Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Inne techniczne (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=10)
-   -   [MK1] Dwa problemy z fotelami. (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=54285)

fFocus 27-12-11 16:16

Dwa problemy z fotelami.
 
Pierwszy:
Tylni zagłówek ma wyłamane prowadnice (jak podnoszę zagłówek, to prowadnice wychodzą z otworów). Chciałem to jakoś naprawić, ale jak próbowałem dostać się do prowadnic poprzez tył siedzenia (problem występuje w węższej-tylnej kanapie) to powstrzymał mnie dylemat czy plastikowe zaślepki które łączą tylną ścianę kanapy z bokami wyciągnąć "na chama" czy jest jakiś patent na to, żeby wyciągnąć je bez uszkadzania. A może idzie to w ogóle jakoś inaczej naprawić (ale bez puszczania tam pianki i innych takich cudów).

Drugi:
Nie działa mi podgrzewanie fotela kierowcy. Niby nic, ale to też bym chciał naprawić. Oczywiście powodów awarii może być kilka, ale już wykluczyłem bezpiecznikowo-przekaźnikowy. Chcę wymontować przedni fotel i zobaczyć co się tam porobiło. Czy powinienem w związku z tym na coś szczególnie uważać? Jest tam np. poduszka powietrzna. Można ją odpalić przypadkowo?

Pozdrawiam.

MATRIX60MW 28-12-11 07:12

jak jest poduszka to dla pewności można by odłączyć akumulator choć niektórzy grzebią przy poduszkach przy podłączonym aku

Jaromir 29-12-11 11:08

Cytat:

Napisał fFocus (Post 655470)
Pierwszy:
Tylni zagłówek ma wyłamane prowadnice (jak podnoszę zagłówek, to prowadnice wychodzą z otworów). Chciałem to jakoś naprawić, ale jak próbowałem dostać się do prowadnic poprzez tył siedzenia (problem występuje w węższej-tylnej kanapie) to powstrzymał mnie dylemat czy plastikowe zaślepki które łączą tylną ścianę kanapy z bokami wyciągnąć "na chama" czy jest jakiś patent na to, żeby wyciągnąć je bez uszkadzania. A może idzie to w ogóle jakoś inaczej naprawić (ale bez puszczania tam pianki i innych takich cudów).

Drugi:
Nie działa mi podgrzewanie fotela kierowcy. Niby nic, ale to też bym chciał naprawić. Oczywiście powodów awarii może być kilka, ale już wykluczyłem bezpiecznikowo-przekaźnikowy. Chcę wymontować przedni fotel i zobaczyć co się tam porobiło. Czy powinienem w związku z tym na coś szczególnie uważać? Jest tam np. poduszka powietrzna. Można ją odpalić przypadkowo?

Pozdrawiam.

Tu możesz wyczytać jak dostać się do oparcia kanapy od tyłu. Ja korzystałem z tego posta jak montowałem trzeci pas.
http://www.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=7933

fFocus 29-12-11 15:15

Co do zagłówków, to okazało się, że prowadnica zagłówka jest złamana w połowie (poprzedni właściciel po prostu na siłę chciał wyciągnąć lub włożyć zagłówek). Okazało się też, że całą prowadnicę można wyciągnąć bez demontażu siedzenia. Taka prowadnica ma u góry kwadratowy otworek, w który wsadza się drut (musi być sztywny). Tym drutem odciąga się zaczep, równocześnie ciągnąć prowadnicę do góry.
Ja wykręciłem oparcie, a dolną część prowadnicy, która się odłamała i wpadła w przestrzeń oparcia, wyciągnąłem przez otwór z zatrzaskiem (prawy-górny-tylni róg).

W książce "Ford. Sam naprawiam" czy jakoś tak, autor radzi, aby przed odłączeniem kostki przedniego fotela odłączyć akumulator i poczekać co najmniej minutę.
Czy ktoś mi może powiedzieć jak zlokalizować kabel doprowadzający prąd do nagrzewnicy przedniego siedzenia? Jaki ma kolor?

Gimnastikball 29-12-11 15:21

Cytat:

Napisał fFocus (Post 656213)
W książce "Ford. Sam naprawiam" czy jakoś tak, autor radzi, aby przed odłączeniem kostki przedniego fotela odłączyć akumulator i poczekać co najmniej minutę.
Czy ktoś mi może powiedzieć jak zlokalizować kabel doprowadzający prąd do nagrzewnicy przedniego siedzenia? Jaki ma kolor?

Ogólnie czarny [los2]

Odpnij aku, zdejmij kostkę, wykręc poddupek z fotela, rozbierz tapicerkę, odklej matę z fotela, sprawdz, czy kable z wtyczki do grzałki przewodzą prąd. Jak przewodzą to [dupa]
Szukaj nowej maty ... [pop]

Mi też nie grzeje, a szukac juz mie siem nie chce.
Ostania oferta jaką miałem to 250 PLN, za uzywany fotel [los2]


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 17:57.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi