Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Tuning Optyczny (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=106)
-   -   Plasti dip (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=62780)

Atlis 10-03-13 16:54

to byl zart ;) w zyciu bym nie probowal malowac auto w domu.

gRuHa 10-03-13 19:10

Cytat:

Napisał MisiekT (Post 841709)
Atlis - nie robimy... ale PD moze pomalowac kazdy, bo to wybacza kazdy blad i slabe przygotowanie powierzchni... zwyklym lakierem robota na podworku po raz pierwszy skonczy sie katastrofa...
inna kwestia to kompresor - do PD wystarczy kompresorek do malowania scian, od pewnie 400zl

otatnio widziałem na jakimś forum furę pomalowaną farbą olejno-ftalową, efekt moim zdaniem zajebisty! koszt ok. 200 za całe auto i szczerze, wolę to niż PD [bigok]
link: http://tanidrift.pl/index.php?topic=23.0

Misiek pochwal się jaki kompresorek zanabyłeś!

Sebastian_MK1 10-03-13 20:49

Ja to PD chciałbym wykorzystać do zmiany standardowych felg, mniej więcej na jakiś rok , jeśli będzie coś nie tak to można szybko zerwać i po problemie.

Na razie nie mogę odłożyć na jakieś nowe felgi bo zawsze coś z TDCI się dzieje.... a okazji było dużo.

Co do pomalowania autka całego to mówicie prawdę jakaś zmiana na jeden rok pomysł ok , ale auto musi mieć zdrowe blachy.

Yerzo 10-03-13 21:03

Cytat:

Napisał gRuHa (Post 841739)
furę pomalowaną farbą olejno-ftalową

efekt wyszedł jak po tym całym sretalingu detalingu [up]

MisiekT 10-03-13 21:57

Cytat:

Napisał gRuHa (Post 841739)
Misiek pochwal się jaki kompresorek zanabyłeś!

bosch do scian, pfs 105, wedlug wszelkich opisow starcza cos takiego z duzym zapasem cisnienia

gRuHa 11-03-13 13:31

Cytat:

Napisał MisiekT (Post 841842)
bosch do scian, pfs 105, wedlug wszelkich opisow starcza cos takiego z duzym zapasem cisnienia

droga zabawka jak na takie gówienko, w podobnej cenie można już wyrwać mały kompresor warsztatowy, chyba, że jakąś okazję wyrwałeś...

MisiekT 11-03-13 13:39

gRuHa, przeciez nie kupilem tego tylko do auta [panna]


PS. sciany ogarnia skutecznie :)

gRuHa 11-03-13 16:06

Cytat:

Napisał MisiekT (Post 842068)
PS. sciany ogarnia skutecznie

no widziałem sypialnię na fb, anyway ścian nie da się zrobić pistoletem lakierniczym do kompresora warsztatowego?
ten drugi ma tą zelatę, że zawsze można jakieś narzędzia do niego dokupić, z boscha już nie zrobisz nic oprócz kompresora do malowania... :roll:
tak czy inaczej czytałem o tym boschu - 5m^2 w 6 minut? rozumiem, że chałupę można pomalować w jeden wieczór?

MisiekT 11-03-13 16:11

Cytat:

Napisał gRuHa (Post 842113)
anyway ścian nie da się zrobić pistoletem lakierniczym do kompresora warsztatowego?

pewnie sie da... a ile wazy (poddasze jak pamietasz!) i kosztuje dobry kompresor do lakierowania auta i jak glosno chodzi? [chytry]

Cytat:

Napisał gRuHa (Post 842113)
rozumiem, że chałupę można pomalować w jeden wieczór?

taaaa, spokojnie - pod warunkiem, ze jakis jeleń Ci wszystko pookleja wczesniej...

ale juz zupelnie serio - jak mozesz pozabezpieczac wszystko to malowanie tym idzie jak burza... 5m^2 w 6 minut to moze nie, ale w 10 minut juz realne na prostej scianie
oczywiscie kosztem farby i dodatkowej folii, bo schodzi jej przynajmniej ze 2 razy tyle co mozna osiagnac walkiem... ale za to w tylku masz czy jest rog, kant, zalamanie, szczelina - pryskasz jak leci

gRuHa 11-03-13 16:26

Cytat:

Napisał MisiekT (Post 842115)
kosztuje dobry kompresor do lakierowania auta

no właśnie mówię, że porównywalnie do tego boscha (Stanley 24L i 50L - odpowiednio 500-kilka i 700-kilka zł)
z resztą argumentów nie dyskutuję ;) poprostu twierdzę, że kompresor warsztatowy byłby bardziej uniwersalny...

Cytat:

Napisał MisiekT (Post 842115)
taaaa, spokojnie - pod warunkiem, ze jakis jeleń Ci wszystko pookleja wczesniej...

no oklejać trzeba tak czy siak [bigok]
dobrze wiedzieć o istnieniu takiej zacnej technologii ;)

MisiekT 11-03-13 16:36

Cytat:

Napisał gRuHa (Post 842121)
no oklejać trzeba tak czy siak

do kompresora trzeba duzo dokladniej i szerzej, to jest duzy minus... ale moze po dluzszej praktyce da sie lepiej rozprysk kontrolowac

Cytat:

Napisał gRuHa (Post 842121)
porównywalnie do tego boscha

kosztowo tak, ale sam sam kompresor (dolicz pistolet, przewody, pojemnij)... i przede wszyskim wazy swoje, jest niemobilby itd. a to jest maly odkurzaczyk i calosc wazy moze z 5kg

gRuHa 11-03-13 17:01

Cytat:

Napisał MisiekT (Post 842125)
dolicz pistolet, przewody, pojemnij

te elementy akurat nie kosztują majątku [bigok]

MisiekT 11-03-13 17:03

nie kosztuja, ale wychodzi jednak wiecej $$$

Adiko. 12-03-13 12:40

Cytat:

Napisał Atlis (Post 841557)
Po miesiącu może schodzić nie zacznie, ale i tak jest to oczywiście poroniony pomysł. [up]

Atlis nie wiem skąd masz te swoje dziwne teorie, ale mój sąsiad ma to na toledziaku już 2 zimę i nie ma śladu jakiegoś łuszczenia czy odchodzenia.

http://przeklej.net/img.php?im_id=67537

Atlis 12-03-13 17:04

napisalem, ze po miesiacu na pewno schodzic nie zacznie - w czym problem? i ze to poroniony pomysl? tak, uwazam, ze auto ma miec zdrowy lakier i dopiero potem mozna cos na niego pryskac lub kleic. w innym przypadku jest to druciarstwo.

moons 12-03-13 20:22

Cytat:

Napisał Adiko. (Post 842394)
ale mój sąsiad ma to na toledziaku już 2 zimę i nie ma śladu jakiegoś łuszczenia czy odchodzenia.

Jeśli to jest to czarne na dachu to uwierzę. W innych miejscach nie ma szans na utrzymanie się w całości całego sezonu.
Pozdrawiam

MisiekT 12-03-13 21:39

Cytat:

Napisał moons (Post 842572)
nie ma szans na utrzymanie się w całości całego sezonu

na jakiej podstawie tak uwazasz?

moons 12-03-13 21:49

Fakt nie miałem tego pod ręką, ale choćby po tym filmie:

https://www.youtube.com/watch?v=m5H69eMjUXk

widać że powłoka choćby na błotnikach, progach i wszędzie tam gdzie auto dostaje najbardziej byłaby przynajmniej podziurawiona. O ile oczywiście na rozdarciach nie zaczęła by się dalej odklejać.
Pozdrawiam

MisiekT 12-03-13 21:54

na filmie kolo sam napisal ze zrobil tylko po to, zeby sprawdzic wyglad - wiec nie sadze zeby podloze bylo odpowiednio przygotowane albo gosc sie przykladal...

ja akurat sporo poczytalem w USA (tam to jest od wielu, wielu lat), tutoriale, filmy itp. i jakos nie widze najmniejszych podstaw do twierdzenia, ze nie bedzie to trwale... jak kiedys mi sie zachce to zycie pokaze

bentabaka 13-03-13 12:49

mój kuzyn zrobił plastik lakiem fele, wyglądają świetnie, z wytrzymałością ich nie ma najmniejszego problemu, co prawda dał cztery warstwy żeby to dobrze wyglądało i się trzymało ale da się ;) gdy wymienię zderzaki i próg który niestety mm uszkodzony to od razu robię całe auto samemu tym plastikiem, jeszcze nie wiem jaki kolor wybiorę, czy laka czy dipa, ale do końca wakacji moja foczka powinna być tym zrobiona ;) koszt nie jest duży bo mając własny kompresor i robiąc to samemu przy małej pomocy drugiej osoby, można to zrobić w garażu mieszcząc się w 600 ;)

tu macie link do plastik laku to polski zobaczcie sobie jakie to proste ;)
http://www.facebook.com/pages/Plasti...364194?fref=ts

Adiko. 16-03-13 21:59

moons całe auto jest tym pokryte.

Sebastian_MK1 21-03-13 18:39

ja też się zajmę tym, ale tylko felgi jak wrócę z pracy do trójmiasta.

bobuniek 27-03-13 18:18

Jaki jest realny koszt malowania calego samochodu? chodzi o Focusa MK1 kombi i nie mam ani grama rdzy na samochodzie.

Lisy 27-03-13 18:48

Zależy czy sam chcesz malować czy zlecić to komuś..

U Nas w Łodzi można to zrobic za jakieś 2500 zł.. Jesli sam to jeden galon powinien styknac..

Yerzo 27-03-13 19:36

Cytat:

Napisał bobuniek (Post 848148)
Jaki jest realny koszt malowania calego samochodu?

samodzielnie malując zmieścisz się w 700-800zł
Cytat:

Napisał bobuniek (Post 848148)
chodzi o Focusa MK1 kombi i nie mam ani grama rdzy na samochodzie.

yhy :)

Sebastian_MK1 27-03-13 20:41

hehe nie odkręcaj progów , i innych elementów bo się przestraszysz :D

Lisy 27-03-13 20:46

Ja jutro sie umwawiam na malowanie PlastiDipem... Zobaczymy co z tego bedzie.. Jak koopa to w Kryspinowie bedzie grupowe rwanie gumy ;)

bobuniek 28-03-13 15:10

Cytat:

Napisał Sebastian_MK1 (Post 848191)
hehe nie odkręcaj progów , i innych elementów bo się przestraszysz

A ja bym był się w stanie założyć ze nie znajdziesz rdzy, oczywiście mam na myśli na karoserii, bo na wachaczach czy gdzieś tam się pojawia, ale progi, nadkola, błotniki, drzwi itp itd 100% zdrowia:) może dlatego ze co roku był konserwowany w ASO, ale co ja tam wiem:)

A jeśli chodzi o oględziny, to rozbierałem już wszystkie drzwi, klapę bagażnika, właziłem pod samochód, nigdzie nie jest uszkodzona konserwacja, sprawdziłem newralgiczne miejsca focusa, no i nie ma rdzy. Nawet w miejscach gdzie był podnoszony, czyli na progach nie ma rdzy.

No i bym zapomniał, wszystkie zimy spędzał w niemczech, w garażu, więc nie dobiła go Polska sól, pewnie za jakiś czas się to zmieni:(

A co do plasti dipa to drogo!!!!!!!!

MisiekT 28-03-13 15:16

tez wspominam ze łzami czasy, kiedy nie potrafilem zauwazyc rdzy :)

bobuniek 28-03-13 15:19

To gdzie się ona ukryła:P bo chętnie sprawdze, czyli konserwacja profili zamknietych, pryskanie barankiem podwozia nie ma sensu??


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:23.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi