Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Elektryka, audio i alarmy (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=31)
-   -   oświetlenie `" skarpetek " (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=2389)

jaca 22-04-05 13:51

oświetlenie `" skarpetek "
 
Znalazłem w swoim focusie instalację do tego oświetlenia .Postronie kierowcy trzeba było włożyć żarówkę w oprawkę i całość w plastik nad nogami kierowcy. Po str. pasażrea jest oprawka ale nie ma w co ją włożyc . W osłonie nad nogami pasażera jest przygotowany otwór pod lampkę , czy to taka sama jak w bagażniku ? W serwisie nie wiedzą że coś takiego istnieje .

NeroN 22-04-05 17:12

A skąd wziołes oprawkę od strony pasażera ??
Jeszcze o takim bajerze nie słyszałem, żeby dawali instalacje do tego...

@ndy 22-04-05 17:30

w CX'ach dawali - trzeba było sobie tylko z wiązki wyłuskać i żaróweczkę kupć... [hmm] - możliwe, że taką jak w bagażniku, bo coś kiepsko świeciła... [hehe]

dkrysmann 03-05-05 16:05

Mialem to oswietlenie w moich porzednich MeganeII i ScenicII i teraz mam w C-MAX, w renowkach zapalo sie kiedy schowek w podlodze zostal otwarty co czasami bylo irytujace jadac noca kiedy schowek sie otwarl, a poniewaz wozilem tam apteczke i zdarzalo sie ze sie spontanicznie otwieralo i kiedy nie bylo pasarzera musialem sie zatrzymywac by domknac. Poza tym (IMHO) na nie wiele sie jednak take oswietlenie przydaje poza tym ze "bogato" wyglada. W C-MAX mam oswietlenie podloza na w lusterkach zewnetrznych i to jest bardziej przydatne podczas wsiadania, wewnatrz dobre oswietlenie sufitowe jest lepsze.

Pozdrawiam Darek

jaca 04-05-05 23:12

Oprawka po stronie kierowcy była zawinięta taśmą izolacyjną razem z wiązką przewodów .
Co do oprawki po stronie pasażera to już znalazłem we Wrocławiu - taka sama jak w bagażniku , podłączona . Dziękuję za pomoc .

TLo 05-05-05 11:11

Cytat:

Napisał jaca
Oprawka po stronie kierowcy była zawinięta taśmą izolacyjną razem z wiązką przewodów .
Co do oprawki po stronie pasażera to już znalazłem we Wrocławiu - taka sama jak w bagażniku , podłączona . Dziękuję za pomoc .

OK. A gdzie są te wiązki kabli z oprawkami? Co trzeba zdemontować, aby się do nich dostać? Po której to jest stronie nóg kierowcy i pasażera? Podaj jakieś szczegóły...

Czarnuch 05-05-05 14:22

Cytat:

Napisał TLo
OK. A gdzie są te wiązki kabli z oprawkami? Co trzeba zdemontować, aby się do nich dostać? Po której to jest stronie nóg kierowcy i pasażera? Podaj jakieś szczegóły...

Po stronie kierowcy musisz odkrecic ta polke pod kierownica - i tam w plataninie kabli jest gdzies przylepiona tasma oprawka (nie pamietam dokladnie juz gdzie, ale latwo ja znalezc). Po stronie pasazera musisz wyjac schowek i oprawka jest w dolnej czesci (ponizej schowka)

TLo 05-05-05 14:26

Dzięki! Zanurkuję dzisiaj i sprawdzę, może też to mam?

[ Dodano: Pią 06 Maj, 2005 ]
Niestety... W TDCi 100 z 2004 roku nie ma tej oprawki żarówki po stronie kierowcy. Obejrzałem to gruntownie - zero. Jest natomiast uchwyt montażowy do tej oprawki, w półce nad pedałami, po jej wewnętrznej stronie. Po stronie pasażera już nie sprawdzałem.

kerownik 08-05-05 10:38

ośw. skarpetek
 
Szkoda, ale ja nie znalazłem u siebie.

Yanek 07-10-06 09:15

Musze sprawdzic to w swojej Foczce :wink: W Escorciku miałem :wink:

Arturek 07-10-06 20:17

Opisują to + fotografie na niemieckiej stronie klubu focusa
http://www.ffcd.net/home/images/file...ng_i3omber.pdf (ok. 3,5MB)
pozdrawiam
Arturek

moons 06-12-06 11:53

Dziś też badałem to w swoim aucie. Zero oprawek i wiązek do podświetlania, do podświetlania schowka też nic nie znalazłem. Mam chyba radę dla wszystkich poszukiwaczy, wystarczy ręką obadać tył tej półki nad nogami kierowcy a pod kierwnicą i jeśli tam z tyłu nie ma otworku na oprawkę żarówki to nie warto chyba rozbierać i szukac kabeków.
Pozdrawiam
Mirek

Arturek 06-12-06 12:05

Ja mam oprawki a nie mam kabelków (Focus I)

stysiek 06-12-06 15:21

moons, ja mam uchwyt w desce na zarowke a instalacji brak :(

[ Dodano: Sro 06 Gru, 2006 15:21 ]
a moze ma ktos pomysl jak to sprytnie zrobic zeby było ???

moons 06-12-06 16:19

W sumie pisalem tylko na swoim przykładzie i nie twierdzę że tak musi być że jak nie ma uchwytu to i nie ma instalacji. Dziwnie jakoś to jest z tymi fordami. Te oświetlenie to w sumie jak by było to fajnie a jak nie ma to też fajnie gorzej jest ze schowkiem tam to jest ewidentne niedopatrzenie forda. jak tam coś znaleść po ciemku? może ktoś mógłby zrobic choć jakąś jedną fotkę jak ono wygląda fabrycznie. to to muszę sobie jakoś dorobić. Wiem że bylo na forum ale ja bym wolał wyjśc chyba od fabrycznego rozwiązania.
Pozdrawiam

moons 19-06-07 17:24

Cytat:

Napisał Arturek
Opisują to + fotografie na niemieckiej stronie klubu focusa
plik PDF (ok. 3,5MB)

Ma ktoś może ten plik? Strona już nie działa a mi gdzieś go wcieło go a potrzebuję go
Pozdrawiam

RuTo2 21-06-07 03:34

skarpetki...
 
Po stronie kierowcy jest uchwyt na oprawkę ,a po stronie pasażera potrzebujesz "klosza" na oprawkę dokładnie takiego samego jak w bagażniku- kupiłem takie "klosze" na allegro po 5PLN za sztukę ,możesz też zamontować drugi taki po prawej stronie w bagażniku-po zdjęciu oslony - od tyłu jest zaznaczone miejsce gdzie wystarczy wyciąć nożykiem np.do tapet otwór ...i już masz bagażnik podświetlony z dwóch stron.....natomiast miejsce na "klosz" od strony pasażera jest wyraźnie zaznaczone ...i wystarczy wyciąć otwór...

belek 10-02-09 22:12

Cytat:

Napisał moons
Cytat:

Napisał Arturek
Opisują to + fotografie na niemieckiej stronie klubu focusa
plik PDF (ok. 3,5MB)

Ma ktoś może ten plik? Strona już nie działa a mi gdzieś go wcięło a potrzebuję go
Pozdrawiam

już działa

Cytat:

Napisał moons
gorzej jest ze schowkiem tam to jest ewidentne niedopatrzenie forda. jak tam coś znaleść po ciemku? może ktoś mógłby zrobic choć jakąś jedną fotkę jak ono wygląda fabrycznie. to to muszę sobie jakoś dorobić. Wiem że bylo na forum ale ja bym wolał wyjśc chyba od fabrycznego rozwiązania.
Pozdrawiam

jeśli jeszcze nie dorobiłeś albo może komuś się przyda - fabryczne podświetlenie schowka:

lampka z bolcem włączającym oświetlenie:
http://matrax.republika.pl/schowek_p...ie_zarowka.jpg
http://matrax.republika.pl/schowek_p...lenie_back.jpg

otwory (nad schowkiem z lewej strony):
http://matrax.republika.pl/schowek_p...nie_otwory.jpg


czy Wy wszyscy macie tą osłonę nad nogami pasażera (z otworami na nawiewy)?

http://matrax.republika.pl/nogi1.jpg

kaczozord 10-02-09 22:28

Chyba we wszystkich wersjach takie były, to w niej umieszcza się ten klosz do oświetlenia.

belek 10-02-09 23:57

Cytat:

Napisał kaczozord
Chyba we wszystkich wersjach takie były, to w niej umieszcza się ten klosz do oświetlenia.

nie mam tej osłony.
ciekawe czemu :?:

a jak idzie kabel do górnej lampki? muszę się chyba gdzieś pod niego podpiąć żeby doprowadzić kable do oświetlenia nóg...

kaczozord 11-02-09 08:31

Ja tej instalacji nie miałem. Prowadziłem samodzielnie od lampki na górze - a w oryginalnej instalacji (o ile takowa była) to na pewno nie szła od lampki, tylko gdzieś z dołu, z tego pająka kabli, koło nóg kierowcy.

gregK 11-02-09 09:13

1. A gdzie mozna dostac oprawki na żarówki do podświetlania nóg. Wiem,że klosik od strony pasażera pasuje z bagażnika hb,tylko ze jeździłem po szrotach i akurat nie było.

2. czy oprawka żarówki od strony kierowcy i pasażera jest taka sama-do podświetlania skarpetek oczywiście?

które podejda link 1

czy link 2

kaczozord 11-02-09 11:31

Generalnie będą takie, jakie sobie wybierzesz. Fabrycznie z przodu są oprawki do żarówek bezcokołowych (w5w). Ja u siebie takowe mam - można kupić w sklepach z częściami samochodnymi (nie takimi typu norauto, bo tam takich rzeczy nie mają; a jak będą mieli to ich cena Cię przerazi .)
Oprawka montowana przy nogach pasażera umieszczana jest w plastykowym kloszu (tym z bagażnika) - więc jeżeli takową chcesz to musi być tam żarówka bezcokołowa.

MarcinMegusi 11-02-09 11:52

Cytat:

Napisał belek
Cytat:

Napisał kaczozord
Chyba we wszystkich wersjach takie były, to w niej umieszcza się ten klosz do oświetlenia.

nie mam tej osłony.
ciekawe czemu :?:

Nie martw sie, nie tylko Ty jej nie masz :) Od strony kierowcy mam miejsce w tej oslonie na wstawienie tej lampki ;) A samej oprawki z instalacją poszukam wkrotce jak bedzie cieplej heheh :P

Mam pytanko, czy to oswietlenie skarpetek swieci caly czas? Czy tylko po zapaleniu lapmki oswietlenia wnetrza czy wogole swiatel?

gregK 11-02-09 11:55

Zgadza się tylko myślałem o takiej orginalnej,żeby pasowała w uchwyt.


http://img23.imageshack.us/img23/6559/clipma4.th.jpg

Więc chyba wszystkie odpadają.

belek 11-02-09 13:15

Cytat:

Napisał kaczozord
w oryginalnej instalacji (o ile takowa była) to na pewno nie szła od lampki, tylko gdzieś z dołu, z tego pająka kabli, koło nóg kierowcy.

ktoś wie gdzie się podpiąć pod deską rozdzielczą? może ktoś z oryginalną instalacją może sprawdzić dokąd idą kable?

albo przynajmniej, którędy idą kable do lampki górnego oświetlenia?
rozumiem że kable idą od czujników w drzwiach gdzieś się spotykają i idą dopiero na górę do słupka, tak?

Cytat:

Napisał kaczozord
Prowadziłem samodzielnie od lampki na górze

dużo roboty? wszystko odkręcałeś? którym słupkiem poszedłeś?

Fabinho 11-02-09 15:23

belek, http://forum.focusklubpolska.pl/view...er=asc&start=0 tu moons wszystko dokładnie opisuje

kaczozord 11-02-09 16:24

@belek wcale nie tak dużo. @moons instruował mnie wcześniej o podłączaniu się na dole do jakiś pinów w złączach pod kierownicą - dwa dni poszły na to i nic nie udało mi się zrobić. Byłem już na tyle zdeterminowany, że szukałem wszelkich możliwych kabli jakie idą z góry do dołu - nie dałem rady tego zlokalizować.

A tak połączenie robisz na górze, kupujesz sobie w miarę sztywny kabel elektryczny, przepychasz przez otwór jaki powstaje po wyjęciu lampki, a od strony kierowcy zdejmujesz te osłony plastykowe. Wypychając ręką wymacasz kabel. Mnie to zajęło nawet nie 5 minut. Weź latarkę, przyda się w zlokalizowaniu druta :) A potem już słupkiem w dół prowadzisz i robisz z tym co chcesz :)

moons 11-02-09 20:28

Cytat:

Napisał gregK
Zgadza się tylko myślałem o takiej orginalnej,żeby pasowała w uchwyt

Jeśli chcesz oryginalną i nie możesz dostać na szrocie to numer części oprawki to 7158623. I takie oprawki potrzebujesz dwie. tylko po stronie kierowcy oprawkę wkręcasz do tego plastiku gdzie jest półka pod kierownicą a po stronie pasażera dodatkowo klosz i oprawkę, oprawkę wkładasz do klosza a klosz do otworu w wykładzinie nad nogami pasażera.
Pozdrawiam

gregK 11-02-09 22:12

I o to włąśnie chodziło,dzięki moons


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:56.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi