Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Inne techniczne (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=10)
-   -   [MK1] 1.8 TDCi - głośne gwizdy z turbiny (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=18509)

Koboz 03-09-07 09:11

1.8 TDCi - głośne gwizdy z turbiny
 
Witam wszystkich. Od pół roku jestem szczęśliwym posiadaczem foczki 1,8tdci i nie było z nią problemów do niedawna. Rozsypała się turbina - szybka decyzja i kupiłem nową po regeneracji. I tu się zaczęły nowe problemy. Turbo zamontowane. Wyjechałem z warsztatu, pojeździłem trochę i zaczęło strasznie gwizdać przy dodawaniu gazu. Gwizd pojawia się po mocniejszym wciśnięciu gazu. Nie trzeba czekać aż wkręci się na 2000obrotów, dodając gaz powoli mogę ją wkręcić do 2000 bez gwizdów ale przy mocnym depnięciu gwizd jest od razu. Back na warsztat-sprawdzenie szczelności turbo-intercooler-silnik, smarowanie i wszystko tak jak powinno było zmontowane a gwizda dalej. Jak ściągneli połączenie z intercoolerem gwizdało dalej i dźwięk dochodzi jak gdyby z samej turbiny. Co to może być? Zła regeneracja turbo? Ale czemu gwizda od 1000obrotów a nie od 2000 jak przy załączeniu turbiny? Proszę o pomysły i radę.
Pozdrawiam

Jackiller 03-09-07 19:36

Cytat:

Napisał Koboz
Ale czemu gwizda od 1000obrotów a nie od 2000 jak przy załączeniu turbiny? Proszę o pomysły i radę.

Nie ma pojęcia
ZAŁĄCZANIA SIE TURBINY

Ona się kręci zawsze... raz wolniej raz szybciej
i poprostu od pewnych obrotów cóś gwiżdże.

kiepsko zregenerowana może być... dlaczego nie oddasz jejinie powiedz by sobie w d.u.p.ę wsadzili ?? :?: :twisted:

artax 04-09-07 10:06

Kiedyś takze mialem problem z dzwiekiem przypominającym gwizd.Ale okazalo się ,że padła pompa wodna ,a raczej jej łożysko.Może u Ciebie to nie turbina :?:
pzdr Darek

Koboz 04-09-07 12:39

jeszcze kilka dni pojeżdżę nie prowokując gwiżdżenia i poprzyglądam się dokładniej problemowi bo demontaż turbiny to znowu kilka dni przestoju [pop]

Bisiek 27-09-08 22:54

I jak się skończyła przygoda z gwizdaniem?

Bo u mnie teraz też zaczęło gwizdać głośniej niż kiedyś (moja pralka już nawet ciszej wiruje). Spadku mocy nie zauważyłem. Świst pojawia się przy dodawania gazu, nawet nie trzeba mocno deptać. >1000 obrotów zaczyna być głośno. Ktoś miał coś takiego? Zaradził?

koyote 28-11-08 10:47

Głośny świst turbo - probel rozwiązany
 
Witam. Opisze mój problem. Ostatnio wymianiłem rozrzad, pasek klinowy filtr kabinowy. Po wymianie zauważyłem, zę gdy wcisne mocniej gaz pojawia sie głośny świst, jakby szybko uchodziło/zasysało powietrze, na mocy auto raczej nie stracilo. Mocno sie zmartwilem, myślałem ze turbosprezarka mi wysiada, czytalem wszystkie mozliwe fora szukając podobnych problemów. Niektórzy nawet w podobnej sytuacji regenerowali turbosprezarki.
Pojechalem jeszce raz do mechanika (CAROS) i tam od reki i za darmo usuneli w 5 min usterke dokrecajac jakis zacisk, wymienili równiez przewód gumowy odchodzący od intercoolera. Świst całkowicie ustał. Także w podobnych sytuacjach najpierw warto przyjżeć sie 3 razy szczeloności ukladu zanim sie pojedzie do fachowców od turbo, gdzie pewnie sie dowiemy o potrzebie regeneracji.

djcooler 04-04-09 00:24

Mnie tez interesuje ten problem. Mam to samo co kolega Koboz. Tez jestem po wymianie turba, z tym ze juz po raz kolejny. Po pierwszej wymianie turbina (regenerowana) rozsypala sie po okolo 60 km. Rozsypala sie bardziej niz nominalna. W nominalnej mialem niewielkie luzy na wzdluż walka, druga tak sie rozwalila ze ocierala o obudowe kolem kompresji. Nominalna turbine wymienialem poniewaz padla geometria i rozbilo kolo kompresji (pekniety przewod powietrza za filtrem) Bez problemu, na gwarancji dali mi druga turbine, zalozylem i tez dziwnie gwizdze (nie tak jak nominalna) Po drugiej wymianie zrobilem juz 100 km. Boje sie ze znow moze sie rozsypac.

Czy mial ktos takie objawy po wymianie turbiny? Jak to sie skonczylo ?

grzybek 04-04-09 00:30

Wniosek jest prosty - nie kupować regenerowanych :wink:

pablo 04-04-09 08:21

a może to BOV ? :mrgreen:

Zac 18-11-09 13:39

witam, mam taki problem, ze ostanio zauwazylem, ze wraz ze wzrostem obrotow slysze gwizdanienie bardzo glosne, ale jak sie jedzie slysze to bardzo wyraznie tak od 1500 obrotw do 2000, na postoju dopiero jak otworze drzwi badz podniose maske, slychac takie wsiiiuuuuuu, jak np nie wiem bomba spada, albo ktos zasysa powietrze, jak obroty spadaja tez to slychac, dodam ze moc jest ok a samochod nie kopci i nie bierze oleju, slysze to mniej wiecej od czasu wymiany rozrzadu, przyokazji uszczelnialem przewod od EGR do Chlodnicy EGR, dodam, ze mam do wymiany oring przy termostacie , gdzie lekko plyn ubywa, macie jakies pomysly?

piopowal 18-12-11 14:09

Cytat:

Napisał koyote (Post 297820)
Witam. Opisze mój problem. Ostatnio wymianiłem rozrzad, pasek klinowy filtr kabinowy. Po wymianie zauważyłem, zę gdy wcisne mocniej gaz pojawia sie głośny świst, jakby szybko uchodziło/zasysało powietrze, na mocy auto raczej nie stracilo. Mocno sie zmartwilem, myślałem ze turbosprezarka mi wysiada, czytalem wszystkie mozliwe fora szukając podobnych problemów. Niektórzy nawet w podobnej sytuacji regenerowali turbosprezarki.
Pojechalem jeszce raz do mechanika (CAROS) i tam od reki i za darmo usuneli w 5 min usterke dokrecajac jakis zacisk, wymienili równiez przewód gumowy odchodzący od intercoolera. Świst całkowicie ustał. Także w podobnych sytuacjach najpierw warto przyjżeć sie 3 razy szczeloności ukladu zanim sie pojedzie do fachowców od turbo, gdzie pewnie sie dowiemy o potrzebie regeneracji.

Czy świstało Ci od razu po odpaleniu czy zaczynało po kilku sekunach ?

mjprzem 20-12-11 20:02

ZAC -co do gwizdania szukaj dziury -nieszczelnosci w ukladzie dolotowym do silnika lub wydechowym w co watpie..a co do plynu to szukaj gdzie ci ucieka bo niewiem o co pytasz.

pipowal..zobacz kiedy kolega to pisal ;)

piopowal 22-12-11 13:08

Faktycznie trochę dawno :)


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:17.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi