Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Elektryka, audio i alarmy (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=31)
-   -   [MK1] Czujnik kontroli trakcji (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=50913)

tommy-ky 10-07-11 14:07

Czujnik kontroli trakcji
 
witam wszystkich, po zmianie kół na inne często wydaje mi się że bez powodu załącza mi się kontrola trakcji w aucie, więc albo mam nędzne opony na nowych alusach i nie trzymają się podłoża albo czujnik kontroli trakcji się wyłożył...

zatem pytanko -

gdzie on się znajduje??

coś czytałem , że gdzieś koło tylnego nadkola (choć mogę się mylić) i to pasowałoby, że mogło się coś stać przy zmianie kół włąśnie z owym czujnikiem... - zatem - wie ktoś gdzie on jest????

moons 10-07-11 15:00

Jak rozumiem masz w aucie system TCS, znaczy się ikonka i włącznik z kołem wyrzucającym piach z pod siebie :) . Jeśli o tym systemie mówimy to tu nie ma specjalnych czujników, jest specjalna pompa hamulcowa, czujniki ABS i moduł ABS. Więcej nic nie ma.
Natomiast prze ESP jest jeszcze czujnik na kolumnie kierownicy do tego inny moduł ABS z ESP i też system jest raczej prosty.
Moduł ABS/TCS/ESP jest przy pompie hamulcowej czy raczej razem z pompą hamulcową.
Pozdrawiam

K@mix 10-07-11 15:08

A czy masz ten sam rozmiar kółek przód - tył? Bo kontrola trakcji szaleje nawet jak założysz ten sam rozmiar kół ale inny rozmiar opony ...

tommy-ky 10-07-11 15:11

Cytat:

Napisał moons (Post 592173)
Jak rozumiem masz w aucie system TCS

dokładnie jak piszesz

przed chwilką pojechałem na taki szybszy wypadzik za miasto żeby sprawdzić jak to działa i normalnie jak ruszam z piskiem - kontrolka się normalnie załącza czyli działa, ale w momencie kiedy sobie jadę- powiedzmy 80-100km/h mi nadal przyśpieszam - niezależnie czy są jakieś koleiny, nierówności kontrolka czasem się znowu świeci i czuję, że wtedy nie przyśpiesza...ewentualnie jeśli przyśpiesza to maksymalnie powoli... zasatanawiam się na ile tu mają moje powiedzmy opony coś do powiedzenia - kupiłem ostatnio fele z oponami od qrczakosa i z przodu mam 195/60/15 z tyłu 195/65/15 - ponadto jak się dziś przyjrzałem z tyłu są chyba nalewki bo podwójne oznaczenie produkcji - zarówno przód jak i tył mają datę na około 2008rok - MOŻNA TO JAKOŚ POWIĄZAC DO MOJEJ PRZYPADŁOŚCI Z ZAŁĄCZAJĄCYM SIĘ TCSem??

PS
można jakoś sprawdzić czy opona jeszcze ma swoje właściwości - trzymania się nawierzchni - czy zdechła już?? :)

pozdr

---------- Post dodany o 15:11 ---------- Poprzedni post był z 15:10 ----------

Cytat:

Napisał K@mix (Post 592178)
A czy masz ten sam rozmiar kółek przód - tył? Bo kontrola trakcji szaleje nawet jak założysz ten sam rozmiar kół ale inny rozmiar opony ...

no włąśnie u mnie chyba qźwa może być ten problem tył mam balon 65 a przód 60;/

K@mix 10-07-11 15:13

Cytat:

Napisał tommy-ky (Post 592180)


no włąśnie u mnie chyba qźwa może być ten problem tył mam balon 65 a przód 60;/

Masz rozwiązanie problemu :) Fakt ja to testowałem na kołach przód 14 tył 15 ale podejrzewam że to właśnie wina rozmiarów opon. Czujniki ABS wyłapują różnice prędkości na tylnej i przedniej osi i dlatego załącza się kontrola trakcji.

tommy-ky 10-07-11 15:25

Cytat:

Napisał K@mix (Post 592183)
Masz rozwiązanie problemu :) Fakt ja to testowałem na kołach przód 14 tył 15 ale podejrzewam że to właśnie wina rozmiarów opon. Czujniki ABS wyłapują różnice prędkości na tylnej i przedniej osi i dlatego załącza się kontrola trakcji.

i kolejny dylemat-sprawdziłbym czy na pewno czy to jest wina innych profili ale szkoda nowych opon na ten eksperyment no i mysle o uzywanych.... a w piątek jadę na 3dni do Bydgoszczy:) i nie chaiłabym jechać ciotersko 80km/h:)))

pozdr

K@mix 10-07-11 16:27

Jak będziesz w BDG a byś opon nie zmieniał a by były problemy z trakcja pisz na priv przełożymy moje kółka i zobaczymy czy to wina kółek :)

moons 10-07-11 16:33

Na 100% wina kółek tak jak pisał K@mix, system trochę wariuje bo wychodzą mu różne prędkości z kół z przodu i tyłu.
Pozdrawiam

tommy-ky 10-07-11 17:14

dzięki moons i k@mix za wypowiedzi a dla kamixa szacun za chęć w podmiance kółek
w BDG bede na duży procent u rodzinki mojej żonki nocować bede na Przodowników PRacy albo na Białogardzkiej ... netbooka z netem bede miał e sobą a jakbym miał jakiś problem dam znac i gdzieś się spykniemy TYMCZASEM DZIĘKI ZA PODPOWIEDZI

K@mix 10-07-11 17:38

Żaden problem ;) Jak coś prawie zawsze jestem na forum ;)

tommy-ky 12-07-11 11:54

koła zmienione tyłu na ten sam profil i autko lata jak ta lala:)))


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:59.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi