV.

abaddon 10-07-13 22:43

A wiec nad bezpiecznikami jest jedna cześć która mogła by robić za buzer mam drugą ale nie zdążyłem zamienić

Co do pik na rezerwie to działa głośno wiec to raczej odpada :???:



Pzdr

Arczi79 10-07-13 23:23

Cytat:

Napisał Falcon (Post 889369)
Ty masz auto poliftowe - to trochę inna bajka - ty masz moduł GEM, a kolega ZV.

a faktycznie nie zwróciłem uwagi na rocznik - masz rację - zwracam honor :smt023

korek007 11-07-13 09:06

Cytat:

Napisał abaddon (Post 888685)
...czy jest jakiś bzyczek, buzer że jak się np. otworzy drzwi po wyciągnięciu kluczyka a zapomni się wyłączyć świateł ??...

Witam
A masz sprawny włącznik przy zaczepie zamka drzwi kierowcy, na słupku? Czy po otwarciu drzwi włącza się oświetlenie wnętrza? U mnie, jak ten włącznik przestał działać, nie włączało się oświetlenie, ani nie było tego bzykania sygnalizującego nie wyłączone swiatła.

abaddon 11-07-13 22:36

Cytat:

Napisał korek007 (Post 889469)
Witam
A masz sprawny włącznik przy zaczepie zamka drzwi kierowcy, na słupku? Czy po otwarciu drzwi włącza się oświetlenie wnętrza?


Sprawdziłem nie działa oświetlenie po otwarciu drzwi kierowcy reszta drzwi działa [poebao]

Teraz musze zlokalizować tą krańcówkę bo coś jej nie widzę na słupku


Ok znalazłem co ciekawe krańcówka jest zintegrowana z bolcem ?? kto wpadł w fordzie na taki genialny pomysł ??


Ok panowie wszystko działa robi już ładnie "pi pik" okazało się że nie było wyłącznika przy bolcu



Pzdr

Ddoman04 28-05-14 19:23

problem z sygnalizatorem dźwiękowym "brzęczykiem" niewyłączonych świateł
 
Witam,

Od pewnego czasu mam problem z niedziałającym brzęczykiem. Na początku gdy kopiłem auto to raz działał a raz nie. Od pewnego czasu przestał całkiem działać. Zdarzyło mi się już kilka razy zostawić auto z włączonymi światłami ale na szczęście się zorientowałem. Co może być przyczyną i jak to naprawić?

Proszę o pomoc w temacie.

loskamilos 29-05-14 20:10

A czy włącza Ci się lampka oświetlenia wnętrza po otwarciu drzwi? Jeżeli nie to wymień hak drzwi (czujnik otwarcia drzwi jest uszkodzony)

Ddoman04 29-05-14 21:33

Właśnie o to chodzi, że lampka świeci i kontrolka otwartych drzwi gaśnie. Dziś znów zaczął działać i właśnie nie wiem o co chodzi, że działa sobie jak chce.

Dzięki za odp.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:38.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi