Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Elektryka, audio i alarmy (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=31)
-   -   [MK1] problem z klimatyzacja GRZEJE (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=41214)

tczerwony83 11-07-10 20:31

problem z klimatyzacja GRZEJE
 
Witam serdecznie. Jestem posiadaczem focusika od dwóch lat i całkiem dobrze się sprawuje, jedyne co to problem z klimatyzacja. Po kupnie klima niby działała prawiłowo, więc używałem sobie jak tylko mogłem jednak jadąc do bułgarii zgasiłem samochod gdzieś na trasie i to był już koniec z klimatyzacja... pomyślałem sobie moja wina bo nie nabiłem przed podróża..
Teraz przygotowując sie na wakacje nabiłem klime plus koleś uzupełnił mi olej w warsztaciku (szybciej odgrzybiłem i wymieniłem filtr pyłkowy). Wszystko super przez tydzień aż do wczoraj... Rano jeszcze działąła a popołudniu jak wsiadłem do troszke nagrzanego samochodu klima GRZAŁA zamiast chłodzic, dopiero wieczorem sie gdy postał w garażu wszystko wrociło do pożądku... może ktoś się z Was orientuje co i jak, czemu i po co albo miał coś podobnego :)

Kubuch 11-07-10 20:36

Grzała i od razu wyłączyłeś czy dałeś jej trochę pochodzić? Bo jak się auto na słonku rozgrzeje to troszku trwa zanim zacznie zimnym dmuchać.

tczerwony83 11-07-10 20:46

nie, właczyłem i z 20 minut jechałem w męczarni ale nie było poprawy cały czas grzała :/

daniel145 11-07-10 21:25

mam to samo, jak auto postoi dlugo na sloncu albo jade gdzies dalej w upal to klima przestaje dzialac, cieplym powietrzem dmucha ;/

tczerwony83 11-07-10 21:39

a moze sie da ja jakos odpalic albo czym to jest spowodowane, bo w mojej sluzbowce (partner) nie ma takiego problemu, może stac i stac na sloncu, a klima zawsze jest gotowa

daniel145 11-07-10 22:27

mysle ze tu znajdziesz odpowiedz, ja mam zamiar zabrac sie za to w wakacje jeszcze

http://www.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=41092

tczerwony83 11-07-10 23:15

dzieki serdeczne :) od jutra z tym walczyć, moze sie uda przed urlopem bo inaczej bedzie ciezko ;p pozdrawiam

darwin4 12-07-10 20:49

Ja mam bardzo podobny problem. Może nie grzeje aż tak bardzo, ale nie chodzi żeby było przyjemnie w aucie. Jak się okazało w ciągu dnie przez wloty nawiewowe razem z zimnym powietrzem z klimy wlatuje gorące które jest na zewnątrz. Klima poprostu nie wyrabia (nie zdąży schłodzić auta). Gdy jechałem po 3 godzinach przerwy (około 24) już leciało dużo chłodniejsze powietrze.
Niedługo wybieram się w trasę urlopową (około 500 km), mam nadzieje że dam rade wysiedzieć i nie będzie aż tak gorąco w aucie.

lugger 15-07-10 22:24

Cześć. Mam climatronic dwustrefowy. Czy nawiew na tył powinien być mniej więcej taki sam jak na przód przy założeniu, że ustawione temperatury są takie same? Wydaje mi się, że nawiew z tyłu jest dużo słabszy w odróżnieniu od przedniego. Pozdrawiam.

RuTo2 16-07-10 01:02

Jak grzeje to znaczy ,że macie za mało czynnika - takie są objawy - zamiast chłodzić ,grzeje ......

zielip 18-07-10 02:41

Potwierdzam to co napisał kolega wyżej.Za mało czynnika - miałem tak u siebie w foce

darwin4 19-07-10 23:49

Czyli trzeba nabic klimke? Z jakim kosztem sie to wiąże?

RuTo2 20-07-10 09:00

100 - do 200 PLN

bubson 20-07-10 12:23

O ile nie ma dziurki, którą ów czynnik opuścił układ:) Wtedy może zaboleć kieszeń i zwichrować nerwy...

darwin4 21-07-10 17:32

A cena zaklejenia takiej dziurki?

Znacie jakies fajne i tanie miejsca we Wrocławiu gdzie można nabić klime i oczywiście ją sprawdzić, czy nie ma dziurki :]

zielip 22-07-10 01:26

Koleś który będzie nabijał klime (niezależnie jaki) powinien mieć zabawkę do wykrywania gazu. Po nabiciu lata czujnikiem w obiegu klimy (przewody itp) nic trudnego wystarczy mieć sprzęt i każdy który się tym zajmuje i ma pojęcie o tym co robi musi sprawdzić szczelność.

bubson 22-07-10 09:33

Cytat:

Napisał darwin4 (Post 466630)
A cena zaklejenia takiej dziurki?

Znacie jakies fajne i tanie miejsca we Wrocławiu gdzie można nabić klime i oczywiście ją sprawdzić, czy nie ma dziurki :]

Wszystko zależy od tego jak dawno nabijałeś klimę. Generalnie powinno się nie rzadziej niż co dwa lata. Roczne ubywa w granicach 10-15% czynnika. Zakładając, że jest nieszczelność, wszystko zależy od tego na czym ta nieszczelność powstała. Na rurce - trzeba zalepić i to nie jest jakieś strasznie drogie. Może jednak zdarzyć się tak, że pada chłodnica klimy, albo osuszacz. Wtedy koszty są spore. Mi w tym roku padł i osuszacz i chłodnica klimy. Kosztowało to 1300 zł, a robiłem maksymalnie tanio.

darwin4 22-07-10 17:49

Szczerze mówią nie wiem kiedy ostatnio była nabijana klima. Auto mam od roku, klima chodziła, dopiero teraz zauważyłem podczas upałów że coś nie bardzo chłodzi. Jeśli padły jakieś podzespoły to z jakim czasem naprawy musze się liczyć nawet jakbym miał dać za nią 1300 zl? :] Za tydzień wyjeżdzam na wakacje, przydała by się sprawna klima tylko nie wiem czy zdąże ją naprawić lub nabic :/

marcin/anka 22-07-10 20:21

nabicie klimy wcale nie rozwiązuje dmuchania ciepłego powietrza.mi i przed nabiciem i po [ miesiąć temu] takie objawy występują i nie wiem teraz od czego zacząć, od osuszacza czy od sprzegła

arek_r1 22-07-10 20:53

Cytat:

Napisał marcin/anka (Post 467137)
nie wiem teraz od czego zacząć, od osuszacza czy od sprzegła

Jeżeli osuszacz nie był wymieniany wcześniej, to po rozszczelnieniu powinno się go wymienić, na allegro jest hella za około 90zł, a rozszczelniony układ szybko ulega niszczeniu ze względu na wilgoć, która dostaje się do niego. Jednak myślę, że z tym to do serwisu od klimatyzacji trzeba jechać, nie do pana złota rączka co za rogiem w garażu siedzi.

Nawet dobre serwisy zajmujące się mechaniką, które mają urządzenia do napełniania, dezynfekcji itp nie znają wszystkich tematów klimatyzacji, a naprawa nie serwisowanej regularnie klimy może przerosnąć nasze oczekiwania. Więc panowie co 2 lata max pielęgnujemy, tzn - przegląd w konkretnym serwisie.

pirat 23-07-10 21:12

marcin/anka...dziś robiłem klimę, bo miałem identyczne objawy. Co się okazało? W układzie było za duże ciśnienie i nie dawało rady schłodzić środka zwłaszcza w wysokich temperaturach! Chłopcy chwilę powalczyli, oczyścili chłodnicę i wszystko wróciło do normy:). Może to Wam coś podpowie...
Dodatkowo dobili czynnik i jest w kwiatach:)

RuTo2 24-07-10 10:33

To jak ??? Miałeś za duże ciśnienie ,a ci fachowcy dobili Ci jeszcze czynnik ??? I co teraz działa na podwójnie dobitym czynniku??? Ktoś z Ciebie zrobił wała.... Wyczyścili chłodnicę ??? Chyba z much ........Miałeś nie "dobity" więc go zapełnili ....co najwyżej......
marcin/anka : jak nie rozwiązuje problemu (piszesz ,że miesiąc temu nabijałeś i teraz masz to samo ...a co było 2 tygodnie temu??? działało ???? jeśli tak to zaś masz "nie dobitą " pewnie gdzieś czynnik spieprza ...więc na jedno wychodzi...

marcin/anka 25-07-10 21:59

RuTo2- układ mam szczelny bo po pierwsze sprawdzali przy nabijaniu a po drugie jak foke sprowadziłem 2 lata temu ze szkoplandi to nie było nic z klimą robione a teraz przzy napełnianiu jeszcze był czynnik,a pojechałem na serwis głównie na odgrzybianie a dobicie czynnika było przy okazji,tak więc układ na bank mam szczelny.
a to ciepłe powietrze to daje sporadycznie,tak raz na 20-30 włączeń klimy.i taka częstotliwość była 2 lata temu,i teraz też,ale tak jak pisał arek trza będzie odwiedzić,typowy serwis klimatyzazcji,bo to już nie jest kwestia czynnika i jednej maszyny

darwin4 26-07-10 00:27

Ile kosztuje odgrzybienie klimy oraz ile czasu zajmuje to?
Jak narazie to szukam jakiegos dobrego serwisu gdzie mi nie zrobia wala i bedzie wszystko chodzilo tak jak powinno. Znacie jakies dobre miejsce we Wrocławiu?

arek_r1 26-07-10 11:01

trochę lektury http://www.auto-klima.pl/dezynfekcja.html
Na marginesie to niby jest najlepszy serwis na śląsku.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 03:40.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi