Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Elektryka, audio i alarmy (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=31)
-   -   [MK2] wymiana zarowki (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=30580)

abc 27-09-09 20:42

wymiana zarowki
 
mam moze bzdurne pytanie - po odkreceniu sruby mocujacej lapme nie moge tego w.. wyjac. sa jakies zaczepki? w instrukcji jest to tak banalnie napisane i wydaje sie takiez banalnie proste. ale nie moge tego wyjac:(

MisiekT 27-09-09 20:48

od strony grilla sa zaczepy z tego co pamietam, trzeba jakos lekko obrocic reflektor czy jakos tak - tylko raz zmienialem w FF2, ale problemu nie bylo

tatamacieja 27-09-09 22:00

musisz pogrzebać ja wymieniałem wczoraj udało się jakimś przypadkiem. Idiotyz totalny ze strony Forda, żeby ściągać całą lampę.

MisiekT 27-09-09 22:12

idiotyzm?! genialna sprawa, 2 minuty i zarowka wymieniona wygodnie, czysto i bez zadrapan...

zagłoba 27-09-09 22:29

Bez latarki się nie obędzie. Są dwa zaczepy. Należy je długim śrubokrętem, albo patykiem dogiąć, delikatnie acz stanowczo, w kierunku podwozia. Jednocześnie delikatnie ciągnąć reflektor, raz w jedną raz w drugą stronę. Należy przy tym uważać, aby nie połamać zaczepów. W sumie jakieś 15min roboty, bez zbędnego pośpiechu. Dodam jeszcze, że wyciągając reflektor główny, mamy elegancki dostęp również do świateł przeciwmgielnych i wydaje mi się być to szybszy i wygodniejszy sposób na ewentualną wymianę spalonej żarówki niż zaproponowany przez instrukcję obsługi.
Pozdro.

four40 28-09-09 08:39

Cytat:

Napisał tatamacieja (Post 367357)
musisz pogrzebać ja wymieniałem wczoraj udało się jakimś przypadkiem. Idiotyz totalny ze strony Forda, żeby ściągać całą lampę.

Nie przesadzaj, nie jest tak źle. Też na początku tak myślałem ale jak zobaczyłem jak zmienia się żarówki w innych nowych autach zmieniłem zdanie :)

marcin/anka 02-10-09 21:24

podłącze sie pod temat,ale tylna lampa mnie interesuje.zabrałem sie do wymiany żarówki stopu w tylnej prawej lampie i po odkręceniu jednej widocznej śrubki klosz ani drgnie.nie chciałem zbyt mocno szarpać więc prosze o rade, jak to ugryść

conris 02-10-09 22:01

Uwaga
Przy montowaniu nie należy zbyt mocno dociągać wkrętów. Może spowodować to przeciekanie wody do nadwozia..Cytat z instrukcji forda.

MisiekT 03-10-09 00:28

marcin/anka - poza wkretem z boku lampy jest jeszcze plastikowa nakretka od dolu lampy - trzeba wlozyc reke pod lampe przez dziure w plastiku

marcin/anka 04-10-09 21:31

dzieki misiaczku,będe szukał tej dziury

czarny_kot 03-04-14 19:21

wystąpił dziś u mnie problem przy wymianie postojówek - po wyjęciu reflektora za nic nie dało się ich wyciągnąć :/ okazało się, że były bardzo mocno zapieczone i trzeba było je wyciągać na siłę, samo kręcenie nic nie dawało (pomocni okazali się panowie w aso)

poza tym o dziwo reflektory w ogóle nie było przyczepione na zaczepach... (zaczepy są całe, nie ułamane), trzymały się tylko na śrubę u góry. no cóż, widocznie komuś wcześniej nie chciało się ich porządnie założyć..


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:04.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi