Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Serwis i gwarancja (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=15)
-   -   Pierwszy przegląd (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=9432)

Lukaszeczek 20-03-06 10:18

Pierwszy przegląd
 
Wkrótce czeka mnie i foczkę pierwszy przegląd. W związku z tym chciałbym zapytać, czy taki przegląd mogę zrobić trochę później niż po roku (np. termin mija 23 marca, a ja chcę zrobić 5 kwietnia) aby utrzymać gwarancję? Co robią na pierwszym przeglądzie oprócz oleju, filtra oleju i ile to kosztuje w Polsce?

4tun 20-03-06 11:37

zdaje się, że w instrukcji pisze +/- miesiąc i +/- 1000 km.

grzehoo 20-03-06 11:40

[bylo] to już chyba, ehhh...

no ale zobacz np. tutaj:
http://www.bigautohandel.goodhost.pl...is_oferty.html
przegląd podstawowy.

poza tym masz to w instrukcji czy gdzieś tam w książce serwisowej/gwarancyjnej opisane.

ile kosztuje przegląd do benzyny, nie wiem, ale coś około 400-500 zł pewnie...

@ndy 20-03-06 11:42

tu masz "przegląd podstawowy" - taki robią po roku

koszt - z olejem, filtrami oleju i korkami - ok 450-550 PLN (zależy od ASO).... jeśli chcesz wymienic filrt przeciwpyłkowy będziesz musiał dopłacić jakieś 100-120 PLN...

grzehoo 20-03-06 11:58

możesz jeszcze sam zaopatrzyć się w filtry i olej i zlecić im samą usługę - powinno wyjść trochę taniej (100-150 zł, zależy gdzie zrobisz zakupy)

Pasiu 20-03-06 12:01

zalezy od ASO :!:

Do 2 miesiecy to maksymalnie mozna przekroczyc :!:

Lukaszeczek 20-03-06 12:46

Cytat:

Napisał grzehoo
[bylo] to już chyba, ehhh...

no fakt, nie korzystałem z magicznej opcji szukaj :oops:

Cytat:

Napisał grzehoo
poza tym masz to w instrukcji czy gdzieś tam w książce serwisowej/gwarancyjnej opisane.

Szukałem, ale nic nie znalazłem w gwarancji. Na ofcijalnej stronie forda GB niby jest takie info +/- 1000mil/miesiąc, ale nie znalazłem w papierach - dlatego pytam praktyków :)

Cytat:

Napisał @ndy
koszt - z olejem, filtrami oleju i korkami - ok 450-550 PLN (zależy od ASO).... jeśli chcesz wymienic filrt przeciwpyłkowy będziesz musiał dopłacić jakieś 100-120 PLN...

aha, czyli tutaj dużo więcej nie powinni mnie zgolić :lol: - zobaczymy, jak to wyjdzie w rzeczywistości. Z waszych doświadczeń ceny przeglądu różnią sięod firmy, czy są raczej zbliżone? Bo mam w swoim mieście ASO forda i po prostu nie wiem, czy kombinowac, czy gra niewarta świeczki...

Cytat:

Napisał grzehoo
możesz jeszcze sam zaopatrzyć się w filtry i olej i zlecić im samą usługę - powinno wyjść trochę taniej (100-150 zł, zależy gdzie zrobisz zakupy)

odpada - mają się zając kompleksowo, żeby potem nie było, że olej był za rzadki :mrgreen:

Cytat:

Napisał Pasiu
zalezy od ASO :!:

Do 2 miesiecy to maksymalnie mozna przekroczyc :!:

wiesz, ASO jak ASO, ale potem w razie jakiejś dyskusyjnej kwesti mogą ci powiedzieć, że sorry Winetou, ale byłeś late o dwa miesiące i spadówa [los]

A jak wygląda sprawa z pierwszym przeglądem lakieru - teżpowinni go zrobić, prawda? To jakiś dodatkowy koszt jest? Pokazywać im rudą, czy czekać aż sami znajdą, a potem marudzić?

grzehoo 20-03-06 13:13

przeglądy lakieru koniecznie co rok, inaczej stracisz gwarancję. przy przeglądzie okresowym przegląd blach kosztuje w PL złotówkę.

Lukaszeczek, zlituj się, na ten temat też [bylo] już!!!

Lukaszeczek 20-03-06 13:43

grzehoo, nie pogniewaj się, ale... zrobiłem krótkie "szukaj", po twoim poście, że wszystko było - to co znalazłem znam na pamięć i w zupełności mnie nie satysfakcjonowało - dlatego zadaję pytanie. Nie zapytałem się, czy robić przegląd, czy wstęplowywać w ksiązkę, czy robi się go co rok czy co pięć lat, zapytałem, czy kosztuje to coś dodatkowego i czy można przeciągnąć datę przeglądu. Sam z ciekawości znajdź odpowiedzi na te pytania w przeszłości, a oddam honor i się o nic więcej już nie zapytam [los] [bigok]

i proponuję zamknąć topic, bo wszystko było :P

EOT

grzehoo 20-03-06 14:06

okay, sorry, Lukaszeczek... skoro szukałeś i nie było, przepraszam.

jeszcze tylko jedno - oni sami nie zrobią ci przeglądu blach, musisz sobie dokładnie zażyczyć, żeby potem nie było niespodzianek i nieprzyjemności.
Jak znajdą rudą, będziesz musiał się umówić do nich do blacharni, zostawić auto na parę dni i zrobią tam co trzeba...

Lukaszeczek 20-03-06 14:18

Cytat:

Napisał grzehoo
jeszcze tylko jedno - oni sami nie zrobią ci przeglądu blach, musisz sobie dokładnie zażyczyć

i to jest wielce pożyteczna informacja, której też nigdzie nie znalazłem [bigok] - a przepraszać nie ma za co - przecież napisałem, że szukanie zrobiłem później [bigok]

btw. w wolnej chwili postaram się zebrać te wszystkie info do kupy i można by to wstawić do FAQ, co myślicie?

PS. Dla zainteresowanych i chcącyc się zbulwersować - koszt przeglądu to około 110 funtów, czyli w przeliczeniu na pln około 640. No niby nie jest to mało, ale jak pomyślę, ile zarabiałem w Polsce, a ile tutaj i jak mały koszt to przegląd, to aż [screwy]


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 03:12.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi