Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Elektryka, audio i alarmy (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=31)
-   -   tempomat (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=6723)

&yZ 22-10-05 13:42

tempomat
 
miałem okazje pojeździć ostatnio Mondeo z tempomatem - i chociaż byłem zawsze bardzo sceptycznie nastawiony do tego typu urządzenia to powiem szczerze że zmieniłem zdanie i zacząłem sie nawet zastanawiać czy czegoś takiego nie dorzucić do foki.
Wie ktoś z Was jak "toto" urządzonko jest podłączone i czy byłoby dużo kombinacji aby takie cudo doinstalować do foki ?
może ktoś już interesował się tematem i podzieli sie opiniami na ten temat ?

ptak01 22-10-05 16:03

do wersji benzynowej jest troche trudniej niz do diesla. Mozna takie cos dokupic z firmy WAECO; a sposob montazu jest chyba na stronie niemieckiej(www.ffcd.de)

Przy montazu trzeba dorzucic "silnik- silownik" ktory bedzie utrzymywal linke gazu w odpowiednim ustawieniu- w zaleznosci z jaka predkoscia bedziesz chcial jechac; i w sumie tylko to najwiecej robi klopotu

NeroN 22-10-05 18:31

Ostatnio z kumplem w jego foce rozszyfrowaliśmy działanie tego "skomplikowanego" urządzenia....

Jest to taka pucha, niby silniczek-siłownik sprzęgnięty z linką gazu i działa dokładnie na tej samej zasadzie, jak byś wciskał gaz. Podejrewam,że jest to sprzęgnięte z kompem, co liczy prędkość i sobie odpowiednio wciska (pociąga linkę od gazu) gaz.

tecman 22-10-05 18:33

Cytat:

Napisał NeroN
Ostatnio z kumplem w jego foce rozszyfrowaliśmy działanie tego "skomplikowanego" urządzenia....

Jest to taka pucha, niby silniczek-siłownik sprzęgnięty z linką gazu i działa dokładnie na tej samej zasadzie, jak byś wciskał gaz. Podejrewam,że jest to sprzęgnięte z kompem, co liczy prędkość i sobie odpowiednio wciska (pociąga linkę od gazu) gaz.

tylko ze w dieslu o ile wiem jest gaz potencjometryczny...wiec konstrukcja musi byc inna. [screwy]

NeroN 22-10-05 18:40

Cytat:

Napisał tecman

tylko ze w dieslu o ile wiem jest gaz potencjometryczny...wiec konstrukcja musi byc inna. [screwy]

Tego to nie wiem, ale w sumie tonie wiem po co &yZ tempomat w rowerze [hehe] :P

&yZ 22-10-05 22:06

Cytat:

Napisał NeroN
w sumie tonie wiem po co &yZ tempomat w rowerze

eeee tam ... :lol: w [rower] to mi wystarczą przerzutki :D
foczke rodzicom kciałem troche podrasować ...

NeroN 22-10-05 23:00

Cytat:

Napisał &yZ
[
eeee tam ... :lol: w [rower] to mi wystarczą przerzutki :D
foczke rodzicom kciałem troche podrasować ...

A no to zmienia postać rzeczy [los]

moon 22-10-05 23:47

Na angielskim forum bylo sporo na ten temat - sam o tym myslalem ale pisza troche malo konkretnie i nie mam odwagi.
Do silnikow benzynowych pasuje z jakis zestaw od chamerykanskiego forda - sprzedaja takie na ebay-u.

Do diesla mozna zalozyc jedynie nieoryginalny zestaw - daja linka do jakiejs strony.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 03:36.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi