Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   Dużo pali... (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=25669)

michal1203 16-02-09 23:53

Dużo pali...
 
Witam .Panowie mam taki problem,że foka mi zaczęła dużo palić :/ wczesniej na 14l ropy robiłem 200km a teraz ledwo 130km :/ czy możliwe,że wtryski do wymiany? silnik to 1.8tddi..

grzybek 17-02-09 00:14

A nie dymi przypadkiem, nie jest wolniejszy :?: W pierwszej kolejności wypadało by sprawdzić szczelność dolotu.

michal1203 21-02-09 16:57

A więc mam nowe wiadomości :) Przy normalnej jeździe foczka mało pali tzn. bez problemu zrobie na 14l 200km ale wystarczy bardziej przycisnąć,pojeździć troszkę agresywniej i zaczyna palic duzooo więcej :/ aha i kolejny problem to bierze strasznie duzo oleju!! nie ma jakiegos wycieku itp. a kurde muszę co 1000km dolewać 1,5l oleju!!! i jak daje mu ostro czadu to kopci :/ już nie mam siły...

grzybek 21-02-09 17:15

No to chyba turbina powiedziała [papa] Zdejmij którąś opaskę i zajrzyj czy intercooler nie jest bardzo zalany olejem. Trochę ma prawo tam być ale skoro bierze 1,5l/1kkm to powinno go być tam dużo. Innej możliwości nie widzę skoro tyle bierze i zaczęło się to nagle :roll:

michal1203 22-02-09 18:28

Ale gdyby padła mi turbina to by też tak duzo mi palił jak go cisnę? A w przewodach jest duzo oleju :/ pozatym byłem u mechanika i rurka od spływu oleju jest pęknięta ta co samruje turbine i wraca do miski olejowej.. i tamtędy tez ucieka :/ to jednak turbina? aha ale dziwne jest to,że rano jak zostawie go pod chmurką to jak odpalę to kopci troszkę na niebiesko i czuć olejem :/ jak sie przejade kawałem to juz tylko dymi na czarno :/

grzybek 22-02-09 19:39

Wszystko niestety pasuje na turbinę :roll: A mechanik nic Ci nie powiedział :?: Przy zajechanej turbinie zazwyczaj robi się muł, dużo pali i kopci.

michal1203 23-02-09 12:47

Eee..tam jeśli to turbina to chwałą bogu :) juz przeżyłem pompę,zawieszenie ,zerwanie paska rozrządu, itd. przez niecałe 2lata jazdy wsadziłem już ponad 12tys zł.. :/

Ale co z tym niebieskim dymem? on jest tylko rano gdy zostawie samochód pod chmurką i jest zimno to mi dymi...po dymi troszke przejade 200m i juz nie dymi na niebiesko..tylko na czarno jak przycisnę :)


Aha i jak kupie drugą turbinę to muszę programować coś?

artax 23-02-09 12:58

a moze uszczelniacze zaworow juz do bani :?: pzdr

michal1203 23-02-09 13:19

Nie mam pojęcia..dopiero w środe mechanik zajrzy do niego..bo narazie zrobiłęm kompletne zawieszenie..A w środe idzie na naprawde tej rurki i od razu sprawdzi co jest..ale uszczelniacze zaworów mają cos wspólnego z tym,ze spala olej?

grzybek 23-02-09 20:06

Cytat:

Napisał michal1203
ale uszczelniacze zaworów mają cos wspólnego z tym,ze spala olej?

Tak.
Po wymianie turbiny nic nie trzeba programować itp. Wymieniasz i tyle.

michal1203 23-02-09 22:29

O kurde to gites,ze nie trzeba na kompa :) dzięki grzybek za pomoc :) Aha a jak turbo jest padnięte to tez wtedy może spalać olej? bo ja to sie nie znam...ale po mojej przygodzie z focusem zostane chyba najlepszym mechanikiem w mieście od focusów :)

grzybek 24-02-09 00:08

Jak jest padnięta to może spalać trochę oleju. Pluje nim wtedy do układu dolotowego i dalej do silnika choć będą to znikome ilości. Większość oleju, który ubywa wycieknie gdzieś po drodze. Kumplowi olej kapał przy intercoolerze a turbina była taka padaka że aż na przegrodzie zostawiała pasek oleju :)

michal1203 24-02-09 17:51

Hehe to ładnie :P no u mnie tez raczej padła...juz nie jezdzi tak jak wczesniej...Ale jeśli to tylko turbina to chwała bogu :D bo nie mam problemu z odpalaniem ..nawet jak całą noc stoi pod chmurka i jest -20 to odpala bez najmniejszego problemu..tylko właśnie jak odpale to puszcza niebieski dym który ustaje po 1km lub paru minutach..potem juz tylko puszcza czarne bąki jak dam czadu hehe

grzybek 24-02-09 21:45

Oczywiście podjedź do ogarniętego mechaniora niech potwierdzi tę diagnozę, ewentualnie sam coś wyduma :)

michal1203 25-02-09 12:12

Aha i coś mi nie równo na obrotach chodzi :/ jakoś sie trzęsie itp...fak co za auto...


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 15:06.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi