Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Elektryka, audio i alarmy (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=31)
-   -   [FF1] Kilka pytań o elektrykę i AIRBAG w wyższym wyposażeniu (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=24461)

AR3S 19-11-08 21:16

[FF1] Kilka pytań o elektrykę i AIRBAG w wyższym wyposażeniu
 
Na dniach będę montował nowe fotele w foce - jako, że nie robiłem tego nigdy wcześniej mam kilka pytań. Ponieważ mam obecnie podstawową wersję foteli (bez ogrzewania i bez Airbagu) chcę się odwołać do wiedzy kolegów, którzy już to robili.

Rozumiem, że muszę przed demontażem i montażem fizycznym foteli odłączyć "+" aku, odczekać z 15 minut i mogę odłączać wtyczki. Same fotele to śruby torx z tego co pamiętam. Tu nie ma problemu. Wyjęcie i wsadzenie to operacja plug and play - więc też bez problemu.

PYTANIA I WĄTPLIWOŚCI :

1. Rozumiem, że przy demontażu moich foteli będę musiał odłączyć tylko wtyczki od napinaczy. Następnie napinacze przełożyć do nowych foteli. Potem podpiąć wtyczki do napinaczy z powrotem.

2. Co z żółtymi wtyczkami w fotelach od ST-ka? Domyślam, że mają sobie dyndać a poduszki nie będą wykorzystywane / podpięte?

3. Fotel kierowcy w ST-ku jest regulowany elektrycznie - Pasiu mówił, że on u siebie podciągnął zasilanie od zapalniczki. Ok. Czy ktoś wie jak wygląda wtyczka od zasilania regulacji fotela i może ewentualnie dać jej zdjęcie lub numer fabryczny części - może da się dokupić w ASO?. Podpiąć na stałe bez wtyczek i dać jakiś bezpiecznik? Pytanie do posiadaczy elektrycznej regulacji fotela - na jakim bezpieczniku to siedzi uwas ?
Ostatecznie można na chwilę podpiąć zasilanie fotela - aby go ustawić i zostawić - w sumie wysokości nie ruszam jak już mam ustawioną.

4. Czy w tak ubogiej foce jak moja jest możliwość podpięcia tych dwóch poduszek w fotelach do układu - tak aby działały ? Czy jest to uzależnione od kompa itp ?

5. Jak ma się sprawa podłączenia podgrzewania tych foteli w mojej foce?

Dzięki za wszelkie opisy, podpowiedzi, zdjęcia i manuale.

PS.

TUTAJ : http://forum.focusklubpolska.pl/view...3870&start=210 zdjęcia fotelików :)

Yanek 19-11-08 21:21

Jutro lukne umnie w Foczce jak to jest z tym regulowanym fotelem i dam CI znac ;)

MisiekT 19-11-08 21:29

Cytat:

Napisał AR3S
4. Czy w tak ubogiej foce jak moja jest możliwość podpięcia tych dwóch poduszek w fotelach do układu - tak aby działały ? Czy jest to uzależnione od kompa itp ?

przerabialem temat jakis czas temu, wiec:
- sterownik poduch: musisz wymienic sterownik na wersje 4-poduchowa (ok 150-200zl, swoj sprzedasz za niewiele mniej) i pociagnac dodatkowe kable,
ale zeby nie bylo milo:
- czujniki poduch bocznych: musisz zalozyc czujniki uderzenia bocznego i zamontowac je w progach + pociagnac wiazki do sterownika (tutaj jest troche gorze bo musisz dorwac skads te czujniki, nowki to spory wydatek, ale mozna z rozbitka jakiegos przelozyc...)

Ogolnie sporo zachodu, wiec o ile np. u goscia w Zabkach po prostu nie dorwiesz foki z kompletem gratow za dobre pieniadze to szkoda roboty...

AR3S 19-11-08 21:42

Czyli na razie olewam PKT 4. - a sam temat działania dodatkowych poduszek zostawiam do obadania na wiosnę. Podliczenie kosztów takiej zabawy i decyzja.

PS. W innym wątku doczytałem się, że muszę po podłączeniu ponownym aku - zaprogramować alarm. nie jestem pewny co mam wsadzone - piloty są ciemnoszare z jasnoszarymi dwoma przyciskami - montowane zapewne fabrycznie u forda - czy to naprowadza kogoś jaki to może być alarm?

grzybek 19-11-08 21:56

AR3S, pewnie tak jak większość masz alarm Cobra. Ja u siebie nic nie muszę z nim robić po odłączeniu aku, więc być może i Twój jest "bezobsługowy". Jedyne co robię po odłączaniu aku to programowanie szyb.

moons 19-11-08 22:26

Re: [FF1] Kilka pytań o elektrykę i AIRBAG w wyższym wyposaż
 
Cytat:

Napisał AR3S
2. Co z żółtymi wtyczkami w fotelach od ST-ka? Domyślam, że mają sobie dyndać a poduszki nie będą wykorzystywane / podpięte?

Jeśli nie masz fabrycznie 4 jaśków szkoda zachodu, bo jeśli miałbyś to po prostu podpinasz w miejsce swoich starych i powinny działać. ST jest Focusem po lifcie także nie byłoby problemu

Cytat:

Napisał AR3S
3. Fotel kierowcy w ST-ku jest regulowany elektrycznie - Pasiu mówił, że on u siebie podciągnął zasilanie od zapalniczki. Ok. Czy ktoś wie jak wygląda wtyczka od zasilania regulacji fotela i może ewentualnie dać jej zdjęcie lub numer fabryczny części - może da się dokupić w ASO?. Podpiąć na stałe bez wtyczek i dać jakiś bezpiecznik? Pytanie do posiadaczy elektrycznej regulacji fotela - na jakim bezpieczniku to siedzi uwas ?
Ostatecznie można na chwilę podpiąć zasilanie fotela - aby go ustawić i zostawić - w sumie wysokości nie ruszam jak już mam ustawioną.

Wtyczkę bardzo łatwo zobaczysz zajrzyj u siebie pod fotel masz tam takie złącze do którego idą przewody w peszelu z podłogi to jest wtyczka na poduszki, el. regulację fotela, i podgrzewanie foteli. Wszystko też powinno pasować i nawet jeśli masz szczęście to będziesz miał instalkę pod el. regulację fotela ja mam :D a jeśli nie to pociągnij plusa od wtyczki C10 pin nr 1 za skrzynką bezpieczników. Tam jest fabrycznie zasilanie el. regulacji fotela. Ten sam bezpiecznik zdaje się co klakson.

Cytat:

Napisał AR3S
5. Jak ma się sprawa podłączenia podgrzewania tych foteli w mojej foce?

to też tak samo tylko że trzeba szukać jakiegoś rozbitka z taką instalacją i po prostu wyciągnąć bo tu już tak prosto jak przy el. regulacji nie będzie, potrzebne włączniki wtyczki od nich, inna ramka ta na około dźwigni zmiany biegów a jak pójdziesz do ASO po te części to gra nie warta świeczki

Pozdrawiam

Rasta 20-11-08 00:43

Cytat:

Napisał AR3S
3. Fotel kierowcy w ST-ku jest regulowany elektrycznie - Pasiu mówił, że on u siebie podciągnął zasilanie od zapalniczki. Ok. Czy ktoś wie jak wygląda wtyczka od zasilania regulacji fotela i może ewentualnie dać jej zdjęcie lub numer fabryczny części - może da się dokupić w ASO?. Podpiąć na stałe bez wtyczek i dać jakiś bezpiecznik? Pytanie do posiadaczy elektrycznej regulacji fotela - na jakim bezpieczniku to siedzi uwas ?
Ostatecznie można na chwilę podpiąć zasilanie fotela - aby go ustawić i zostawić - w sumie wysokości nie ruszam jak już mam ustawioną.

Byle elektryk ci to ogarnie, u mnie zajeło elektrykowi jakieś 15 min. Podpinanie pod zapalniczkę to jakieś druciarstwo....

A swoją drogą jedyna słuszna pozycja to maksymalne zjechanie z fotelem w dół :lol:


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:01.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi