Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Elektryka, audio i alarmy (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=31)
-   -   [MK1] Problem z zegarami ST170 (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=76512)

zenith 18-01-16 23:59

Problem z zegarami ST170
 
Witam zgłaszam się do was z 2 drobnymi (wydaje mi się) usterkami.
1sza mianowicie polega na tym że mam włożone zegary do swojego STka z wersji angielskiej i bije mi przebieg w milach czy da się coś z tym zrobić aby był nabijany w kilometrach ?
2ga polega na tym że co jakiś czas podświetlenie zegarów przygasa albo miga co jakiś czas, czego jest to wina ?

Dzięki wielkie za wszelkie wskazówki. Pozdrawiam

zenith 20-01-16 12:56

Zero pomysłów ? :)

MATRIX60MW 20-01-16 15:39

za migające zegary winny jest inwerter umiejscowiony w małych zegarach.Superozy też ma ST i on chyba coś wspominał o migających zegarach.Napisz do niego

kspiwosz 20-01-16 15:51

Z tym podświetleniem zegarów to może być kwestia przetwornika napięcia, który jest zlokalizowany w tych małych zegarach od temperatury i ciśnienia oleju. Z tego co wiem chyba u nas nikt ich nie naprawia, tylko wszyscy wymieniają na kolejną sztukę. Mil na kilometry w liczniku nie da się zamienić, a przynajmniej instrukcje serwisowe na ten temat milczą. Z serwisowym WDS możliwe jest chyba tylko skopiowanie przebiegu pomiędzy licznikami.

zenith 21-01-16 14:42

Dobra dzięki panowie. Cóż chyba będę musiał kupić nowe zegary i skopiować przebieg. Tylko czy będę mógł kupić zwykłe zegary od focusa MKI, czy koniecznie muszą być od STka ? Zaraz piszę do Superozy na temat tych zegarów.

kspiwosz 21-01-16 15:02

Możesz użyć zwykłych zegarów. Ja u siebie używam jeszcze zwykłych zegarów, bo mój focus nie jest oryginalnym ST170, a długo nie mogłem dostać odpowiedniej wiązki do podłączenia plug&play i samych zegarów z ST. Zegary od ST w działaniu różnią się tylko sposobem podświetlenia, do którego jest nawet odrębna wtyczka.

zenith 21-01-16 15:14

No spoko, ale z którego modelu focusa (rocznik) mogę kupić te zegary ? I czy rozsądnym rozwiązaniem byłoby przełożenie tej białej koperty z oznaczeniem ST z obecnych zegarów do nowych, które biją kilometry ?

kspiwosz 21-01-16 15:35

Powinny pasować z dowolnego rocznika MK1 (1998-2004). Ja mam z 1999 r. Najlepiej licznik przetestować przed zakupem. Nie wiem na ile ma sens przekładanie białej koperty z oznaczeniem ST. Można chyba wykonać samodzielnie nową kopertę wg własnego wzoru (chyba jest taki wątek na forum), a nawet nie wiem czy tą z ST da się oddzielić od podświetlenia. Dodatkowo w ST świeci cała tarcza, podczas gdy w zwykłym liczniku podświetlenie idzie od żaróweczek za kopertą i tylko przez punkty przezierne czyli podziałki i liczby.

zenith 21-01-16 15:41

Właśnie porównałem sobie oby dwa komplety zegarów i różnią się tarczami. Te od zwykłego tworzą ósemkę, a od STka jedna nachodzi na drugą także wątpię że by dało się je przełożyć. A może masz jakieś miejsce gdzie dostanę europejską wersję zegarów do STka?

kspiwosz 21-01-16 15:50

Trzeba szukać rozbitków lub samochody przeznaczone na żyletki. W ASO będzie raczej drogo. Ja po roku w końcu dostałem licznik do ST w km/h z samochodu, który handlarz postanowił sprzedać na części bo przez ponad pół roku sprzedać go nie mógł. Ja swój znalazłem na allegro, ale kilka sztuk widziałem swego czasu na ebay'u (tylko, że tu ich ceny sięgały 1000 PLN).

zenith 21-01-16 15:52

To jest trochę straszne że, części zamienne do naszych aut są tak rzadko spotykane i trzeba się namęczyć żeby je zdobyć......

MATRIX60MW 21-01-16 17:09

pisz do MisiekT ,on miał kompletne zegary z inwerterem- jak dobrze pamiętam były właśnie EU

MisiekT 21-01-16 18:57

ktoś już kupił o ile mnie pamięć nie myli :(

RozulKrul 06-02-18 21:53

ST170 Brak podświetlenia zegarów
 
Cześć,

Mój nowy nabytek zaczął mnie denerwować. Mianowicie padło mi wczoraj podświetlenie zegarów. Na zegarach głównych i dodatkowych święca mi jedynie wskazówki ale indiglo które podświetla całość padło. Jedyne co znalazłem na ten temat to na focusfanatics wymieniali jakiś chip w małych zegarach. Ktoś z was może naprawiał te zegary u siebie i może ma jakieś lepsze rozwiązanie? Będę bardzo wdzięczny za pomoc :D

Falcon 06-02-18 22:19

Inwerter padł?

RozulKrul 07-02-18 00:00

Pewnie tak. Tylko jak teraz podejść do tematu I przywrócić zegarom sprawność :/

Robot 09-02-18 15:40

Najprościej to chyba dokopując drugi zestaw tych dodatkowych zegarów i je wymieniając.

MATRIX60MW 09-02-18 20:01

tylko europejskie budziki chyba nie są łatwo dostępne,a jak już się trafią to lubią trzymać cenę.Najczęściej pojawiają się angliki

m1siek 09-02-18 22:22

angielskie budziki z inwerterem maja inne obsadzenie pinów w kostce. Nie można ich podłączyć do europejskich zegarów .
Pzdr.

kspiwosz 14-02-18 07:36

Ktoś na forum już pisał (chyba Moons), że przekładał z angielskich zegarów sam scalak (dał do przelutowania w jakimś zakładzie elektrotechnicznym) i inwerter ożył.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 02:02.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi