Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Serwis i gwarancja (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=15)
-   -   rdzewiejące felgi (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=6868)

4tun 31-10-05 15:15

rdzewiejące felgi
 
czy rdzewiejące felgi ( w środku - co nie jest spowodawane żadnymi otarciami) podlegają gwarancji?? założyłem dziś koła zimowe i normalnie sama rdza na felgach - przejechały ok. 7 kkm, myte po zimie, wysuszone i składowane w ciepłym pomieszczeniu!!

@ndy 31-10-05 15:23

nie liczysz chyba na 12 lat gwarancji na perforację felg... [helm]

4tun 31-10-05 15:27

Cytat:

Napisał @ndy
nie liczysz chyba na 12 lat gwarancji na perforację felg... [helm]

12 może i nie, ale te 2 lata to czemu nie??

@ndy 31-10-05 15:31

a masz pieczątkę z rocznego przeglądu perforacyjnego felg ?! [helm]

driver 31-10-05 17:14

Moim zdaniem można powalczyć ale są nikłe szanse żeby wymieniloi felgi.Trafiają się różne przypadki i min. twoje felgi się znalazły wśród tych przypadków.

gRuHa 01-11-05 18:35

przeciez jedna taka felga posztuje 50zeta!!!!!
nie trzeba sie o nie byc w ASO!!! jak widac kiepsko je umyles po zimie bo najwyrazniej zostalo na tyle duzo soli ze przezarlo lakier chociaz w jednym miejscu a dalej juz samo poszlo.....
wbrew pozorom dobrze jest zainwestowac w alusy na zime, bo alu nie rdzewieje!!!!
poza tym jest cos takiego jak lakier proszkowy i piaskowanie(zastosowane oczywiscie w odwrotnej kolejnosci :P ) i tego raczej rdza nie ruszy (a przynajmniej sol).....

marekj 03-11-05 10:53

Cytat:

przeciez jedna taka felga posztuje 50zeta!!!!!

Gruha - gdzie felga stalowa do foki kosztuje 50 zeta :shock: - bo normalnie dwa lata temu szukałem stalowych 15" i za cholerę nie mogłem znaleźć nowych za mniej niż 140.-, używane po regenracji ok 100 / szt.

W końcu za 300 kupiłem używki z mondeo z zajechanymi zimowymi dunlopami 205 i 3-ma kołpakami. Sprzedałem te lacie i kołpaki na allegro i w sumie te cztery felgi wyszły mnie 150 zeta + puszka lakieru - i tak zardzewiały po sezonie.

14" sa niewiele tańsze dodam.

4tun 03-11-05 11:42

a nawet (w co wątpię) jak jedna fela 5 dich kosztuje to x4 daje 2 stówy - to niech sobie ford wykłada kasę.

@ndy 03-11-05 12:02

Cytat:

Napisał 4tun
a nawet (w co wątpię) jak jedna fela 5 dich kosztuje to x4 daje 2 stówy - to niech sobie ford wykłada kasę.

Jacuś.... [zaklopotanie] - Ford nie potrafi porząnie zrobić i ocynkować blach, a Ty z felami wyjeżdżasz..... [helm]

NeroN 03-11-05 12:24

Ja w zeszłym roku za jedną felgę orginal Forda, używkę na szybko bez targowania dałem 70 zeta...

A np. można je oddac do piaskowania i pomalowania bede jak funkiel nówki :P

A poza tym moje felgi do zimówek też rdzewieją , już po pierwszej zimie je cos zaczeło chwytać.....

Budzio 05-11-05 10:52

Cytat:

Napisał NeroN
można je oddac do piaskowania i pomalowania bede jak funkiel nówki Razz

A po zimie jak troche polezakuja w garazu to itak rdza wyjdzie wiec nie ma chyba sensu ;]

PePe 05-11-05 11:10

dokłądnie - moje też są zardzewiałe jak cholera.... ale blacha jest tak gruba że to tylko jest nalot tlenku żelaza więc nie ma się co martwić - i tak kołpaki to zakryją..

P.S. a widzieliście tunel metra w Wawie??? toć tam wszystko jest tak zardzewiałe że szok... ale jest to chyba ochrona antykorozyjna poprzez kontolowane utlenienie... cóś chyba czytałem kedyś na ten temat ale nie wiem.....

gRuHa 05-11-05 17:17

to moze poprostu po kazdej zimie albo piaskowac (wiec szybko zbankrutowac mozna) albo samemu szlifowac i pokrywac jakims lakerek w szpreju coby na jedna zime starczylo i tyle...


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:21.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi