Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Inne techniczne (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=10)
-   -   [MK3] Asystent wjazdu pod górę - Hill Assist (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=77291)

disaster3 17-04-16 11:41

Asystent wjazdu pod górę - Hill Assist
 
Hejka,

ostatnio zauważyłem , nie wiem czy problem ale ciężki do prezentacji bo nie zawsze się tak dzieje z tą opcja. Już kilka razy przy ruszeniu z pod świateł, czasem na równej nawierzchni, czasem pod górkę i jadąc w korku jak się operuję, sprzęgłem/hamulcem/gazem na zmianę, taki krótki odgłos szorowania metalu o metal. To jest coś takiego jak szczęki/klocki jeszcze nie puściły trzymania się tarczy a samochód chce już ruszyć. Już kilka razy to zauważyłem i nie wiem czy u Was też tak się dzieję lub się z tym spotkaliście (a może to całkiem co innego)?

W ASO pewnie mnie zleją bo jak im opiszę a nie będę w stanie im pokazać to powiedzą abym nie wymyślał :smt070 .

Arturek 17-04-16 16:27

Witam

Asystent ruszania pod górę, działa dopiero przy większym nachyleniu => pochyłość większa niż 3%
(patrz instrukcja)
Więc nie może działać na prostym - jak piszesz

Może sprawdź na początek wszystkie klocki => może któryś zużył się bardziej niż pozostałe
Bez sprawdzenia klocków, dalsze dywagacje nie mają sensu

W drugiej kolejności, do sprawdzenia - zaciski

Co ma tarcie klocków przy ruszaniu na płaskim, do asystenta ruszania pod górę,
a taki jest tytuł wątku
Popraw tytuł bo wprowadza w błąd

pozdrawiam
Arturek

Kerad 17-04-16 18:02

W moim takich dźwięków nie ma, a na punkcie dźwięków jestem przewrażliwiony.

MisiekT 17-04-16 18:47

wylacz na troche hill assist i porownaj

grzybek 17-04-16 19:00

Focusy nie mają przypadkiem podtrzymania ciśnienia układu hamulcowego? W firmowym Peżocie mam takie coś, trzyma to chyba do 2 sekund po odpuszczeniu hamulca ale z wciśniętym sprzęgłem czyli podczas przygotowania do ruszenia, jeśli puszczę hamulec na luzie to nie zadziała, czasem efekt jest taki jakbym z ręcznego ruszał jeśli zrobię to szybciej niż odpuści układ.

siwy05 17-04-16 19:43

Cytat:

Napisał MisiekT (Post 1122140)
wylacz na troche hill assist i porownaj

Dokładnie, w menu można wyłączyć, ale marne szanse, że to o Hill Assist chodzi

disaster3 17-04-16 19:48

Ok, spoko, sprawdzę to. Wyłącze i pojeżdżę bez tego.

sprocket73 17-04-16 19:57

Hmm... raczej to nie jest poprawnie pracujący hill assist. Jak on działa, to po dodaniu gazu czuć przez ułamek sekundy, że coś trzyma i zaraz puszcza, ale bez niepokojących efektów dźwiękowych.
Ja bym zrobił 1-2 mocne hamowania z dużej prędkości i jak efekt nie zniknie, to serwis. Nie ma się co zastanawiać - nowe auto ma działać bez zarzutu.

czarny-daffy 17-04-16 20:49

tak szczerze mowiac to zeby zadzialalo to trzeba wrzucic sprzeglo i bieg i puscic hamulec tylko wtedy dziala :)

Pzdr

disaster3 17-04-16 21:15

a jak stoisz na lekkim wzniesieniu na światłach czy w korku, że jak puścisz hamulec i czujesz, że samochód się cofa to nie zadziała? To chyba też działa, jak stoisz z wciśniętym sprzęgłem, zapiętą 1'ką i wciśniętym hamulcem. Jak puścisz hamulec i na pół-sprzęgle próbujesz ruszyć dodając delikatnie gazu to właśnie wtedy najczęściej to słyszałem. Tak jakby klocek do końca nie odbił i takie krótkie tarcie klocka o tarcze było słychać przy ruszeniu.
Wczoraj raz to miałem. Wcześniej jakiś czas temu, a dzisiaj w ogóle.

Mi też 1'sze skojarzenie to było że to hill assist. Bo wtedy coś trzyma samochód bez ruchu a jak już ruszy to jakby nie zdążyło odbić. Oczywiście takie coś ma miejscu, 1 na 5,6 ruszeń korzystając z hill assist (że czuje, że faktycznie aktywny jestem ten system jak ruszam). Nie że za każdym razem.

czarny-daffy 17-04-16 21:19

dziala tylko jak wcisniesz sprzeglo i zapniesz bieg inaczej nie zadziala.

Pzdr

bestia150 19-04-16 18:16

U mnie też tak czasami szurało przy aktywnym HA. Po dezaktywacji cisza i do tej pory z tego nie korzystam. Od ruszania pod wzniesienia mam ręczny :cool:

Michas82 08-05-16 18:23

U mnie też występuje czasami takie "szuranie" i też nie mam pojęcia co to może być, a nie mam Hill assista wiec to raczej nie to. Myślałem, ze to może klocki nie odbijają do końca ale wszystko wyczyszczone, ranty na tarczach zjechane i nic to nie dało, bo problem dalej okazjonalnie się pojawia, co innego gdyby występowało to ciągle, a tak to faktycznie nie ma jak to komuś pokazać.

Przemszon 05-06-17 09:27

u mnie też występuje to "szuranie" przy ruszaniu, ktoś już może sobie z tym poradził?

MrQ 05-06-17 10:23

Mnie raz ten system przeraził jak samochód przede mną zaczął się staczać na mnie a mnie system przytrzymał i nie mogłem uciec troszke do tyłu (odruchowo puściłem hamulec a auto stoi zblokowane). Został mi klakson i czekanie na "bęc" Na szczęscie ten przede mna sie opanował w ostatniej chwili... także nie podjeżdżajcie za blisko aut ;)

grzybek 05-06-17 13:59

U mnie przytrzymuje tylko kiedy trzymasz też wciśnięte sprzęgło, jeśli sam hamulec - nie działa.

weuek 05-06-17 14:05

A da się to dobrodziejstwo wyłączyć czy jest jak z pozycyjnymi po otwarciu zamków?

NeroN 05-06-17 15:55

W menu w zegarach wyłączasz.

Ja to wywaliłem w pisssdu bo to nieporozumienie jest.

Albo łapie zawsze jak np. w Subaru albo wcale, ale nie że nie wiem kiedy łapie.

A samo puszczanie HillHoldera to jak by mi ktoś w dupę puknął - za każdym razem patrzę kto mi się wewalił w tył.

Juri2069 11-09-17 16:20

Witam Panów. Czy ten automatyczny hamulec da włączyć się Elm Configiem?
Kolega to posiada , a ja sam nie chce się bawić bo coś zepsuje:)
Chyba że program Focus jest prostszy w obsłudze....


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:27.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi