Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Elektryka, audio i alarmy (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=31)
-   -   Kamera i szum radia (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=83116)

slag 18-08-19 18:23

Kamera i szum radia
 
Czy da się po laicku poradzić z następującym problemem?:
Mam kamerkę samochodową zasilaną oczywiście z gniazda zapaliczki. Po włączeniu jej (włożeniu do gniazda) radio zaczyna strasznie szumieć. Nie dzieje się to kiedy ładuję telefon z gniazda.
Próbowałem z dwoma różnymi wtyczkami gniazda.

Falcon 18-08-19 18:30

Podłączenie samej ładowarki powoduje zakłócenia, czy dopiero gdy podepniesz pod nią kamerę?

slag 18-08-19 18:36

dopiero, gdy podepnę kamerę

si3wc4 18-08-19 20:35

Spróbuj z jakąś markową ładowarką samochodową i dobrym kablem. Prawdopodobnie zasilacz kiepskiej jakości ze słabym ekranowaniem, do tego jeszcze pewnie gniazdo zapalniczki w pobliżu radia.

cz@rek 19-08-19 21:23

Miałem to samo pomogła wymiana stopki radia+nowa antena oraz zastosowanie markowej ładowarki szumy dalej są ale prawie niezauważalne i tylko na słabo odbierających stacjach

slag 20-08-19 16:57

Cytat:

Napisał si3wc4 (Post 1201627)
Spróbuj z jakąś markową ładowarką samochodową i dobrym kablem. Prawdopodobnie zasilacz kiepskiej jakości ze słabym ekranowaniem, do tego jeszcze pewnie gniazdo zapalniczki w pobliżu radia.

Używałem gorszej i baaardzo dobrej ładowarki, ale faktycznie o kablu nie pomyślałem. I tak gniazdo jet blisko radia. Sprawdzę, dzięki

---------- Post dodany o 16:57 ---------- Poprzedni post był z 16:56 ----------

Cytat:

Napisał cz@rek (Post 1201634)
Miałem to samo pomogła wymiana stopki radia+nowa antena oraz zastosowanie markowej ładowarki szumy dalej są ale prawie niezauważalne i tylko na słabo odbierających stacjach

z wymianą stopki to sobie pewnie nie poradzę ;)
Najpierw spróbuję dobry kabel + dobra ładowarka (którą już testowałem) ;)

cz@rek 22-08-19 07:20

Cytat:

Napisał slag (Post 1201640)
z wymianą stopki to sobie pewnie nie poradzę
Najpierw spróbuję dobry kabel + dobra ładowarka (którą już testowałem)

Poradzisz poradzisz żaden problem wyjmujesz lampkę w podsufitce z przodu i masz dostęp do stopki anteny jedna śrubka i tyle

Krzysiek128 22-08-19 09:48

Cytat:

Napisał cz@rek (Post 1201658)
Poradzisz poradzisz żaden problem wyjmujesz lampkę w podsufitce z przodu i masz dostęp do stopki anteny jedna śrubka i tyle

Nowa antena tzn jakaś lepsza (jeśli takie są) czy po prostu nowa ?

cz@rek 22-08-19 13:00

Nie po prostu nowa ja musiałem wymienić stopkę i antenę bo mi urwali antenę ale okazało się że znacząco poprawiło to odbiór fal radiowych z włączoną kamerką plus dobry zasilacz i jest super


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:53.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi