Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Serwis i gwarancja (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=15)
-   -   Alternatywny serwis dla fok Warszawa (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=58093)

exiter 22-01-14 18:32

ale rozumiem, że głównie robi Krzysztof a dodatkowa osoba coś poda itp, a nie, że właściciel sobie sierdzi za biurkiem i tylko mówi co zrobić:) można patrzeć na ręce?

pum 22-01-14 18:57

http://c.wrzuta.pl/wi7249/bfe9c90b00...ik_mechaniczny

exiter 22-01-14 21:58

czasy PRL-u minęły:) hehe

Wlodzio 23-01-14 11:36

Cytat:

Napisał exiter (Post 944098)
ale rozumiem, że głównie robi Krzysztof a dodatkowa osoba coś poda itp, a nie, że właściciel sobie sierdzi za biurkiem i tylko mówi co zrobić:) można patrzeć na ręce?


Robota pali się w rękach obu Panów :)

Jankos 06-02-14 20:14

ja dzisiaj oddałem 307 do Cris Car Service na wymianę rozrządu, filtrów, oleju i ogólny przegląd auta, odbiór w sobotę i wtedy też podzielę się wrażeniami, cena wydaje mi się przyzwoita aczkolwiek olej i filtry kupiłem sam reszte Krzysztof.

Jankos 09-02-14 10:20

Auto odebrane, wszystko wykonane jak należy, gorąco polecam wszystkim którzy nie są jeszcze przekonani. :smt040. Na pewno będę wracał.

4ndr3 14-05-14 09:50

Dziś odebrałem Fokę z trzeciej wizyty w CCS od kiedy go mam i po raz kolejny jestem zadowolony. Szybko, sprawnie i w fajnych cenach.

Przed zimą jeszcze pewnie sprawdzę ich blacharza (podobnie jak właściciel serwisu, bardzo sympatyczny i kontaktowy człowiek) bo kilka rzeczy trzeba poprawić (ech ta klapa i tylne drzwi)

newrafal 14-07-14 22:51

byłem dzisiaj z wizytą w osławionym już Cris Car Serwisie (Zbychu ma urlop 2 tygodnie) i muszę przyznać szczerze że dołączę do osób polecających ten serwis... jeśli ktoś poszukuję taniego dobrego serwisu a jest na etapie poszukiwań stałego serwisu dla swojej foczki i nie tylko to nie ma co się zastanawiać...

oskwil 20-08-14 17:50

Do "Zbycha" mam daleko wiec na przeglad oddalem do CCS. Wszystko w porządku i rozsądne ceny. Na duzy plus jest to, ze co do drobiazgow w ktore Zbych nie ma czasu sie bawic (wymiana dzwigni wycieraczek na tą z regulowaną prędkością + dodanie kabla), CCS nie grymasi. Polecam!

4ndr3 19-01-15 14:45

W sobotę odebrałem Focusa z CCS po dość grubym zestawie napraw. Z uwagi na branie oleju w ilościach zdecydowanie zbyt dużych skończyło się na remoncie silnika (pierścienie, uszczelniacze, panewki, regeneracja gniazd zaworowych... możliwe że coś jeszcze). Do tego walka z blacharką (progi jak się okazało wypadły od słupka B do końca, w podłodze miałem dziury przy tylnych siedzeniach).

Przebieg całej operacji wypadł bardzo dobrze, informowanie na bieżąco o tym co i jak jest robione, po rozebraniu silnika propozycja żebym przyszedł i zobaczył jaki jest stan jego wnętrza. Gdy wyszło że do robienia jest głowica dostałem informację że jest ewentualnie silnik do wymiany upatrzony (ostatecznie zdecydowałem się na naprawę swojego) wraz z informacją jak by wymiana zamiast naprawy wpłynęła na koszta. Obecnie się dociera, ale ewidentnie czuje się że pracuje dużo ciszej i równiej. Więcej będę mógł ocenić po docierce.

Prace blacharskie. Ponownie, bardzo dobry kontakt z lakiernikiem z CCS. Gdy wyszło że progi są do wymiany, zaproszono mnie żebym zobaczył i zadecydował co dalej robimy. Do prac była robiona dokumentacja zdjęciowa (na bieżąco dostawałem mailowo zdjęcia informujące o najistotniejszych punktach jak np znaleziona dziura w podłodze). Po całej akcji aż miło pogłaskać próg (dosłownie, tylne nadkola i progi są przyjemne w dotyku). Do tego wg zdjęć kilka warstw zabezpieczenia. Poza tym dowiedziałem się co jeszcze z blacharki by było do zrobienia (never ending story :( ). Jeżeli ktoś szuka blacharza/lakiernika w Warszawie to warto się zainteresować.

Ode mnie kolejny plus i na pewno następne serwisowanie będzie w CCS.

Gtsphinx 14-03-15 01:15

CCS jeszcze funkcjonuje? Nie idzie się w ogóle dodzwonić. 502... nie ma takiego numeru, a 608... poczta ciągle :( Podjechałbym sam zobaczyć, ale nawet nie mam kiedy...

mar-pow 14-03-15 14:28

Funkcjonuje, wczoraj nawet samochód odbierałem i rozmawiałem przez telefon z Krzyśkiem...
Także próbuj dzwonić na 608.

Gtsphinx 14-03-15 23:25

Dzięki za info. ;) W takim razie będę próbował się dodzwonić, a jak nie to jakoś podjadę w miarę możliwości czasowych. Pozdrawiam sąsiada z WB ;)

Jankos 14-03-15 23:32

A ja CCS nie polecam :) może na Focusach to się zna ale cóż... więcej info na PW.

Robiłem u niego Bunię, owszem z początku było ok ale niestety Krzysiek zaliczył wtopę w najgorszy z możliwych sposobów, co niestety spowodowało, że więcej do niego nie pojadę.

dagetto 15-03-15 01:18

Bo tak to właśnie jest. Też byłem raz u jednego znanego tu mechanika. Nie poznał się na usterce, wziął 100 zł niby za naprawę, powiedział, że już błędów, które miałem niema, ale nadal są. Co on myślał, że forscan jest dla mega wtajemniczonych?

newrafal 15-03-15 14:13

znajdźcie mechanika który by miał 100% skuteczności....

Masterjam 16-03-15 10:35

Cytat:

Napisał 4ndr3 (Post 1036070)
W sobotę odebrałem Focusa z CCS po dość grubym zestawie napraw. Z uwagi na branie oleju w ilościach zdecydowanie zbyt dużych skończyło się na remoncie silnika (pierścienie, uszczelniacze, panewki, regeneracja gniazd zaworowych... możliwe że coś jeszcze). Do tego walka z blacharką (progi jak się okazało wypadły od słupka B do końca, w podłodze miałem dziury przy tylnych siedzeniach).

Przebieg całej operacji wypadł bardzo dobrze, informowanie na bieżąco o tym co i jak jest robione, po rozebraniu silnika propozycja żebym przyszedł i zobaczył jaki jest stan jego wnętrza. Gdy wyszło że do robienia jest głowica dostałem informację że jest ewentualnie silnik do wymiany upatrzony (ostatecznie zdecydowałem się na naprawę swojego) wraz z informacją jak by wymiana zamiast naprawy wpłynęła na koszta. Obecnie się dociera, ale ewidentnie czuje się że pracuje dużo ciszej i równiej. Więcej będę mógł ocenić po docierce.

Prace blacharskie. Ponownie, bardzo dobry kontakt z lakiernikiem z CCS. Gdy wyszło że progi są do wymiany, zaproszono mnie żebym zobaczył i zadecydował co dalej robimy. Do prac była robiona dokumentacja zdjęciowa (na bieżąco dostawałem mailowo zdjęcia informujące o najistotniejszych punktach jak np znaleziona dziura w podłodze). Po całej akcji aż miło pogłaskać próg (dosłownie, tylne nadkola i progi są przyjemne w dotyku). Do tego wg zdjęć kilka warstw zabezpieczenia. Poza tym dowiedziałem się co jeszcze z blacharki by było do zrobienia (never ending story :( ). Jeżeli ktoś szuka blacharza/lakiernika w Warszawie to warto się zainteresować.

Ode mnie kolejny plus i na pewno następne serwisowanie będzie w CCS.

Jaka cena za wymianę progu?

Jankos 16-03-15 12:18

Cytat:

Napisał newrafal (Post 1049127)
znajdźcie mechanika który by miał 100% skuteczności....

Dlatego ja dalej szukam ;)

A CCS miał banalną wtopę w postaci przelania oleju silnikowego jakieś 0,5 l było za dużo, zabrakło skali na bagnecie, oraz ocenił świecie jako do jazdy - obawiam się, że nawet do nich nie zajrzał - zdjęcia świec dla zainteresowanych.

Dlatego mówię o tym bo mając Puga robiłem i niego dużo przez rok ale cóż, skucha rozstaliśmy się bez żalu z mojej strony.

A jeszcze przed wtopą wymieniał elegancko wszystko.

4ndr3 01-04-15 01:11

Dziś odebrałem czerwonego z CCS po remoncie tylnego zawieszenia i montarzu Eibach Pro Kit. Okazało się że Focus prowadzi się nieporównywalnie lepiej niż go poznałem.

W sumie patrząc na to ile przez ten ciut ponad rok zrobiłem (remont silnika, zawiasu, nowe progi, uszczelnianie skrzyni i parę drobiazgów) to chyba przykleję sobie na tylną szybę naklejkę "built by CCS" albo coś w ten deseń. Niestety za dobrego egzemplarza to mi się nie udało zakupić to teraz się po kolei poprawia po poprzednim właścicielu, acz w sumie już chyba nie ma co więcej.

MisiekT 01-04-15 08:41

Cytat:

Napisał Jankos (Post 1049335)
Dlatego ja dalej szukam

niestety, ale większość pozytywnych opinii o mechanikach pochodzi od osob, które po prostu nie maja bladego pojęcia o mechanice i daja się wkrecic w dziwne opowiesci...
a jak ktoś jest dobry, to zwykle nie trwa to długo - rutyna, kasa, debilni klienci (bo ktoś poleci na forach i przyjezdzaja dusigrosze szrotami) itd...

ani Zbych ani CCS nie sa raczej mitycznymi jednorożcami - ludzie jak każdy inny, lepszy dzień, gorszy dzień, latwiejsza naprawa, trudniejsza...

M4rc1n 01-04-15 13:34

Cytat:

Napisał Jankos (Post 1049335)
ocenił świecie jako do jazdy - obawiam się, że nawet do nich nie zajrzał

Jeszcze pytanie ile kolega zapłacił za to sprawdzenie świec. Czy czasem to się nie odbyło na zasadzie: p. Krzyśku przy okazji wymiany oleju zerknie Pan na stan techniczny auta w cenie ;)
A potem kolega wymaga przeglądu jak w ASO za 800zł.

Masterjam 01-04-15 14:07

Cytat:

Napisał 4ndr3 (Post 1053600)
Dziś odebrałem czerwonego z CCS po remoncie tylnego zawieszenia i montarzu Eibach Pro Kit. Okazało się że Focus prowadzi się nieporównywalnie lepiej niż go poznałem.

Byłem wczoraj i widziałem jak stoi przed warsztatem czerwona strzała :)

Tylko puste pudełko po Eibachu zostało i trochę złomu

piotrekdace 15-04-15 13:22

Czy zmienił się telefon ? Nie mogę się dodzwonić...

4ndr3 15-04-15 14:24

Dzwoń do oporu na 608 i się udać powinno.

Jankos 15-04-15 14:25

Cytat:

Napisał darkraver (Post 1053657)
Jeszcze pytanie ile kolega zapłacił za to sprawdzenie świec. Czy czasem to się nie odbyło na zasadzie: p. Krzyśku przy okazji wymiany oleju zerknie Pan na stan techniczny auta w cenie ;)
A potem kolega wymaga przeglądu jak w ASO za 800zł.

Nie pamiętam ile płaciłem, bo CCS nie zawsze wystawiał mi faktury od ręki czesto musiałem mu się o nie przypominać.
Pamiętam, że za każdym razem gdy wstawiałem auto do CCS jasno i wyraźnie prosiłem o sprawdzenie tego co wydawało mi się że powinien sprawdzić, żeby potwierdzić moje obawy lub je wykluczyć.

Dla mnie to umowa jak każda inna i liczę się z tym że pochłonie koszta bo to sprawdzenie tego lub tam tego czasu a ten kosztuje.


Ja do CCS nie pojadę i jest to bez żalu z mojej strony czy CCS.

Masterjam 30-04-15 09:34

Wczoraj odebrana Foka z nowym rozrządem, uszczelniaczem wału,paskiem klinowym i drzwiami pasażera :). Dodatkowo olej ciekł z pod jakiejś podstawy ale nie wnikam.
Co prawda jedna rzecz nie ruszona, ale Krzysiek zalatany że nie ma czasu taczki załadować :). Nic pilnego następnym razem się zrobi [greenpeace]. Jeśli chodzi o cenę całej usługi bardzo przystępna. Polecam jak ktoś ma za daleko do Zbycha a mieszka po lewej stronie Wisły

xtc841 06-05-15 21:38

Ja od 5 lat serwisuję swoją foczkę na Ursusie przy ul Nowotyskiej 15, w serwisie SCDS
Cen może nie mają najniższych w okolicy, ale znają się na robocie.
Prócz corocznych przeglądów robiłem już u nich całe tylne i przednie zawieszenie, rozrząd, sprzęgiełko i pare innych pierdółek.. i jak na razie Fordzik nie narzeka :)

4ndr3 25-05-15 12:38

W piątek padła mi cewka (znowu, Valeo przeżyło jakieś 9 miesięcy), w sobotę odebrana Foka z nową cewką Beru z osłoną cieplną. Szybko, sprawnie i dobra cena.

Masterjam 08-06-15 09:59

Znów napisze że wszystko ogarnięte perfekcyjnie. Po miesiącu od poprzedniej naprawy wycieku oleju jest sucho i czysto :) Dzięki i do następnego :smt023

Gregis 28-10-15 18:38

Solid Garage
 
dziś oddałem moją foczkę 1.8 tdci na pełny rozrząd (kaseta) do SOLID GARAGE, sporo się naczytałem o Panu Grzegorzu (kiedyś ABSService), i faktycznie mimo iż młodym człowiekiem jest ;) to pierwsza rozmowa rozwiała wszystkie moje niepewności co do kompetencji tego mechanika ... w piątek odbieram, zdam relację [latam]


Aktualizacja 30-10-2015
Odebrane auto od SOLID GARAGE
+ 100% wykonanych prac zakończonych sukcesem :)
+ prace wykonane z należytą starannością ( auto oddane czyściutkie, i pachnące ... poważnie :) zawieszka z zapachem miły gadget )
+ w międzyczasie 3 telefony, informacje o dodatkowych częściach czy akceptuję itp ... na bieżąco informacja o kosztach
+ prosiłem o sprawdzenie auta gdyż jest u mnie od 2 tyg... następnego dnia miałem pełną informację co i jak z moją foczką
+ faktura + dokładna rozpiska użytych części i materiałów
+ do wglądu wszystkie stare/zużyte cześci
- dojazd tylko 1 autobusem z DW.Zachodniego :)

Koszty - miłe informacje, mimo że zostawiłem ponad 2,5 k zł to :
rozrząd kompletny góra i dół (kaseta) ze wszystkimi uszczelkami, uszczelniaczami, napinaczem itp ......... 1950 zł
hamulce tył, tarcze + klocki + wymiana ......ok 400 zł
wymiana pł.hamulcowego + odpowietrzenie ukł. + spr. układu .....80zł

Dodam jeszcze że skrupulatnie przejrzałem wykonane prace i nie mam żądnych uwag, wszystko czyste, ułożone, pospinane .. dokładnie tak jak by się samemu dla siebie robiło. Zgrzeszyłbym nie wspominając o Pani "recepcjonistce" która przyjęła i oddała auto oraz na bieżąco informowała mnie o stanie prac :) i co miłe zna się na wykonywanej pracy ... dobrze nawet bardzo dobrze


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:00.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi