Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Elektryka, audio i alarmy (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=31)
-   -   Nowe radio 6000CD - problem z ustawieniem zegara (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=8759)

mark54 06-02-06 12:37

Nowe radio 6000CD - problem z ustawieniem zegara
 
Wlasnie zalozylem radyjko 6000CD do swojego Focusa i pojawil sie znany chyba juz ogolnie problem dotyczacy przestawiajacego sie zegara.
Polega on na tym, ze pomimo recznego ustawienia zegara przestawia sie on za kazdym razem po wlaczeniu lub wylaczenia radia ew. wlaczeniu lub wylaczeniu zaplonu.
Przegladalem forum w poszukiwaniu jakiejs porady, ale znalezione posty dotycza tylko starego modelu 6000CD i nie sa przydatne przy nowym modelu.
Niestety nie posiadam jeszcze instrukcji do tego radia i nie wiem jak sobie z tym poradzic.
Czy ktos mial juz moze podobny problem z tym nowym modelem ?
I czy udalo sie to jakos rozwiazac ?
A moze ktos ma polska instrukcje obslugi do tego modelu w wersji elektronicznej ?

Paweł 06-02-06 12:41

użyj funkcji szukaj na przyszłość
a tu do ściągnięcia
http://forum.focusklubpolska.com/viewtopic.php?t=3783

Artpe 06-02-06 12:52

Kupiłeś radio bez instrukcji? To chyba nie w ASO....

mark54 06-02-06 13:17

Dzieki za pomoc.......
Uzylem opcji szukaj ale w odniesieniu do zapytania "6000CD",
wiec pewnie dlatego nic nie znalazlem.... :(
A radyjko kupilem w ASO ale chwilowo nie maja istrukcji obslugi, bedzie do odebrania za tydzien,
a ja nie moge sobie poradzic z tym zegarem......

Zaraz poczytam instrukcje i zobacze co z tego wyjdzie.......

bilek 06-02-06 15:20

Zacznę od tego że ja ustawiłem zegarek w radiu 6000Cd bez problemu i nie przestawiał się.

Natomiast jak odbierałem samochód to od mechanika usłyszałem coś takiego:
(Pan odpowiadał na pytanie sprzedawcy czemu zegarek jest nie ustawiony)

6000CD zczytuje dane (z komputera???) o numerze samochodu (podobno ma dzialać tylko w tym focusie w którym zostal zainstalowany) i dacie i godzinie produkcji i ustawia je jako czas. Żeby się tego pozbyć należy najpierw po zamontowaniu radia odłączyć akumulator na (chyba) 20 min a nastepnie ustawić zegar. W przeciwnym wypadku ma wracać do tego czasu z ustawien poczatkowych.

Nie potraktowałem tego poważnie i ustawilem zegar i u mnie było wszytsko ok. to znaczy do tej pory (2miesiące) się nie przestawił.

Ale może jest coś na rzeczy i twój przypadek ma coś z tym wspólnego.

Pozdrawiam

mark54 06-02-06 21:12

Dzieki za porade.
moze faktycznie cos w tym jest i trzeba na chwile odlaczyc akumulator.
Sprawdze w wolnej chwili......

Paweł 07-02-06 08:45

Nie czyta danych z kompa o nr samochodu ale jako formę zabezpieczenia można do radia wprowadzić nr VIN

bilek 07-02-06 09:18

Cytat:

Napisał Paweł
Nie czyta danych z kompa o nr samochodu ale jako formę zabezpieczenia można do radia wprowadzić nr VIN

Toteż napisalem, że to co gość gada wydalo mi się dziwne. Ale nie mialem specjalnej mozliwości weryfikacji.
Też mimo zakupu samochodu z radiem w salonie nie dostałem instrukcji.

Tak czy inaczej u mark54 jest problem z zegarem więc to napisalem.

Odnośnie zaś czytania/nie czytania danych z kompa/lub nie z kompa to ja mam w radiu wbity numer VIN. I słowo daję, że sam tego nie zrobilem.

A teraz moja mała dedukcja: Jeżeli mechanik był niekumaty i gadał z tym kompem głupoty to wątpie zeby był w stanie wbić numer vin. Poza tym wątpię żeby im się w aso chciało takimi pierdami zajmować.

Aha jeszcze powiedział, że to jest nowa seria 6000CD. (Kupowałem w połowie grudnia)

mark54 07-02-06 09:29

U mnie numer VIN maja dopiero wpisac do radia w ASO poprzez komputer przy okazji jak bede odbieral instrukcje obsługi.
Moze to wlasnie z powodu braku tego numeru jest ten problem z zegarem.....

BiVi 07-02-06 21:38

Witam,
ja kupując swoją fokę też nie odebrałem od razu instrukcji do radia - bo nie mieli. Odebrałem po tygodniu i ustawiłem zegar i wprowadziłem swój osobisty VIN i jest teraz wszystko CACY :)


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:00.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi