Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Opony, felgi, hamulce i zawieszenie (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=33)
-   -   [FFI] Twarde zawieszenie - sprężyny (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=25726)

Bartosz 21-02-09 14:09

[FFI] Twarde zawieszenie - sprężyny
 
Szukałem w wyszukiwarce, ale nie znalazłem podobnego tematu, więc jeśli był, to z góry przepraszam.
Mam od paru miesięcy FF Mk I sedan z 2000r.
Samochód miał niskie zawieszenie, ale przed kupnem, sprzedający wstawił do niego "normalne" sprężyny przez co samochód ma standardową wysokość.
Tylko teraz jest strasznie twardy, a dodatkowo z przodu coś zaczyna pukać (amortyzator?).
I teraz: czy wmontowanie "normalnych" sprężyn do samochodu, który miał niskie zawieszenie nie działa negatywnie na całe zawieszenie, szczególnie na amortyzatory, które chyba nie mogą sobie dać rady z takimi sprężynami i praktycznie nie pracują? Co z tym zrobić? Bo wymiana amortyzatorów jest dość kosztowna...

I jeszcze jedno - pierwszy raz widzę niebieskie sprężyny. Czy kolor to jakieś oznaczenie czy kwestia zupełnie bez znaczenia?

MisiekT 21-02-09 14:16

heh, moze masz normalna wysokosc, ale twarde sprezyny...

amory powinny zaczac pracowac normalnie, ale tylko jak sa sprawne - a mogly juz po prostu pasc (przy sztywnym zawiasie nie czuc tego tak bardzo)

jak chcesz miec normalne zawieszenie to zacznij od wymiany na oryginalne sprezyny (moga byc uzywki - pewnie max 100-200zl) i zobacz czy amory sa sprawne - jak nie, to niestety czeka cie kolejny wydatek

Bartosz 21-02-09 14:58

A same sprężyny - mają jakieś numery, oznaczenia, etc? Żeby wiedzieć, jakie powinny być w tym modelu (FF Mk I 2000r. 1.8 TDDi sedan) ?

MisiekT 21-02-09 15:14

jakies maja na pewno, ale jakie i gdzie to nie wiem...

do Ciebie pauja te same sprezyny co do hatchback'a 3D/5D i oczywiscie TDDi, nie musisz szukac tylko do sedana...

Ranid 21-02-09 18:37

Kolor ma znaczenie - czarne to najmiększe tzw. orginalne
- niebieskie
- żółte
- czerwone - typowe sportowe

MisiekT 21-02-09 18:43

Cytat:

Napisał Ranid
Kolor ma znaczenie - czarne to najmiększe tzw. orginalne

o jakiej firmie piszesz? JAMEXie?
bo nie ma czegos jak standard kolorystyczny sprezyn na rynku :P
np. Eibach Pro-Kit - czarne, utwardzajace, obnizenie 30-35mm
Wolf tak samo, w koncu robi im eibach :wink:

ego 22-03-09 18:17

Cytat:

Napisał Ranid
Kolor ma znaczenie - czarne to najmiększe tzw. orginalne

no nie do końca masz racje bo ja mam czarne i są to eibachy -40mm (albo 35)

Rasta 22-03-09 18:29

Jest jeszcze jedna możliwość. Na twardość zawieszenie nie tylko mają wpływ spręźyny ale także amortyzatory. Sportowy amor daję więcej niż sprężyna. np. amory koni sport są bardzo twarde. Dlatego sprawdź jakie masz amortyzatory.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 05:54.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi