Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Elektryka, audio i alarmy (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=31)
-   -   [MK1] Nie działająca szyba elektryczna przód pasażera (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=33346)

qrczakos 09-12-09 00:20

Nie działająca szyba elektryczna przód pasażera
 
Witam koledzy. Mam pewien problem w mojej Foce, widziałem że jest kilka podobnych tematów ale niestety żaden nie odnosi się dokładnie do mojego problemu, dlatego postanowiłem założyć nowy.

Nie działa mi przednia elektryczna szyba pasażera. Nie opuszcza się ani przyciskiem po stronie kierowcy ani pasażera. Gdy jeszcze działała nie zauważyłem aby coś szwankowało. Szyba kierowcy działa bezproblemowo. Tylnych elektrycznych nie mam.

Co mogę zrobić?

wro_bel 09-12-09 09:09

Czy słyszysz silniczek pracujący jak wciskasz przyciski? Sprawdź czy silniczek ma zasilanie (jakimś miernikiem) - jeżeli ma to wychodzi że silniczek walnięty, jeżeli nie ma no to gdzieś w instalacji leży problem.

qrczakos 09-12-09 10:59

nic nie słychać aby silniczek chodził

fokus2005 09-12-09 11:39

Cytat:

Napisał qrczakos (Post 392319)
Witam koledzy. Mam pewien problem w mojej Foce, widziałem że jest kilka podobnych tematów ale niestety żaden nie odnosi się dokładnie do mojego problemu, dlatego postanowiłem założyć nowy.

Nie działa mi przednia elektryczna szyba pasażera. Nie opuszcza się ani przyciskiem po stronie kierowcy ani pasażera. Gdy jeszcze działała nie zauważyłem aby coś szwankowało. Szyba kierowcy działa bezproblemowo. Tylnych elektrycznych nie mam.

Co mogę zrobić?

1 PRIMO sprawdz bespiecznik
2 PRIMO sprawdz kostki
3 PRIMO wez miernik i sprawdz silniczek
4 Primo jak nic nie znajdziesz idz do elektryka

Kubuch 09-12-09 12:19

fokus2005 znasz znaczenie słowa primo?

qrczakos 09-12-09 12:27

Cytat:

Napisał fokus2005 (Post 392397)
2 PRIMO sprawdz kostki

Jakie kostki masz na myśli? Wybacz, jestem laikiem jeżeli chodzi o techniczne sprawy :)

wro_bel 09-12-09 12:30

Cytat:

Napisał Kubuch (Post 392409)
fokus2005 znasz znaczenie słowa primo?

A filmy to się ogląda???

Cytat:

Napisał qrczakos (Post 392411)
Jakie kostki masz na myśli? Wybacz, jestem laikiem jeżeli chodzi o techniczne sprawy

Kostki które służą do połączeń przewodów.

fokus2005 09-12-09 12:46

Cytat:

Napisał wro_bel (Post 392413)
A filmy to się ogląda???



Kostki które służą do połączeń przewodów.


Dokladnie PRIMO tO z poranka kojota WRO_BEL jako jedyny wie o co kaman

qrczakos 09-12-09 12:57

Cytat:

Napisał wro_bel (Post 392413)



Kostki które służą do połączeń przewodów.

Czyli muszę ściągać boczki drzwi u pasażera tak?

fokus2005 09-12-09 13:27

Cytat:

Napisał qrczakos (Post 392433)
Czyli muszę ściągać boczki drzwi u pasażera tak?

TAK jezeli postępujesz z instrukcja PRIMO bo nadal nie wiem czy sprawdziles bespiecznik !


ogółnie to jeżeli posiadasz miernik to posprawdzaj kostki silniczek , przewody oczywiscie najpierw wyklucz spalony zicherung (bespiecznik)

potem jezeli zabiegi nic nie wykażą udaj się do elektryka

PS uwazaj przy sciaganiu boczkow nic na sile bo polamiesz spinki

POWODZENIA

qrczakos 09-12-09 20:46

skylla1, to jest poradnik do przedniej szyby czołowej.

waski310 10-12-09 10:31

u mnie pomogło przeczyszczenie silniczka w środku (rozebrany nz=a czynniki pierwsze) czas ok 1 h z browarkiem 2 osoby

berkov 19-12-09 14:22

ja mam problem z szyba kierowcy. Przed chwila sobie porozkręcałem to i owo. Sprawdziłem wszystko według rady "PRIMO" :) Wyszło na to ze mam spalony silniczek i tu zaczyna się problem ... JAK GO STAMTĄD WYCIĄGNĄĆ ? jak odczepic ta linke ? pomocy

moons 19-12-09 15:18

Sam silniczek jest zdaje się na trzech śrubach. Żadnej linki nie trzeba zdejmować bo linka jest nawinięta na inny element. Nie lepiej wymienić cały podnośnik, akurat mam taki cały i sprawny :p jeśli masz 2 x elektryka.
Pozdrawiam

berkov 19-12-09 15:35

a jak w takim razie wyciagnac ten caly podnosnik ?:) a moge prosic dokladne zdjatko tego silniczka tak zeby bylo widac jego mocowanie ? bo nie wiem czy tam sa 4 imbusy czy trox'y czy jeszczre cos innego :)

cocolino 19-12-09 16:03

Kto używa szyb w środku zimy :confused: Miałem identyczny problem ale zdejmowałem boczek w ciepły dzień, żeby później klej ze styropianiku ładnie złapał. Teraz może być z tym problem ale do rzeczy. U mnie pomogło przeczyszczenie wirnika silniczka. Roboty duuuużo mniej niż wyciąganie całego silniczka i dużo taniej. Wziąłem się za to jak elektryk krzyknął mi za naprawe silniczka 100 pln. Polecam papierek 80-100. Problem w tym, że zbiera się tam smar i najprawdopodobniej izoluje wirnik unieruchamiając cały silniczek. Próbować tego. Może pomoże.

berkov 19-12-09 16:06

nikt nie uzywa ale jest troszke czasu wiec sie wzialem za to. ten klej ladnie lapie :D moze jakis dokladny opis jak to zrobic bo nie wiem jak sie tam dostac przez te blachy ;/

cocolino 19-12-09 16:20

1. Wykręcasz obudowę klamki (1 wkręt) i rączke/uchwyt, za który łapiesz jak zamykasz drzwi (2 wkręty), zdejmujesz
2. Wykręcasz wkręty, które trzymają cały boczek-są na rantach po bokach i od spodu (5,6 albo 7 wkrętów), zdejmujesz.
3. Zdejmujesz element wygłuszający - u mnie koloru żółtego - ostrożnie, żeby nie połamać wsuwek, zwłaszcza jak są namarznięte.
4. Nożem odcinasz styropian w miejscu, gdzie łączy się z blachą, tak żebyś ciął klej a nie styropian.
5. Jak odetniesz kawałek to masz możliwość złapania od wewnątrz plastikowej wsuwki i wypchnięcia jej.
6. silniczek jest w lewym dolnym rogu (mowa o drzwiach pasażera).

berkov 19-12-09 16:49

sam wpadlem na wszystko do pkt 4 . w pkt 5 wsuwki od czego ? od silniczka ? bo jego mocuja 2 sruby widac z zewnatrz - odkrecilem je a od dalej sie trzyma na czyms ;/

moons 19-12-09 16:52

Jak zdejmiesz te wygłuszenie to dalej jest super prosto. Wszystko będziesz miał na wierzchu i ogólnie przód się bardzo dobrze robi. A silniczka nie możesz wyjąć bo najlepiej wyjąć cały podnośnik i wtedy można spokojnie majstrować przy tym wszystkim.
Pozdrawiam

cocolino 19-12-09 16:58

Chodziło mi raczej o wsuwki mocujące element wygłuszający ale nieważne. Narazie silniczka na Twoim miejscu bym nie wyjmował. Jak już widzisz silniczek to jego obudowa jest przymocowana na 4 wkręty. Zdejmij tą obudowę, wyjmij wirnik i wyczyść papierem ściernym ten mały element na którym jest smar-jeśli jest (nie wirnik tylko takie mały kółko na trzpieniu). Wirnik wyciągasz i wkładasz kręcąc nim wokół własnej osi ale nie jest to łatwa sprawa. Trzeba obczaić kiedy wskoczy na swoje miejsce. Wtedy dopiero można założyć obudowę z powrotem i próbować czy działa.

berkov 20-12-09 08:45

Cytat:

Napisał moons (Post 395842)
Jak zdejmiesz te wygłuszenie to dalej jest super prosto. Wszystko będziesz miał na wierzchu i ogólnie przód się bardzo dobrze robi. A silniczka nie możesz wyjąć bo najlepiej wyjąć cały podnośnik i wtedy można spokojnie majstrować przy tym wszystkim.
Pozdrawiam

a jak go wyciągnąć przez te male dziurki ?:) jest to gdzieś przymocowane ? oprócz tych 2 śrub co widać przy silniczku ? co trzeba odpiąć i gdzie ?:) pytam bo nie chce niczego uszkodzić :)

moons 20-12-09 09:53

No więc tak, zdjęcie nie jest moje ale nie miałem swojego gdzie wszystko to było widać:
Niestety będziesz miał lekki problem bo nie możesz opuścić szyby a jest to potrzebne do tego aby uwolnić ją z mocowania na podnośniku. Na zdjęciu zaznaczyłem te miejsca A I B tutaj niestety ich nie widać bo szyba jest podniesiona na maxa ale są one gdzieś w tych miejscach. Szybę powinno się opuścić tak żeby zobaczyć te śrubki przez któryś otwór w drzwiach i odkręcić je. Ty możesz to sobie odpuścić a odkręcić na początek 5 śrub mocujących podnośnik. Opuścić delikatnie razem szybą podnośnik i wtedy ją uwolnić z podnośnika. Podnosisz już odczepioną szybę do samej góry i jakoś ją tam mocujesz. Wyjmujesz podnośnik tak jak strzałki pokazują, najpierw na zewnątrz drzwi, potem lekko do góry i do dołu. Podnośnik jest "giętki" także spokojnie da się im tam operować.

http://img686.imageshack.us/img686/8353/podnonik.th.jpg

Pozdrawiam

berkov 20-12-09 10:58

dzieki wielkie :D

qrczakos 10-02-10 10:56

tak troche odświeżając temat.. Problem z szybą ustał. Najśmieszniejsze jest to że nic nie zrobiłem :) Raz jadę w trasie i tak mi się wydaje jakby mi szumiało za mocno.. sprawdzam czy szyby domknięte i patrzę że prawa się otwiera 8)

pers 15-03-11 17:31

padła elektryka szyb
 
Witam, dzisiaj pojawił się problem z el. szyb. Nie działają żadne ( mam 4 sztuki ),żaden przycisk nie reaguje, brak podświetlenia, bezpieczniki ok. nie potrafię znaleźć nigdzie w necie odp. jaka może być przyczyna.Poza tym wsio działa

Blackrazor 15-03-11 20:02

szyby
 
sprawdz sobie czy ci sie gdzies wiazka nie przewała na łaczeniu drzwi...
Jeżeli przełacznik szyb od kierowcy nie działa to nie zamkniesz szyby od strony pasażera.
Napewno przyczyny szukałbym z głownym przełaczniku jeżeli mówisz ze bezpieczniki ok.
ja sobote rozbierałem całe drzwi bo mi silnik lapki pourywał..
jesli chcesz mam pare fotek rozebranych drzwi itp:)

Ziele1985 26-11-12 20:00

U mnie szyba kierowcy przestała działać. Przy naciskaniu przełącznika czuć reakcję silnika na większy pobór prądu a szyba ani drgnie. Zdaje się że czeka mnie kolejne rozbieranie drzwi (wcześniej z klamką się męczyłem)

marfm76 26-11-12 20:13

Cytat:

Napisał qrczakos (Post 413442)
tak troche odświeżając temat.. Problem z szybą ustał. Najśmieszniejsze jest to że nic nie zrobiłem :) Raz jadę w trasie i tak mi się wydaje jakby mi szumiało za mocno.. sprawdzam czy szyby domknięte i patrzę że prawa się otwiera 8)

Nie chcę Cię straszyć, ale u mnie jak poszła linka linka i ślizg, to jakimś cudem podnoszenie działało jeszcze kilka dni :) Jeśli u Ciebie nic nie zgrzyta tylko podnoszenie raz działa a raz nie -to "kończy" się przełącznik.

qrczakos 27-11-12 10:08

Marcin aleś kotleta odgrzał sprzed 3 lat prawie :D szyba dalej do teraz chodzi normalnie, przymarzło coś mi się wydaje;)


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:10.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi