Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Opony, felgi, hamulce i zawieszenie (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=33)
-   -   śruby zabezpieczające (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=9526)

Beo 24-03-06 12:38

śruby zabezpieczające
 
ino ne ce by mi zawinęli felgi, a różnie autko się stawia...

no i cza by kupić śrubencje zabezpieczające... ale te standardowe nie przemawiają do mnie, bo. .. no właśnie "standardowe" zabezpieczenia sa zbyt popularne.

ktoś się orientuje, gdzie mozna nieco b. nietypowe śruby tego pokroju dostać? tak by pierwszy lepszy idący ulistą kmiotek o skłonnościach kleptomana nie miał jak ściągnąć mi butów z Foczki?

Friend 24-03-06 13:03

Witam

Sam mam felgi OZ i dosłownie wczoraj kupiłem do nich nakrętki zabezpieczające:
firmy McGard w cenie (107 zl)...firma dobra i znana, zabezpieczenie solidnie wykonane (możliwość dokupienia klucza-kodu :) w przypadku zgubienia)


Firma i sklep niczego sobie byłem u nich osobiście..miła obsługa i maja wybór na każda kieszeń:)

Vonter 24-03-06 17:42

Ostatnio jak byłem u wulkanizatora (Latem jeszcze) zobaczyłem dosyć fajną sytuację, z pomieszczenia wyszedł pan mechanik i odkręcił sruby pierwszym lepszym kluczem jaki miał pod ręką (oczywiście mam śruby zabezpieczające)... dopiero przy zakładaniu poprosił o klucz do śrub, a więc czy każdy złodziej może mieć taki klucz dzięki czemu może sobie odkręcić kółka??

Beo 24-03-06 18:22

Cytat:

Napisał Vonter
Ostatnio jak byłem u wulkanizatora (Latem jeszcze) zobaczyłem dosyć fajną sytuację, z pomieszczenia wyszedł pan mechanik i odkręcił sruby pierwszym lepszym kluczem jaki miał pod ręką (oczywiście mam śruby zabezpieczające)... dopiero przy zakładaniu poprosił o klucz do śrub, a więc czy każdy złodziej może mieć taki klucz dzięki czemu może sobie odkręcić kółka??

:shock: nie przerażaj mnie ..

Vonter 24-03-06 18:30

Ale rok już jeżdzę na felach (2 lata w poprzednim aucie) i skoro jeszcze nie wzieli to jest dobrze ;)

Artpe 24-03-06 23:12

Cytat:

Napisał Vonter
wyszedł pan mechanik i odkręcił sruby pierwszym lepszym kluczem jaki miał pod ręką (oczywiście mam śruby zabezpieczające)..

.. ciekawa sprawa... a jakiej firmy masz te śruby? Jeszcze jedno - odkręcając jakimś nieodpowiednim kluczem mógł je zniszczyć , nie było później z nimi problemów? Ja bym go [nono]

Vonter 24-03-06 23:24

firme sprawdze bo teraz nie pamietam, a ze śrubami nie ma problemów...

Friend 25-03-06 14:02

Cytat:

Napisał Vonter
odkręcił sruby pierwszym lepszym kluczem jaki miał pod ręką

Zgadza sie wszystko można odkręcić, ale obawiam się, że tylko jeden raz :) no chyba, że fachowiec wtedy [notworthy]

Cytat:

Napisał Artpe
odkręcając jakimś nieodpowiednim kluczem mógł je zniszczyć

do odkręcania i przykręcania tych śrub nie jest wskazane używanie pistoletu pneumatycznego (niszczą zabezpieczenie) i trzeba to niestety robić ręcznie :(

zordiak 13-02-07 15:43

Cytat:

Napisał Vonter
Ostatnio jak byłem u wulkanizatora (Latem jeszcze) zobaczyłem dosyć fajną sytuację, z pomieszczenia wyszedł pan mechanik i odkręcił sruby pierwszym lepszym kluczem jaki miał pod ręką (oczywiście mam śruby zabezpieczające)... dopiero przy zakładaniu poprosił o klucz do śrub, a więc czy każdy złodziej może mieć taki klucz dzięki czemu może sobie odkręcić kółka??

Więc w kwestii doboru czy to śrub czy to nakrętek zabezpieczających najlepiej sie doradzić panów pracujacych w zakładzie wulkanizacyjnym [bigok]

driver 13-02-07 21:56

Na złodzieja nie ma mocnych i nawet wulkanizator nie pomoże

Vonter 14-02-07 21:21

albo kupić nakrętki typu ZENKI, MUTEKI, każda inna... cena też ładna, ok. 200-300zł za 16 nakrętek.

MisiekT 15-02-07 02:22

Cytat:

Napisał Vonter
każda inna

to juz chyba maly overkill...

mucha 17-02-07 01:02

Ostanio miałem problem z moimy zabezpieczeniami pekły dwie sztuki nasadek którymi mona było odkrecić śruby [panna] ostatecznie napiłem młotem mniejszy rozmiar klucz na nakrętki i odkręciłem ale nie chce tego powtarzać wiec może ma ktoś sprawdzone nakrętki zabezpieczające do alu :?:

Bratt 25-02-07 20:09

Cytat:

Napisał Beo
Cytat:

Napisał Vonter
Ostatnio jak byłem u wulkanizatora (Latem jeszcze) zobaczyłem dosyć fajną sytuację, z pomieszczenia wyszedł pan mechanik i odkręcił sruby pierwszym lepszym kluczem jaki miał pod ręką (oczywiście mam śruby zabezpieczające)... dopiero przy zakładaniu poprosił o klucz do śrub, a więc czy każdy złodziej może mieć taki klucz dzięki czemu może sobie odkręcić kółka??

:shock: nie przerażaj mnie ..

Ale przecież w feldze aluminiowej śruba chowa się głęboko w feldze, tak więc pierwszym lepszym kluczem nie da się odkręcić zabezpieczenia - chyba. Jeśli bardzo boisz się o koła to załóż sobie dwa różne zabezpieczenia (dwóch producentów) na jedno koło. Zawsze dla Ciebie to większa pewność, a dla złodzieja to zawsze utrudnienie i zaskoczenie.

Brodziu 28-02-07 14:14

Cytat:

Napisał mucha
....... może ma ktoś sprawdzone nakrętki zabezpieczające do alu :?:

Ja mam te nakrętki sprzedawane przez Forda i nie mam z nimi żadnych problemów, a mam je założone i na C-Maxie i na Mondeo

Vonter 02-03-07 21:11

MisiekT, nie miałem napisać "każdą inną", hehe... samo tak wyszło, chyba za dużo [pub2]. Teraz zauwarzyłem tą wypowiedz ;)

Pozdr

suchy666 03-03-07 15:48

Witam
tez zakupilem niedawno felgo OZ 16 Racing i zastanawiam się nad śrubami.co myślicie o nastepujących?:

http://www.allegro.pl/item168373560_...jace_nowe.html

acha jakich nakretek potrzebuje do felg OZ (chodzi mi o to czy maja byc z obrotową podkładką jak do oryginalnych czy nie??

czy ktoś z was używa opon o tkiam rozmiarze 195/40/16 ??

pozdrawiam!!!! [palacz]

MisiekT 05-03-07 00:11

Cytat:

Napisał suchy666
co myślicie o nastepujących?:
http://www.allegro.pl/ite...ajace_nowe.html

mysle ze do OZetow warto kupic porzadne sruby...
Cytat:

Napisał suchy666
czy ktoś z was używa opon o tkiam rozmiarze 195/40/16 ??

nie sadze, bo taka opona praktycznie nie ma profilu... :shock:
IMO bez szans na nasze drogi

suchy666 05-03-07 12:57

a co polecasz wydawalo mi sie ze te sruby zabezpieczajace z powyzszego linka nie sa takie zle.
daj prosze jakies namiary na dobre zabezpieczenie
pozdrawiam

MisiekT 06-03-07 23:08

ja mam nakretki Gorilla (hamerykanskie) i jestem z nich zadowolony... nie probowalem ich rozwiercac/odkrecac w ramach testow, ale wydaje sie ze sa ze stali do zabezpieczen a nie do konserw...
kilka razy kolka zdejmowalem i zakladalem i sladow zuzycia nie ma... ostatnio inny Klubowicz sie zaopatrzyl i tez wydaje sie byc zadowolony :D

w@riat 06-03-07 23:35

sprzedawca
polecam tego sprzedawcę, zna sie na rzeczy, kilka dni temu sam u niego brałem.
Przyjechał i sam je zamontował na autku.
Ma zabezpieczenia od Królaka, to nasze krajowe patenty, na pewno lepsza jakość niż produkty made in china a tych na rynku jest 90% często pod markowymi szyldami.

Polecam jeszcze McGarda ale są sporo droższe.
Ciekawostką jest że Ford w S-Maxie przechodzi na fi 14 podejrzewam że nowe Mondeo też będzie miało grubsze szpilki

Bombel_NKP 12-03-07 08:42

Polecam sklep:

http://www.zender.szczecin.pl/

Naprawde maja taniej. Jak ktos napisal ze dal za MacGuardy 107 zl to tam ok. 80 zł

suchy666 14-03-07 18:48

http://www.zender.szczecin.pl/

Naprawde maja taniej. Jak ktos napisal ze dal za MacGuardy 107 zl to tam ok. 80 zł

bylem na tej stronce i w ofercie nie ma McGuardow????

napisze maila bo w FeuVertcie kosztuja az 129 zeta a to zdzierstwo !!!

drazek 27-03-07 12:47

Słuchajcie w focusie są śruby czy nakrętki bo nie chce mi się schodzić do auta i sprawdzać

Greg 27-03-07 12:49

Cytat:

Napisał drazek
nakrętki

Pzdr.

MisiekT 27-03-07 12:49

bosheee [panna]... pomijam fakt ze mozna uzyc [szukaj], to jeszcze nigdy kola nie zdejmowales :?: :wink:
w focusach sa nakretki...

drazek 27-03-07 12:51

Cytat:

Napisał MisiekT
bosheee [panna]... pomijam fakt ze mozna uzyc [szukaj], to jeszcze nigdy kola nie zdejmowales :?: :wink:
w focusach sa nakretki...

Szukać użyłem ... a koła zdejmowałem 3 tygodnie temu, tyle że im bardziej myślałem jakie są śruby tym bardziej wątpiłem więc... spytałem kolegów ot tak - kapisz?


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:33.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi