Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Elektryka, audio i alarmy (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=31)
-   -   [FFI] Zapalniczka "po kluczyku" - jak ? (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=23985)

XymoX 14-10-08 12:08

[FFI] Zapalniczka "po kluczyku" - jak ?
 
Krótko - jak szybkim sposobem zrobić zasilanie zapalniczki "po kluczyku" a nie jak fabryka dała na stałe ?

kasprzak 14-10-08 12:30

Musisz odnaleźć plusa, który leci od stacyjki. Nie pamiętam jaki to kabel. :/

XymoX 14-10-08 12:36

Cytat:

Napisał kasprzak
Musisz odnaleźć plusa, który leci od stacyjki. Nie pamiętam jaki to kabel. :/

he he :D - to wiem ale myślałem, że fabryka przewidziała jakieś inne rozwiązanie. W Astrze np. miałem tak, że w fabrycznej kostce były dwa plusy - jeden na stałe a drugi po kluczyku i sam mogłem to przełączyć przy zapalniczce .........

sharpmw 14-10-08 13:09

Cytat:

Napisał kasprzak
Musisz odnaleźć plusa, który leci od stacyjki...

i dopiero tym plusem zasterować jakiś przekażnik włączony w kabel zapalniczkowy.
Nie wyobrażam sobie 20A biegnących przez stacyjkę :shock:

WiHuRa 16-06-10 12:29

podepne się pod temat bo też ma problem związany z zapalniczką i kluczykiem - ogólnie mówiąc :)

Pierwsza sprawa - czy pomimo wyjęcia kluczyka ze stacyjki działa wam (MK1 po lifcie) dalej zapaliniczka ?

Problem w tym że chciałbym aby wyjęcie kluczyka odcinało prąd z gniazda zapalniczki. Np mam podpięte jakieś urządzenia (GPS, transmitter) do tego gniazda, wjeżdzam do garażu, wyjmuję kluczyk a urządzenia dalej działają i czerpią akumulator - musze je za każdym razem manualnie wyjmować z gniazda co jest bardzo upierdliwe.

Nie wiem czy tak focusy mają od nowości bo jestem drugim wlascicielem, ale tak czy siak chciałbym aby zapalniczka nie działała po wyjęciu kluczyka - poradzcie co można zrobić? no i przedewszystkiem jak to zrobić?

Chenaf 05-07-17 14:40

Transmiter FM - pytanie ;)
 
Witam,
Mam pytanie związane z transmiterem FM.
Otóż na aledrogo zakupiłem około miesiąca temu taki transmiter i jestem mega zadowolony.
Transmiter umieszczany w gniazdo zapalniczki.
Wszystko było by super gdyby nie to, że po wyłączeniu zapłonu, transmiter jest nadal aktywny.
Czy jest możliwe, aby po zgaszeniu samochodu, transmiter również się wyłączał ? Chodzi mi o to, żeby nie grzebać non stop przy tym gnieździe.
Pozdrawiam ;)

SENTINEL26 05-07-17 16:10

da się, musisz założyć przekaźnik na kablu zasilającym gniazdko zapalniczki, jako kabel sterujący przekaźnikiem wykorzystaj sygnał idący do radia ze stacyjki. Jeśli nie ogarniasz tego oddaj auto do elektryka albo poszukaj kogoś kto zna podstawy elektryki.

mates 05-07-17 22:59

Ew. jeśli lubisz druciarstwo - odciąć zasilanie zapalniczki, zaizolować i wcisnąć gdzieś do środka a z zasilaniem wpiąć się do radia :P

Ale nie polecam, sposób z przekaźnikiem lepszy, stopień trudności ten sam.

SENTINEL26 06-07-17 09:17

no to tak samo jakby dał 20A przez stacyjkę, stacyjka ma plusa tylko do sterowania przekaźnikami, w radiu samochodowym czerwony kable jest plusem, który steruje czymś w rodzaju przekaźnika w radiu, a żółty ma stałe zasilanie 12V bez względu na położenie kluczyka. wyobraź sobie że czerwony kabel jest takim "palcem" włączającym przycisk power w radiu.

Chenaf 07-07-17 15:01

Cytat:

Napisał SENTINEL26 (Post 1177053)
da się, musisz założyć przekaźnik na kablu zasilającym gniazdko zapalniczki, jako kabel sterujący przekaźnikiem wykorzystaj sygnał idący do radia ze stacyjki. Jeśli nie ogarniasz tego oddaj auto do elektryka albo poszukaj kogoś kto zna podstawy elektryki.

Wiadomo mniej więcej ile elektryk za takie coś będzie chciał ?

SENTINEL26 07-07-17 16:58

Cytat:

Napisał Chenaf (Post 1177221)
Wiadomo mniej więcej ile elektryk za takie coś będzie chciał ?

ja bym to wycenił na maks 50zł, ale to już zależy od tego jaki to elektryk i jak ułańską ma fantazje

Crit90 07-07-17 21:25

Też mnie to boli... mam kamerę która odpala się po odpaleniu auta... a raczej powinna bo chodzi cały czas jak nie wyciągnę wtyczki z wiadomego powodu


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 13:38.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi