Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Elektryka, audio i alarmy (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=31)
-   -   [MK1] Android w foczce (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=58440)

Chomas 09-07-12 01:18

Android w foczce
 
Witam, otóż:
Chce ze starego LG GT540 zrobić sb centrum multimedialne w foczce. Problemem jest:
- jak podłaczyć go do radia 6000cd (chodzi o AUX): http://allegro.pl/show_item.php?item...fb8b71e1e483bb Czy nie można adaptera dostać taniej?
- jak zrobić mu stałe podłączenie z prądem. (mam nie działającą zapalniczkę. Nie wiem co jest tego powodem. obstawiam zerwanie kabli, wypalenie bezpiecznika-isnieje wgle?- albo fakt że zapalniczka sama w sobie nie działa juz)
Kable minijack i usb chcę puścić pod plastikami i wypuścić je dopiero przy samym telefonie. Zamierzam go ustawić na środku deski nad nawiewami. Dlatego myśle o wywierceniu otworu w miejscu gdzie jest komputer pokładowy i puszczeniu tamtędy kabli.
Oraz jakie programy zainstalować żeby jak nalepiej nadały się do samochodu. Jaki GPS jest najlepszy itd itp :)

siwy05 09-07-12 06:47

W zapalniczce jest stałe napięcie, nawet po wyjęciu kluczyka, więc naprawienie zapalniczki = problem z głowy...

drake 09-07-12 08:25

kup sobie ELM327 na bluetooth i zainstaluj Torque Pro - niezastąpione dziadostwo :)

Z navi najlepiej sygic navigator lub navigon. To pierwsze piękne w 3D ale nie wiem czy GT540 to uciągnie.

misiom1 09-07-12 08:58

Cytat:

Napisał siwy05 (Post 745231)
W zapalniczce jest stałe napięcie, nawet po wyjęciu kluczyka, więc naprawienie zapalniczki = problem z głowy...

Eee, u mnie nie ma napięcia po wyjęciu kluczyka a nic nie było majstrowane od nowości ;)


EDIT:

sory faktycznie jest, pomyłka ;)

mjq 09-07-12 09:00

Cytat:

Napisał misiom1 (Post 745254)
Eee, u mnie nie ma napięcia po wyjęciu kluczyka a nic nie było majstrowane od nowości ;)

A u mnie jest i też nic nie było majstrowane.

Falcon 09-07-12 09:40

Cytat:

Napisał misiom1 (Post 745254)
Eee, u mnie nie ma napięcia po wyjęciu kluczyka a nic nie było majstrowane od nowości ;)

Eee to coś masz skopane.;-)

Gimnastikball 09-07-12 10:13

Przełóż bezpiecznik w skrzynce, zeby szło poza stacyjką

Chomas 09-07-12 13:14

Cytat:

Napisał siwy05 (Post 745231)
W zapalniczce jest stałe napięcie, nawet po wyjęciu kluczyka, więc naprawienie zapalniczki = problem z głowy...

Wiem ale chodzi o to że najpierw to ja muszę wiedzieć co padło w niej. Dzisiaj się za nią zabiorę. Tylko że jesli to bezpiecznik (istnieje wgle?) to nie mam pojęcia który a na schematach znaleść nie mogę... ew. przeczyścić zapalniczkę jakaś szczotką ryżową czy coś? Może w środku zardzewiała i nie przewodzi prądu.. nie mam pojecia.
A moze ma ktoś pomysł jak podłaczyć usb do samych kabli które zasilają zapalniczkę? bo w sumie ona jest mi... do niczego nie potrzebna ale chce zeby kable były w "środku"

MATRIX60MW 09-07-12 13:24

a patrzyłeś z tyłu zapalniczki? może kable są po prostu wypięte i wystarczy je podłączyć

Chomas 09-07-12 13:26

Cytat:

Napisał MATRIX60MW (Post 745366)
a patrzyłeś z tyłu zapalniczki? może kable są po prostu wypięte i wystarczy je podłączyć

Tak, patrzyłem, specjalnie je odpinałem i podpinałem spowrotem.

Falcon 09-07-12 13:33

A prąd na nich był?

Chomas 09-07-12 13:53

No własnie w tym jest problem że nie mam jak tego sprawdzić. Muszę dorwać miernik. Ale wiadomo coś na temat tego bezpiecznika?

Falcon 09-07-12 14:18

Wiadmo, że jest, użyj wyszukiwarki który to (zdaje się, że 47).

Chomas 09-07-12 14:29

Cytat:

Napisał Falcon (Post 745384)
Wiadmo, że jest, użyj wyszukiwarki który to (zdaje się, że 47).

A to przypadkiem nie są od świateł mijania?

Falcon 09-07-12 14:57

Cytat:

Napisał Falcon (Post 745384)
użyj wyszukiwarki który to

.

RuTo2 10-07-12 00:33

Miernik kosztuje 15 zeta....

Chomas 10-07-12 02:11

46. Wymieniłem, działa. Teraz bardziej myśle jak puścić pod to kabel USB. jakieś propozycje, schematy? czy ma dyndać na zapalniczce ;D

siwy05 10-07-12 07:16

Kup sobie gniazdo zapalniczki na allegro, ładowarkę z USB i podlacz w jakims niewidocznym miejscu

superos69 10-07-12 11:16

"Android w foczce" - jaki temat, już myślałem, że wyszła foka z androidem na pokładzie...

rexo 10-07-12 20:43

Dokładnie jak napisał siwy05.
Musi być jakiś stabilizator. Napięcie w obwodzie samochodu jest lekko zmienne. Występują duże skoki od 12-15 V. Także najlepszym wyjściem jest zakup ładowarki samochodowej do telefonu.

Dodam na razie tajemniczą ciekawostkę że doprowadziłem swoją fokę do stanu jeżdżenia, powoli planuję zbudować mini pc ala nettop + niewielki panel LCD. Wszystko poleci na linuxie, ze stworzonym przeze mnie oprogramowaniem.
Wstępnie plan - to podłączyć do tego coś ala ELM i oprogramowanie, a później dalsza rozbudowa.

superos69 10-07-12 21:24

Cytat:

Napisał rexo (Post 745942)
Dokładnie jak napisał siwy05.
Musi być jakiś stabilizator. Napięcie w obwodzie samochodu jest lekko zmienne. Występują duże skoki od 12-15 V. Także najlepszym wyjściem jest zakup ładowarki samochodowej do telefonu.

Dodam na razie tajemniczą ciekawostkę że doprowadziłem swoją fokę do stanu jeżdżenia, powoli planuję zbudować mini pc ala nettop + niewielki panel LCD. Wszystko poleci na linuxie, ze stworzonym przeze mnie oprogramowaniem.
Wstępnie plan - to podłączyć do tego coś ala ELM i oprogramowanie, a później dalsza rozbudowa.

Nie wiem co Ty kombinujesz, ale się jaram tym projektem [techn]

rexo 11-07-12 10:11

Aktualnie, jestem na etapie wyboru sprzętu do tego.
Stary nettop lub lapek bez matrycy. A później reszta.
Chodzi o niskie zużycie prądu.

Nie chcę na razie nic zapeszać ponieważ czeka mnie urządzanie mieszkania (gdyż w październiku mam oddanie) więc może być ciężko z czasem. Ale jak tylko coś się wykluje to opiszę :).

Paffcio 12-07-12 21:12

Cytat:

Napisał rexo (Post 745942)
Dokładnie jak napisał siwy05.
Musi być jakiś stabilizator. Napięcie w obwodzie samochodu jest lekko zmienne. Występują duże skoki od 12-15 V. Także najlepszym wyjściem jest zakup ładowarki samochodowej do telefonu.

Dodam na razie tajemniczą ciekawostkę że doprowadziłem swoją fokę do stanu jeżdżenia, powoli planuję zbudować mini pc ala nettop + niewielki panel LCD. Wszystko poleci na linuxie, ze stworzonym przeze mnie oprogramowaniem.
Wstępnie plan - to podłączyć do tego coś ala ELM i oprogramowanie, a później dalsza rozbudowa.

Po przeczytaniu tez się pod jarałem :D
jak będziesz robić to machnij jakiś tutorial czy coś :P

rexo 12-07-12 23:45

Cytat:

Napisał Ming1992 (Post 746584)
Po przeczytaniu tez się pod jarałem :D
jak będziesz robić to machnij jakiś tutorial czy coś :P

Wszystko udokumentuje. Jak zakupie sprzęt i zacznę oprogramowywać to, założę temat aby wrzucać wasze widzi misie, co byście chcieli widzieć w takim sofcie. Ale skończmy już tutaj offtop :).

Chomas 15-07-12 15:54

I w tym wszystkim zmieniam telefon. Teraz będzie to Galaxy mini. Wiekszy wyświetlacz, do tego pojemnościowy :) Powoli to wszystko dobiega końca. Czekam tylko na przejście AUX. Może jakieś propozycje aplikacji? Najlepsza nawigacja, dobry odtwarzacz albo inne aplkiacje jakies propozycje? :D Diagnostyki nie kupie. nie teraz ;)


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:53.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi