Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Opony, felgi, hamulce i zawieszenie (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=33)
-   -   Gdzie moge kupić tanio klocki i tarcze firmy Motorcraft (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=2773)

Gawara 06-05-05 11:07

Gdzie moge kupić tanio klocki i tarcze firmy Motorcraft
 
Prosze o info gdzie kupujecie i w jakiej cenie :?: (najchętniej w Warszawie)

Druga sprawa gdzie to można tanio (i fachowo) zmienić :?: :roll:

Może macie jakieś pomysły :?:

pozdrawiam

moon 06-05-05 11:12

Allegro ?

http://www.abscar.com.pl/ ?

robdol 06-05-05 12:23

Nie wiem czy komplet Motocraft'a to dobry wybór. [hmm] Założyłem właśnie taki przy przebiegu 60 kkm , teraz mam 80 kkm i klocki w połowie ( [bigok] zużycie jak najbardziej akceptowalne) ale na tarczach zrobił się mały rant [boshe] i to karwa po 20 tys. [panna]
Przy następnej wymianie raczej poszukam innych tarcz

Gawara 06-05-05 13:48

to co proponujesz?? jako zamiennik ??
ja nie oczekuje super wynalazków
wystarczy coś dobrego i sprawdzonego za rozsądną cenę :D

Greg 06-05-05 15:03

Ja na twoim miejscu postawilbym na Brembo + Ferodo , jakis czas temu na Allegro byl taki komplecik za fajne pieniadze .
Pzdr.

gRuHa 06-05-05 16:43

Gawara, dokladnie tez tak mysle ze nie warto kupowac seryjnych jeszcze w dodatku orginalnych.......
mysle ze nie musza byc od razu Brembo tak jak to zaproponowal Greg, bo mowisz ze nie oczekujesz jakis "super wynalazkow", mimo to jezeli znajdziesz taki zestawik za rozsadna cene to BIERZ!!!!!!!!

Greg 06-05-05 17:33

Cytat:

Napisał gRuHa
mysle ze nie musza byc od razu Brembo tak jak to zaproponowal Greg, bo mowisz ze nie oczekujesz jakis "super wynalazkow"

Ten zestaw na przod kosztowal w sumie 360 zl na Allegro .
Pzdr.

gRuHa 06-05-05 17:43

Cytat:

Napisał Greg
Cytat:

Napisał gRuHa
mysle ze nie musza byc od razu Brembo tak jak to zaproponowal Greg, bo mowisz ze nie oczekujesz jakis "super wynalazkow"

Ten zestaw na przod kosztowal w sumie 360 zl na Allegro .
Pzdr.

no to rzeczywisice jakas wielka extrema nie jest.....

Kuras1000 07-05-05 16:17

Cytat:

Napisał Gawara
to co proponujesz?? jako zamiennik ??
ja nie oczekuje super wynalazków
wystarczy coś dobrego i sprawdzonego za rozsądną cenę :D

Tarcze:
Mikoda 100-120 zł/szt.
Zimmermann 110-130/szt.

Klocki:
Pagid 170 zł
Jurid 140-180 zł

Masz 4 kombinacje, wybierz jedną :)

jankiller 08-05-05 02:08

Cytat:

Napisał Greg
Ja na twoim miejscu postawilbym na Brembo + Ferodo , jakis czas temu na Allegro byl taki komplecik za fajne pieniadze .

O jakich Tarczach Brembo piszesz? Ja znalazłem na Allegro Brembo MAX za 340 PLN komplet ...tak więc nie ma miejsca na klocki ;)

Greg 08-05-05 11:39

Pisalem o takich ktore pasuja do Foki .
Pzdr.

jankiller 08-05-05 22:02

Cytat:

Napisał Greg
Pisalem o takich ktore pasuja do Foki .
Pzdr.

ok:) napisz proszę jakie tarcze Brembo kupiłeś (bo wiem już że takie do foki) oraz jakie locki Ferrodo... interesuje mnie to bo cena za wszystko jest rewelacyjna...
pozdr.
Robo

Greg 09-05-05 12:02

Ja napisalem ze fajny kpl. byl , nie ze kupilem . Nie podam Ci teraz dokladnej nazwy tarczy , ale na 100% bezproblemowo pasowala do foki i nic nie mialo prawa obcierac .
Pzdr.

Greg1616 07-07-05 19:22

:idea: Sam szukam tarcz i klocków - widziałem ciekawą promocję - Brembo wentylowane po 250 PLN/ 2szt:

http://ford.sklep.pl/sklep,1502,1374...,167930,0.html

+ tarcze Ferodo Premium 170 PLN/kpl przód:

http://www.ford.sklep.pl/sklep,1502,...,167920,0.html

Pozdro

Budzio 27-07-05 12:02

Cytat:

Napisał jankiller
Cytat:

Napisał Greg
Pisalem o takich ktore pasuja do Foki .
Pzdr.

ok:) napisz proszę jakie tarcze Brembo kupiłeś (bo wiem już że takie do foki) oraz jakie locki Ferrodo... interesuje mnie to bo cena za wszystko jest rewelacyjna...
pozdr.
Robo

Klocki na 10000% to fERRODO PERFORMANCE a tarcze BEMBO MAX.

Co do Brembo to wczoraj u kumpla w slepie wpadl koles ktory po jednym hamowanku ze 120km/h meganka pogiol tygodniowe tarcze brembo wiec nie wiem czy az takie dobre. ja zastanawiam sie nad setupem EBC, ale czas i portfel pokaze.

wojtek 27-07-05 12:51

ja jeżdże na BREMBO MAX i Ferodo Premier i nie narzekam.... wykonałem instrukcjie z FAQ na temat lepszej wytrzymałości i trwałości klocków i tarcz... za tarcze zapłaciłem 320 zł z roczną gwarancją i klocki za 140 zł!!! foczka świetnie hamuje i narazie po 20345 km z klocków zostało mi jakiechś 70 - 75%!!! Szczególnie polecam. co do wymiany to zapłaciłem 40 zł!!!

Budzio 28-07-05 07:01

Wczoraj rozmawialem z kumplem ktory ma sklem i Brembo wentyl wychodza kolo 120 zl za szt do tego biore klocuszki EBC okolo 250zl komplet. Co do klockow Ferrodo to ponoc duzo osob skarzy sie ze miekkie sa, szybko ise scieraja i dosc czesto rowniez sie szkla

Rabarbar 28-07-05 10:01

Cytat:

Napisał Budzio
biore klocuszki EBC

Zwykłe czy green stuff? Na zwykłe nażeka dużo osób z ffoc

Budzio 28-07-05 10:21

zwykle tzn ktore bo sa blue, yellow, green i red

Rabarbar 28-07-05 10:30

Zwykłe, czyli - General Replacement Brakes - EBC R90. Więcej informacji znajdziesz na www.ebcbrakes.com

Budzio 28-07-05 11:54

Cytat:

Napisał Rabarbar
Zwykłe, czyli - General Replacement Brakes - EBC R90. Więcej informacji znajdziesz na www.ebcbrakes.com

heh jakos mi umknelu pomiedzy zielonymi a niebieskimi

ja bore zielone.

gRuHa 28-07-05 16:14

zielone
albo czerwone....
inne trzeba rozgrzewac.....

SzerszeN 29-07-05 14:20

Re: Gdzie moge kupić tanio klocki i tarcze firmy Motorcraft
 
Cytat:

Napisał Gawara
Druga sprawa gdzie to można tanio (i fachowo) zmienić

ja ten temat przerabialem dopiero co, tarcze kupilem od zmax'a co tutaj na forum sie pojawia, at za okolo 250 a klocki jakies hiszpanskie za okolo 100, jak ci sie nie chce szukac po allegro to jedz na ulice nowolipie, jadac "jana pawla marchlewskiego" w strone centrum, skrecasz w prawo w nowolipie, i jakies 100 dalej po lewej stronie jest sklep ze wszystkim co do hamowania potrzebne, maja przynajmniej o kilka zamiennikow klockow i tarcz, a przy okazji ceny maja rozsadne

co do zmiany tarcz to jestt to pol godziny roboty na oba kola, wiec nie warto wydawac kasy, chyba ze masz jej za duzo

a i jeszcze jedno co wazne a o czym juz w jakims watku pisalem, do zmiany potrzebna ci ampulowa 7 :) no i klucz do kol ;)

Gawara 26-09-05 19:56

Kupiłem tarcze firmy SBS oraz klocki przód i tył firmy Remsa
Za całość dałem 390 zł
Za wymianę tego zapłaciłem 70 zł

pozdrawiam i dziękuje za informacje

Oskar 26-09-05 21:22

Re: Gdzie moge kupić tanio klocki i tarcze firmy Motorcraft
 
Cytat:

Napisał SzerszeN
Cytat:

Napisał Gawara
Druga sprawa gdzie to można tanio (i fachowo) zmienić

ja ten temat przerabialem dopiero co, tarcze kupilem od zmax'a co tutaj na forum sie pojawia, at za okolo 250 a klocki jakies hiszpanskie za okolo 100, jak ci sie nie chce szukac po allegro to jedz na ulice nowolipie, jadac "jana pawla marchlewskiego" w strone centrum, skrecasz w prawo w nowolipie, i jakies 100 dalej po lewej stronie jest sklep ze wszystkim co do hamowania potrzebne, maja przynajmniej o kilka zamiennikow klockow i tarcz, a przy okazji ceny maja rozsadne

Firma się Carix nazywa

Kryst 28-09-05 14:32

Ja oryginalne tarcze i klocki Motorcraft wymieniam w Auto Spec Gdansk i tam biora 360 zl komplet przod+robocizna(ok.80zl). Mysle, ze jak na oryginalki to bardzo przystepna cena bez kombinacji z innymi producentami a w dodatku na oryginalki ten serwis daje dodatkowa gwarancje jezeli jeszcze u nich sie zamontuje. Dla normalnej jazdy po naszych drogach mysle ze to wystarczy bez kombinacji na jakies twardsze czy mieksze, dobre czy bardzo dobre.

Grzes-U 02-10-05 12:32

Pod koniec września wymienialiśmy klocki w ASO w Bydgoszczy
koszty :
-wymiana klocków 187,00 zły
-klocki przód 232,81 zły
-klocki tył 145,18 zły
RAZEM 564,99 zły

Pozdrawim !
Grzes !
Yo !

wahu 26-10-05 13:25

a dlaczego pogiol bo byly za swierze i niedotarte
polecam wszystki ten artykul
cytuje wycinek:
Po założeniu, przez pierwsze 20km hamować lekko z prędkości 100km/h do ok. 50km/h, najlepiej w blokach po 5 tak aby równomiernie rozgrzać całe tarcze. W żadnym wypadku nie można podejmować żadnych hamowań z dużej prędkości do zera. Przez następne 200km należy stopniowo zwiększać siłę hamowania, do podobnej do tej jaką używa się w normalnym ruchu miejskim. W dalszym ciągu należy unikać zatrzymań z prędkości większych niż 120km/h. Do tego czasu powierzchnia wokół śrub mocujących powinna nabrać jasnoniebieskiego koloru. Przez następne 200km należy można stopniowo zwiększać siłę hamowania, po czym tarcze powinny być już gotowe do normalnej (czyt. ostrej) eksploatacji. Znakiem tego będzie nabranie przez tarcze równego, ciemnoniebieskiego koloru wokół śrub mocujących.

Kryst 27-10-05 10:57

Oto dokladna instrukcja uzytkowania nowych tarcz i klockow. Ja po zmianie moze nie dokladnie w taki sposob ale uwazalem zeby mocno nie hamowac. Po prostu nalezy dobrze zahartowac tarcze i dopasowac klocki. Mozna jeszcze dodac ze przez pierwsze 200km hamulec nie zadobrze hamowal, a mi sie wydawalo jakby byly zapowietrzone ale to minelo i teraz (juz po ok. 1500km) hamulce sa jak zyleta.

moon 27-10-05 19:35

Kolejny watek o tym samym i to jeszcze w niewlasciwym miejscu...

Zapraszam do lektury FAQ a konkretnie http://fkp.fyi.pl/viewtopic.php?t=1563


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 23:53.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi