Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Elektryka, audio i alarmy (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=31)
-   -   [MK1] Samochód nie odpala, zacinająca się stacyjka przy pozycji: zapłon (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=66204)

lesiuchorzow 20-09-13 16:24

Samochód nie odpala, zacinająca się stacyjka przy pozycji: zapłon
 
Panowie i Panie od jakiś 2 tygodni miałem problem z uruchamianiem samochodu przy stacyjce, kluczyk swobodnie przekręcał się na 1 pozycję, ale z przekręceniem na pozycje 2: zapłon był problem. Kluczyk blokował się na 1 pozycji. Swobodnie można było wrócić z pozycji 1 na początkową i wyjąć kluczyk. Poczytałem trochę na forum i dowiedziałem się, że często zużywa się zapadka na kluczyku.

Korzystałem z kluczyka zapasowego, było trochę lepiej ale problem dalej występował.

Czasami po rozgrzaniu świec na pozycji 1, wracałem kluczykiem na pozycje neutralną aby następnie ciągłym ruchem przejść od razu na zapłon, w ten sposób pozycja zapłon "wchodziła" łatwiej.

Kilka dni temu przy próbie uruchomienia samochodu, przekręcając kluczyk na pozycję zapłon usłyszałem tylko "rzęzienie" rozrusznika - w stylu jakby chciał ale nie potrafił:), obrócić. Próbę ponowiłem kilka razy a "rzązienie" było coraz delikatniejsze.

Akumulator jest mocny, światła, dmuchawy na max, wycieraczki dla niego nie problem, ale rozrusznik jakby nie potrafił zakręcić.

Chciałbym prosić was o poradę, czy to wskazuje ewidentnie na padnięty rozrusznik, czy może jest taka możliwość, że gdzieś przy stacyjce coś w stylu immo może blokować rozruch silnika?

Pozdrawiam i dziękuję za pomoc:)

MATRIX60MW 22-09-13 18:57

z tym zacinaniem kluczyka to wina wkładu stacyjki lub wytarty kluczyk.Jeśli to pierwsze to ogarnij to już teraz,póki kluczyk jeszcze wchodzi na pozycję "I" .Aby wyjąć wkładkę należy przełączyć w pozycję "I" i pociągnąć,po wcześniejszym demontaży plastików wkoło stacyjki. W moim przypadku niestety już nie dało się w pierwszą pozycję i musiałem rozwiercać wkładkę bo inaczej nie dało rady wyjąć

lesiuchorzow 23-09-13 14:04

Dzięki kolego, wezmę się za stacyjkę w takim razie czym prędzej. Byłbym również wdzięczny, gdyby ktoś utwierdził mnie w przekonaniu, że problem z rozruchem w moim przypadku to rozrusznik. Opłaca się regenerować cz lepiej kupić regenerowany lub zamiennik. Pozdrawiam.

E: Doczytałem na forum o kostce stacyjki, czy źle działająca kostka stacyjki może powodować, że rozrusznik wydaje dźwięk jakby chciał odpalić ale nie potrafił?

E2:

1. Lampka Immo gaśnie, więc problem z immobilizerem odpada...chyba.
2. Po przetrzymaniu na pozyci zapłon kontroli migają równomiernie.

Ford Focus Problem z rozruchem. - YouTube
Nie koniecznie chce mi się nurkować obecnie pod samochód na lewarku, dlatego chciałbym się upewnić, że to rozrusznik. Może ktoś potwierdzi:)

MATRIX60MW 28-09-13 15:44

a nie zawiesił się czasem ten rozrusznik?jest sposób na zwarcie biegunów rozrusznika.Możesz spróbować tylko pamiętaj-AUTO ZOSTAW NA LUZIE

lesiuchorzow 29-09-13 11:22

Wymontowałem rozrusznik w pt, w pn idzie do regeneracji. Pozdrawiam:)

Winne okazały się silnie zabrudzone i mocno wyeksploatowane szczotki. Teraz czas na blokującą się stacyjkę. Dzięki za pomoc :)

damianisko5 03-11-14 19:36

Dopisuje temat - czy po wymianie stacyjki, kostki stacyjki, pętli immo oraz kluczyka z pastylką transpondera z tego zestawu - wszystko oryginalne - da się uruchomić silnik ? /Fiesta MK5/ Nikt nie posiada wiedzy na ten temat ?


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 03:37.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi