Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Silnik i skrzynia (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=34)
-   -   [MK2] 1.6 TDCI 2006r - brak mocy i kontrolka silnika (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=49106)

Predator 21-04-11 19:08

1.6 TDCI 2006r - brak mocy i kontrolka silnika
 
Mam foczke od 2 miesiecy , dzisiaj zapaliła mi sie czerwona lampka z informacją"usterka układu silnika" po czym samochód stracił moc a po kilku kilometrach właczyła się lampka pomarańczowa "silnika" Wczesniej ta lampka zapalała mi sie przez okres 2 miesiecy jak posiadam samochód 4-5 krotnie ale po kilkunastu kilometrach gasła.Jak ta lampka sie paliła to samochód chodził normalnie.
Proszę o pomoc co się mogło stać i co ewentualnie mogę sam sprawdzić w samochodzie

Adam Getka 21-04-11 19:11

Podłączysz pod kompa i zczytasz numer błędu, czy mamy zgadywać?

cocolino 21-04-11 19:13

Avatar już ustawiłeś więc teraz pora na lekturę forum. Podjedź do mechanika i podepnij Fokę pod komputer. Spisz sobie na kartce kody błędów, które pokazał i od razu będziesz wiedział coś konkretniej bo teraz to przyczyn może być milion. A druga sprawa to użyj forumowej wyszukiwarki. Uwierz, że nie jesteś jedyny w 38 milionowym kraju z problemem usterki układu silnika w Foce. Niech moc będzie z Tobą ;)

Predator 21-04-11 19:22

Dzięki na sam poczatek.od razu widac , że to forum bedzie mi bardzo pomocne.W serwisie umówiono mnie na wtorek ( 26.04.) więc czytam informacje na tym forum dotyczace mojego problemu i podobnych spraw , więc kombinuje co mógłbym teraz zrobic sam.
Jaka jest Wasza opinia , czy tym samochodem moge jeździć do wymienionej wizyty w serwisie ?


---------- Post dodany o 19:22 ---------- Poprzedni post był z 19:17 ----------

W serwisie Forda powiedziano mi , że tylko w serwisie FORDA mają komputer który może zdiagnozować co sie dzieję, że inne komputery w warsztatach mi nie pomogą ./Czy to prawda , że musi być to specjalny komputer Foerda z koncówka chyba IDS czy coś takiego.

Adam Getka 21-04-11 19:31

Cytat:

Napisał goral1611 (Post 564052)
Dzięki na sam poczatek.od razu widac , że to forum bedzie mi bardzo pomocne.W serwisie umówiono mnie na wtorek ( 26.04.) więc czytam informacje na tym forum dotyczace mojego problemu i podobnych spraw , więc kombinuje co mógłbym teraz zrobic sam.
Jaka jest Wasza opinia , czy tym samochodem moge jeździć do wymienionej wizyty w serwisie ?

To nie jest wyraz złej woli. Ale dopóki nie znamy kodu błędu to możemu wróżyć z fusów.

Cytat:

Napisał goral1611 (Post 564052)
W serwisie Forda powiedziano mi , że tylko w serwisie FORDA mają komputer który może zdiagnozować co sie dzieję, że inne komputery w warsztatach mi nie pomogą ./Czy to prawda , że musi być to specjalny komputer Foerda z koncówka chyba IDS czy coś takiego.

A spodziewałeś, że Ci powiedzą, że to można zrobić w każdym serwisie za 10% ceny???
Zapraszam do tematu "program diagnostyczny", może znajdziesz kogoś ze swojej okolicy.

cocolino 21-04-11 19:31

Cytat:

Napisał goral1611 (Post 564052)
Dzięki na sam poczatek.od razu widac , że to forum bedzie mi bardzo pomocne.W serwisie umówiono mnie na wtorek ( 26.04.) więc czytam informacje na tym forum dotyczace mojego problemu i podobnych spraw , więc kombinuje co mógłbym teraz zrobic sam.
Jaka jest Wasza opinia , czy tym samochodem moge jeździć do wymienionej wizyty w serwisie ?


---------- Post dodany o 19:22 ---------- Poprzedni post był z 19:17 ----------

W serwisie Forda powiedziano mi , że tylko w serwisie FORDA mają komputer który może zdiagnozować co sie dzieję, że inne komputery w warsztatach mi nie pomogą ./Czy to prawda , że musi być to specjalny komputer Foerda z koncówka chyba IDS czy coś takiego.

Chyba WDS ?

I nieprawda. A jakbyś poczytał trochę forum to być wiedział, że ASO należy omijać jak najdalej. Poczytaj , użyj wyszukiwarki.

Predator 21-04-11 19:59

[I]znowu dzięki za cenne informacje , czytam dalej forum , pogłębiam wiedzę na temat Focusa i będę wdzieczny za porady i wasze wskazówki.[/I Jestem zdziwiony , że ASO trzeba omijac dużym łukiem. jak kupowałem Focusa to w Bydgoszczy ( gdzie mieszkam ) mogłem sprawdzic go przed kupnem w ASO na Toruńskiej (Bieranowski ) albo ASO Mazda-ford ul. Inowrocławska.W innych serwisach warsztatach nie mieli tej koncówki do komputera by sprawdzic mojego forda.Więc sprawdziłem w powyzszej ASO bo nie miałem wyjścia.

skylla1 21-04-11 20:16

Chłopaki demonizują ASO :-). Tanio nie jest, to prawda, ale czesto to najlepsze wyjście. Np. właśnie do diagnozowania turbodiesla i niektórych napraw.
Co z tego, że gdzie indziej masz taniej, jesli nie raz potrafią ci po kolei wymianiac wszystko szukając usterki tak naprawdę na czuja. Mało jest o tym maili?
Tak więc jesli nie masz 100% pewnej alternatywy, rób diagnozę w ASO. Ewentualna naprawa to już kwestia usterki i kosztów.
Ja w przeciągu lat, trochę napraw w ASO róznych marek robiłem i nigdy nic nie spartolili, czego nie mogę powiedziec o innych mechanikach, gdzie fuszerek i koniecznych poprawek trochę było ...

cocolino 21-04-11 20:35

Cytat:

Napisał skylla1 (Post 564074)
Chłopaki demonizują ASO :-). Tanio nie jest, to prawda, ale czesto to najlepsze wyjście. Np. właśnie do diagnozowania turbodiesla i niektórych napraw.
Co z tego, że gdzie indziej masz taniej, jesli nie raz potrafią ci po kolei wymianiac wszystko szukając usterki tak naprawdę na czuja. Mało jest o tym maili?
Tak więc jesli nie masz 100% pewnej alternatywy, rób diagnozę w ASO. Ewentualna naprawa to już kwestia usterki i kosztów.
Ja w przeciągu lat, trochę napraw w ASO róznych marek robiłem i nigdy nic nie spartolili, czego nie mogę powiedziec o innych mechanikach, gdzie fuszerek i koniecznych poprawek trochę było ...

Chyba jednak więcej jest tych, że przycięli wuja, skasowali 2 tyś za wymianę i kodowanie wtrysków, gdzie faktycznie wymienili czujnik położenia wałka rozrządu, max pedał gazu. No ale. Jak chcesz mieć jak w książce i w ogóle i w szczególe to jedź do ASO ale mimo wszystko moja rada jest taka-Wszystko przy Foce staraj się zrobić sam a jeśli już musisz korzystać z pomocy mechanika to rób to z głową i na pewno nie w ASO.

mjprzem 21-04-11 20:48

Cytat:

Napisał skylla1 (Post 564074)
Tak więc jesli nie masz 100% pewnej alternatywy, rób diagnozę w ASO. Ewentualna naprawa to już kwestia usterki i kosztów.
Ja w przeciągu lat, trochę napraw w ASO róznych marek robiłem i nigdy nic nie spartolili, czego nie mogę powiedziec o innych mechanikach, gdzie fuszerek i koniecznych poprawek trochę było ...

Ja w przeciągu 10 lat w salonowej foce z 220kkm i po przebiegu wymieniłem osobiscie pedal gazu i zrobilem tez osobiscie elektronike pompy. Tyle co sie popsuło.
Oj wiem że duzo by sie wiecej popsuło gdyby samochód był serwisowany.

skylla1 ciesze sie ze ci sie udaje ze ci wszystko w aso ladnie robia ale ja pracowalem w autoryzowanym serwisie skody grupy vw i wiem jak praca w serwisach wygląda :)

A wiesz jak mechanicy się obchodzą z samochodem kiedy klient go zostawi...?
Pisk...gaz do dechy...zylowanie silnika :) wybacz ale lepiej jest z zaufanym i sprawdzonym mechanikiem :) oczywiscie o ile jest dość inteligentny.

popieram rady
cocolino ...
to co mozna lepiej zrobic samemu.

Predator 21-04-11 21:16

No własnie kto tu ma racje? Pewnie w "jedynkach" łatwiej jest zrobić coś samemu ale w "dwójkach"? mam watpliwości.Jak czytam forum z wiadomosciami to jednak nie ma gdzie naprawiac Fordów z mojego rocznika (2006).Jak już to podaja ASO Inworocławska ( tańsza niż na Nowotoruńskiej) .Jest dość drogo ale fachowo. Poza tym proponuja w zasadzie GEMINI na Gdańskiej.Foczke mam 2 miesiace , więc nie mam rozeznania , stąd Wasze rady są dla mnie Ważne.

cocolino 21-04-11 21:34

Tak, w dwójkach też można wymieniać czujniki, świece, sprzęgła i koła dwumasowe dokładnie tak samo jak w jedynkach. Postaraj się jednaj trochę więcej czytać i przede wszystkim podłącz Fokę pod kompa i zapisz błędy. Wtedy będzie wiadomo coś więcej. Nie, nie musisz robić tego w ASO.

K@mix 21-04-11 22:42

goral1611 jak chcesz to ja Ci mogę podłączyć Fokę pod kompa interfejsem F-Super albo ELMem jak pójdzie. Mam oba więc jak coś pisz.

Predator 21-04-11 23:15

Dzięki K@mix na pewno skorzystam , dzisiaj późno więc nie będę dzwonił ale jutro do Ciebie zadzwonię.
Ps.nawiasem mówiąc to kupiłem foczkę z twojego powiatu.( z Chełmna)

K@mix 21-04-11 23:21

no proszę ;) ale 2 miechy masz auto i już coś nie tak... ech teraz kupić auto bez wkładu finansowego graniczy z cudem... ja swoją fokę jak kupiłem to zrobiłem około 15 tysięcy kilometrów bez wkładu finansowego potem przyszło sprzęgło, przegub wew, jeden cukierek, teraz silnik i jeszcze czekam na kasę aby łożysko i łączniki kupić :) i non stop coś ;)

Predator 21-04-11 23:35

no tak ja przesiadłem się z Opla Astry "1" (1997) w której co roku coś było nie tak - życie.
w kazde auto trzeba wiec wkładać a im nowsze tym bardziej "boli"

Predator 22-04-11 19:04

No i moja dzisiejsza wizyta u K@mixa zakończyła sie sukcesem
Na kompie wyszły błędy (P2458 - kłopoty z DFP czyli filtrem cząsteczek stałych ,
P0420 - kłopoty z katalizatorem i P1420 - kłopoty z EGR czyli recylkulator spalin.
Błędy zostały wykasowanep. Po rozruchu znowu sie pojawiły ( chyba komputer musiał zmiane przetrawić ) , ponownie zostały wykosowane ponowny rozruch ( znowu sie pojawił ale nie wszystkie) ponowne wykasowanie i rozruch w czasie którego nie pojawiły sie błędy.
Przejechałem jakies 100 km i auto chodzi bez zarzutów nie pala sie żądne niepotrzebne komunikaty i lampki. Trudno rozgryść to , co sie stało.Nie wiadomo , czy problem znikną na zawsze czy nie pojawi sie niedługo znowu ( jestem dobrej myśli ).
Myslę sobie , że źle użytkowałem foczkę , przełaczałem biegi poniżej 2 tyś. , jeździłem na luzie ( wszystko z przyzwyczajenia z benzyniaka ) nie pogoniłem jej odpowiednio jak jeździłem do pracy ( ok. 20 km) i spowrotem.Więc filtr czasteczek stałych się nie "czyścił" ( o czym informowała mnie lampka silnika , która gasła po pewnym czasie ) co spowodowało problemy z katalizatorem i EGR ( stąd wykazane błedy w kompie ) aż spowodowało to "usterke układu silnika" o czym mnie powiadomił komputer i przełaczył silnik na "tryb awaryjny" co wiązało sie z brakiem mocy auta.


---------- Post dodany o 19:04 ---------- Poprzedni post był z 18:59 ----------

Postarałem sie to wyjasnić jak umiałem i jak mi sie wydaje ale błedu mojego rozumowania nie moge wykluczyć.Po przejechaniu 100 km foczka chodzi bez zarzutów.
Nie jestem w stanie powiedzieć co tak naprawde sie stało , czy problem nie wróci ( mam nadzieje , że nie ).
Ps. Mam jednak to forum , i Wasze podpowiedzi , rady no i ...K@mixa .

K@mix 22-04-11 19:40

Pierwsza seria błędów po podłączeniu foki
P0420 - system katalizatora bank 1 wydajność poniżej progu.
P1412 - zamrożenie zaworu recyrkulacji gazów spalinowych.
P2458 - błąd filtra cząstek stałych.

Po skasowaniu tych błędów i rozruchu silnika pojawiły się kolejne błędy...
P0222 - Czujnik położenia przepustnicy B Obwód wejściowy Low
P2279 - czyli nieszczelny dolot

Po kolejnym skasowaniu błędów autko odpaliło chwile pochodził obroty zafalowały i zgasł...

Znowu błąd DPF oraz Nieszczelności dolotu

Po przejechaniu kilku kilometrów na 3 biegu przy 3 - 4 tysiącach obrotów i po skasowaniu błędów już było ich brak ;)

Teraz to co wyczytałem na innym forum. Dla pewności sprawdź chociaż stan płynu w DPFie.

Cytat:

P2585 to o ile dobrze pamietam bedzie oznaczał brak płynu do DPF (FAP). Też miałem ten problem, po dolaniu 1,5l (koszt 405 zl) błąd ustąpił. Dla pewności możesz wjechać na kanał i podswietlic zbiorniczek latarka i sprawdzic czy masz jeszcze cos w zbiorniczku. Zbiorniczek masz pomiędzy tylnymi kołami, jak zajżysz poznasz od razu ze to to .

Generalnie dolewke płynu powinno się robić co 60kkm.


A i jeszcze jedno u mnie jak był ten problem to samo dolanie płynu nie spowodowało wyłączenia komunikatu, nawet kasowanie błędu. Koleś musiał uruchomic procedurę dolewania płynu na kompie dopiero wykasowało komunikat.

A no i radze sie pospieszyć z dolaniem płynu, bo mimo ze auto jeździ normalnie to DPF nie jest wypalany i może sie zatkać, a w tedy to tryb serwisowy silnika i tylko wymiana albo wycięcie filtra.
Jak będą jeszcze błędy związane z EGR to na majowym grillu się to rozkręci i przeczyścimy o ile wpadniesz na spot:) Mam nadzieję że to tylko wybryk czujników spowodowany tym że za mało goniłeś fokę ale jak coś będzie się działo to my będziemy działać dalej żeby Focus pracował jak należy ;)

Predator 22-04-11 22:44

Szczegółowo i fachowo to napisałes K@mix ( na pewno pomocne dla mnie i innych forumowiczów ) .Z tego co pamietam w ASO jak kupowałem auto to ilość płynu DPF mechanik podswietlał latarką i sprawdzał.Niemniej sprawdze , bo mogło mi się to wydawać lub mógł być jakis wyciek , czy coś.

K@mix 22-04-11 22:51

Nie wiem jak to dokładnie działa ale z tego co przewertowałem forum warto sprawdzić ilość płynu i jak coś kupić i dolać samemu.

A tu link z allegro do płynu http://allegro.pl/listing.php/search?sg=0&string=EOLYS

Predator 22-04-11 23:08

No to dosyć duży musi byc ten zbiornik DPF skoro sprzedaja go po 3 litry za 450 zł , chociaż jest mniejszy ( na dolewkę ) za 160 zł ale nie pisza ile tego płynu tu jest .
Muszę to sprawdzić w swoim samochodzie.Jak bedzie go mało , to trzeba kupic i go wlać . Myślę , że dołaczą jakąś instrukcje jak to zrobić.
dzieki K@mix.

mjprzem 23-01-12 11:30

Przypadkowo znowu wpadlem na ten watek...bo janek podal linka w innym temacie do tego

jesli gadacie o dolewaniu plynu do dpf to nie porzeba komputerka podlaczac...mozna to kasowac za pomocą samochodu i jest do tego okreslona procedurka ;)

Predator 23-01-12 20:16

Cytat:

Napisał mjprzem (Post 667024)
Przypadkowo znowu wpadlem na ten watek...bo janek podal linka w innym temacie do tego

jesli gadacie o dolewaniu plynu do dpf to nie porzeba komputerka podlaczac...mozna to kasowac za pomocą samochodu i jest do tego okreslona procedurka ;)

proszę dalej kontynuować

mjprzem 24-01-12 17:03

robi sie to za pomoca kluczyka oraz klapki od baku...jest specjalna procedura...potrzeba miec zaplon i iles tam razy klapke otwierac i zamykac...w tej chwili jednak nie pamietam dokladnie.
Jezeli bedzie potrzeba to odszukam.

Predator 27-01-12 20:20

no przydało by się

Predator 05-02-12 14:41

Czekam xmisiak na informacje , będziemy kontynować ten wątek

xmisiak 05-02-12 14:56

Panowie i Panie jestem kolejną osobą z tymi objawami "usterka układu sinika".
Dokładnie objawy wyglądają w ten sposób, że na rozgrzanym silniku szczególnie na trasie około biegu 4 bądz 5-tego powyżej 100km/h następuje ta usterka i auto wiadomo słabnie.
Po ponownym rozruchu wszystko wraca doo normy i auto jest sprawne. Nie byłem z tym na komputerze bo postanowiłem zasiegnąć najpierw opinii tutaj, i z tąd prośba co powinienem najpierw zrobić-mam dosć dojenia od mechaników a szczególnie serwisów gdzie tylko czekają na wymianę pompy paliwa i wtrysków na nowe za 10 tys.
Może macie drogie anie i Panowie jakieś sugestie ? podpinać do kompa ? ale najlepiej gdzie... musi to być koniecznie serwis autoryzowany? Poza tym nie mam żadnego dpf- to jest rocznik 2005.08

Predator 05-02-12 16:11

To jednak nie to samo co u mnie .
U mnie jak samochód wchodzi w tryb serwisowy/awaria układu silnika
to podpinam się pod komputer (interfejs F-super ) , gdzie wychodzą błędy które są
kasowane a co za tym idzie auto wychodzi z tego trybu i uzytkuje bez problemu.
U ciebie do kasowania awari układu silnika dochodzi podczas wyłączenia zapłonu.
Bez podpiecia pod komputer nie da się niczego niestety zdiagnozować.

ffelmer 05-02-12 18:24

Wchodzenie w tryb serwisowy samochodu jest prosta.. aby nei uszkodzić podzespołów... egr dpf turbina... system zabezpiesza się tym... jak wyskoczył Ci za pierwszym razem moze przy mrozach i to była wina EGRu? co do DPFu powinno sie go uzupełniać co 60 tys... fakt kasowanie po uzupełnieniu słyszałem o takowej.. ale przy podpięciu pod kompa to resetujesz wszystkie to co powinno być wykasowane lub zresetowane... a klapką to tylko uzupełnienie kasujesz.
Cod o kompa to WDS chyba raczej nei odczyta bo to był do starszych modeli pozostaje IDS...
Co do ASO no może i ściągają kasiore no ale wiadomo, że masz zrobione dobrze i masz gwarancję.... czy resetowanie DPF czy dopalanie DPFa... bo moze to tego wina była, że wyskoczyły błędy?

Predator 05-02-12 19:36

W moim przypadku ( trzykrotnie w ciagu roku ) powodem usterki układu silnika były błędy zwiazane z DPF i EGR.
Rzeczywiscie można mieć pewne zastrzeżenia ( zacina się ) co do EGR ,
DPF ( płyn jest w zbiorniczku bo sprawdzałem ) wydaje się być w porzadku.
Po wielu konsultacjach kasuje błędy i jeźdzę dalej bo nie mam jakiś niepokojacych ( organoleptycznych ) sygnałów
i tankuje lepszego diesla co ma zbawienny wpływ bo auto rzeczywiscie lepiej się sprawuje.
Co jest powodem Twoich xmisiak problemów z autem to moze tylko wyjaśnić
podpięcie go pod interfejs/komputer odczytanie błędów.
Podłączenie do ( właściwego komputera ) interfejsu i odczytanie błędów w serwisie kosztuje pewnie stówkę
ale jest ... inna tańsza możliwość


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:18.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi