Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Elektryka, audio i alarmy (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=31)
-   -   [FFII] Radio 6000CD: jak ustawić poziom głośności przy włącz (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=12465)

majed 12-09-06 08:48

[FFII] Radio 6000CD: jak ustawić poziom głośności przy włącz
 
pytanie jak w temacie.

trochę kombinowałem, szukałem w instrukcji i nigdzie nie znalazłem...
optymalnie dla mnie by było, aby radio włączało się przy włączaniu auta z głośnością na jakiej zostało wyłączone. jeśli się nie da to chciałbym zmniejszyć aktualną domyślną głośność.

jak zrobić pierwsze i/lub drugie?

mariusz

Paweł 12-09-06 08:52

u mnie po mwłaczeniu jest poziom głośności na jakim wyłączono.

@ndy 12-09-06 08:53

Cytat:

Napisał Paweł
u mnie po mwłaczeniu jest poziom głośności na jakim wyłączono.

no właśnie [zaklopotanie]

majed 12-09-06 08:53

no to jedno wiem, że się da
teraz tylko jak???
mariusz

@ndy 12-09-06 08:56

Cytat:

Napisał majed
teraz tylko jak???

wyłączasz stacyjke - wyłącza się radio
włączasz stacyjkę - włącza się radio i gra (od "starego" miejsca płytkę CD / stację radiową) z tą samą głośnoscia.... [zaklopotanie]

majed 12-09-06 09:01

Cytat:

Napisał @ndy
Cytat:

Napisał majed
teraz tylko jak???

wyłączasz stacyjke - wyłącza się radio
włączasz stacyjkę - włącza się radio i gra (od "starego" miejsca płytkę CD / stację radiową) z tą samą głośnoscia.... [zaklopotanie]


"dobre by to było żeby coś takiego było" (cytat ze znanego chyba wszystkim wywiadu krążącego po necie)...
niestety wyłączam np. z poziomem 2, włączam i... znowu mam 5 :-(

pozycję na płycie rzeczywiście radio pamięta, tylk ota głośność...
mariusz

FiFi 12-09-06 09:16

Cytat:

Napisał majed
niestety wyłączam np. z poziomem 2, włączam i... znowu mam 5

twoje radio to ten soniak czy zwykłe. bo u mnie jest tak jak pisze@ndy,

majed 12-09-06 09:23

Cytat:

Napisał FiFi
Cytat:

Napisał majed
niestety wyłączam np. z poziomem 2, włączam i... znowu mam 5

twoje radio to ten soniak czy zwykłe. bo u mnie jest tak jak pisze@ndy,

moje radio to fabryczne 6000CD z gałką głośności na środku,
mariusz

Jackiller 12-09-06 11:42

Cytat:

Napisał majed
moje radio to fabryczne 6000CD z gałką głośności na środku,

a... to w 6000CD z gałką po lewo jest tak jak koledzy piszą a w tym po środku to nie wiem.

AsMfc 12-09-06 11:45

majed nie wiem dokladnie jak wyglada menu w CD6000, ale w wiekszosci jest taka opcja jak ustawienie glosnosci ... sa 2 opcje, albo ustawia sie fabrycznie po wlaczeniu, albo pamieta ostatnio ustawione... tylko popytaj cfaniakow z CD6000 jak wejsc glebiej w opcje. W niektorych sprzetach dluzej sie trzyma wcisnieta galke glosnosci w innych inny klawisz :?

Poszukaj tej opcji musi byc.

FiFi 12-09-06 17:08

Cytat:

Napisał majed
Cytat:

Napisał FiFi
Cytat:

Napisał majed
niestety wyłączam np. z poziomem 2, włączam i... znowu mam 5

twoje radio to ten soniak czy zwykłe. bo u mnie jest tak jak pisze@ndy,

moje radio to fabryczne 6000CD z gałką głośności na środku,
mariusz

moje tesh :wink:

piotrek85 12-09-06 22:05

Ja też mam radio 6000CD i u mnie jest tak samo jak u majeda. Już się przyzwyczaiłe do tego że po włączeniu stacyjki ściszam radio.
Jakby jednak coś dało się z tym zrobić będę wdzięczny za pomoc.

AsMfc 12-09-06 23:04

Czytaj moj post wyzej ;) tylko wejdz do tego menu.... na 100% to jest ;)

MisiekT 12-09-06 23:58

zadam glupie pytanie: nie ma tego info w instrukcji do radia? musi byc...

AsMfc 13-09-06 07:51

Cytat:

Napisał misiekt
musi byc...

no nie zupelnie zazwyczaj podaje sie opis funkcji takich uzytkowych ja mam, a raczej mialem ten model 4000 i nic w instrukcji nie bylo, ze jak nacisne przez dluzszy czas galke to mam wiecej opcji :roll:

majed 13-09-06 08:05

(prawie) zapewniam, że w instrukcji nie ma nic ani o ustawieniu tej opcji, ani o wejściu w zaawansowane menu. dzisiaj znowu ćwiczyłem wszelkie kombinacje z długim wciskaniem głośności (włączania), menu, itp. nie trafiłem na tę jedynie słuszną...

proszę więc "cfaniaków", wyjadaczy, specjalistów od radyjka CD6000 z głośnoscią w środku: podajcie rozwiązanie na moje problemy z radyjkiem...

mariusz

majed 13-09-06 08:27

Cytat:

Napisał FiFi
a co ci przeskadza ta glosnosc? Przecież to nie wielki wysiłek przekrecić kolko

przeszkadza, bo mam zbyt długą listę czynnosci do wykonania po włączeniu auta:
- ściszyć radio,
- włączyć CB (muszę wyłączać, bo w gniazdku zapalniczki prąd nie wyłącza się po wyjęciu kluczyka),
- zablokować drzwi (o autoblokowaniu w FFII z Cobrą zacząłem kolejny wątek),
- osuszyć okna z tyłu i przodu,
- włączyć światła,

mariusz

kjawo 18-09-06 18:18

Chłopaki macie instrukcje do 6000 CD w wersji elektronicznej?? Jesli tak to prosze przyslijcie na kjawo@o2.pl Z góry dzieki za odpowiedz. Prosze pomóżcie

cisza 18-09-06 19:17

Cytat:

Napisał majed
przeszkadza, bo mam zbyt długą listę czynnosci do wykonania po włączeniu auta:
- ściszyć radio,
- włączyć CB (muszę wyłączać, bo w gniazdku zapalniczki prąd nie wyłącza się po wyjęciu kluczyka),
- zablokować drzwi (o autoblokowaniu w FFII z Cobrą zacząłem kolejny wątek),
- osuszyć okna z tyłu i przodu,
- włączyć światła,

chlopie, ty sie nie nadajesz na kierowce ... a nie przeszkadza ci ze przy skrecie musisz popatrzyc w lusterko, wlaczyc migacz, zredukowac bieg, krecic kierownica ??
eh ...
co do problemu : u mnie wlacza sie z glosnoscia z jaka zostalo wylaczone. radio mam takie jak ty, ustawienia standardowe (fabryczne)
Cytat:

Napisał kjawo
Chłopaki macie instrukcje do 6000 CD w wersji elektronicznej?? Jesli tak to prosze przyslijcie na kjawo@o2.pl Z góry dzieki za odpowiedz. Prosze pomóżcie

a w FAQ szukał ?? :twisted:

AsMfc 18-09-06 21:20

OT
loo cisza co sie stalo jaki nerwowy :?:

bilek 19-09-06 09:36

Mi też startuje z tą samą głośnością.

Zaawansowane menu - trzeba przytrzymać przy włączonym radiu przycisk menu aż pojawi się napis, potem do kolejnych funkcji dochodzi się przyciskając ten przycisk po raz kolejny.

W zwykłym menu jest opcja avc - regulacji głośności w zalezności od hałasu.
(u mnie jest w pozycji off)

Trudno mi powiedzieć czy masz ta funkcję ale zgodnie z instrukcją jest ona w 6000CD przewidzina.

Z tego co wiem jest kilka wersji softu do tego radia.

majed 19-09-06 09:49

Cytat:

Napisał bilek
Mi też startuje z tą samą głośnością.

Zaawansowane menu - trzeba przytrzymać przy włączonym radiu przycisk menu aż pojawi się napis, potem do kolejnych funkcji dochodzi się przyciskając ten przycisk po raz kolejny.

W zwykłym menu jest opcja avc - regulacji głośności w zlezności od hałasu.

zaawansowane menu znam, tam nie ma nic o głośności przy włączeniu, niestety :-(
skoro jedni to mają a inni nie to może rzeczywiście to kwestia różnych softów, a nie opcji... da się zmienić soft?

AVC używam (ustawiam +5, +6), działa fajnie, tylko wydaje mi się że mierzy bardziej hałas samego silnika niż we wnętrzu kabiny.

pytanie do tych którzy mają zmienną głośność przy włączeniu. macie też AVC?
mariusz

Paweł 19-09-06 10:01

Cytat:

Napisał majed
AVC używam (ustawiam +5, +6), działa fajnie, tylko wydaje mi się że mierzy bardziej hałas samego silnika niż we wnętrzu kabiny.

AVC otrzymuje sygnała z nadajnika prędkości i reguluje głośność w zależności od prędkości. jak by miało być od hałasu to radio musiało by mieć mikrofon

bilek 19-09-06 10:40

No i to ma sens. Startujesz silnik, obroty skaczą. Jeżeli sterowanie avc jest zalezne od obrotów wtedy radio się zgłaśnia i zamiast wartosci która zostawiłeś masz wartośc którą zostawiłeś +6.

Trzeba to przetestować. Ja jak pisałem avc mam wyłączone

Paweł 19-09-06 10:43

Cytat:

Napisał bilek
Jeżeli sterowanie avc jest zalezne od obrotów

AVC nie jest zależne od obrotów silnika tylko od prędkości samochodu

majed 19-09-06 11:47

czyżby więc wyłączenie AVC sprawiało że radio zapamiętuje poziom głośności?... musze to sprawdzić...

daher 19-09-06 12:08

Głośność
 
Witam.
Muszę sprawdzić czy w cd 6000 jest opcja gdzie się ustawia głośność przy właczeniu radia. Z tego co kojarzę to tego nie mam. I nie muszę ściszać. A AVL działa chyba w obie strony. Jak silnik pracuje ciszej to się ścisza. Ja mam na +3 i nie ma żadnego problemu.
Pozdrawiam.

Adam76 13-04-10 07:37

Odświeżam temat.
Jestem szczęśliwym posiadaczem FFII od niedawna i mam ten sam problem.
Przy odpalaniu auta włącza się radio z głośnością ustawioną na 5. Jak to cholerstwo zmienić na mniejszą wartość. Instrukcję obsługi można wyrzucić do kosza. Jest napisana bardzo ogólnikowo. Nie napisali nawet na jaką wartość dla FFII ustawić AVC. Trzeba dochodzić metodą prób i błędów. Porażka.
Może ktoś już wie jak zmienić ten poziom głośności przy włączeniu???


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 08:18.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi