Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Elektryka, audio i alarmy (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=31)
-   -   Automatyczne ryglowanie drzwi (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=2281)

4tun 19-04-05 10:01

Automatyczne ryglowanie drzwi
 
automatycznym ryglowaniu drzwi i mam pytanie:
jak to jest z otwieraniem drzwi z pilota bądź z kluczyka?? jak ustawić, żeby otwierało tylko drzwi kierowcy po jednym naciśnięciu ( właśnie czego - pilota z Cobry, czy kluczyka) a pozostałe drzwi po 2-gim naciśnięciu?? Tak sobie myśle, po co otwierać wszystkie drzwi skoro kierowcy wystarczą jak sam jeździ??

robdol 19-04-05 10:04

obawiam się że takiego indywidualnego podejścia do sprawy inżynierowie z Forda nie przewidzieli [bigok] ......ale może się mylę [hmm]

baslow 19-04-05 10:07

Re: poczytałem wątek o ........
 
Cytat:

Napisał 4tun
automatycznym ryglowaniu drzwi i mam pytanie:
jak to jest z otwieraniem drzwi z pilota bądź z kluczyka?? jak ustawić, żeby otwierało tylko drzwi kierowcy po jednym naciśnięciu ( właśnie czego - pilota z Cobry, czy kluczyka) a pozostałe drzwi po 2-gim naciśnięciu?? Tak sobie myśle, po co otwierać wszystkie drzwi skoro kierowcy wystarczą jak sam jeździ??

Tylko to z automatycznym ryglowaniem ma niewiele wspolnego, IMHO oczywiscie :D
U mnie widzisz ryglowanie z zamka centralnego nie chce dzialac :( a po pierwszym nacisnieciu pilota w kluczyku otwieraja mi sie drzwi tylko kierowcy :D

Przeprogramowalem to tak (mam sterowanie alarm+centralny w pilocie w klcuzyku) na rozbrojonym alarmie wcisnalem na 4sek przycisk rozbrojanie i uzbrojenia i sie przeprogramowalo :D

Dosia 19-04-05 10:10

Cytat:

Napisał robdol
obawiam się że takiego indywidualnego podejścia do sprawy inżynierowie z Forda nie przewidzieli [bigok] ......ale może się mylę [hmm]

mylisz się [hmm] - ja tak mam (otwieranie tylko drzwi kierowcy po jednokrotnym wciśnięciu przycisku w kluczyku - nie w alarmie), ale jak to się ustawia, to zapomniałam [ups] (porada przydatna jak rady pewnego prawnika z Krakowa... [ups])

robdol 19-04-05 10:15

Dosiu nie prawnika [nono] tylko MECENASA

Dosia 19-04-05 10:25

[ups] coś dzisiaj za często popełniam gafy, chyba nie będę już nic pisać [hmm]

Żartowałam... :twisted:

@ndy 19-04-05 10:30

Jacuś! Przytrzymaj dosyć długo klawisz ryglowania* centralnego (ok. 10 sekund) - wtedy się toto aktywuje...... [zlosnik]

Ale możesz mieć drobne problemy z aktywacją alarmu - przykład....:

Wjeżdżasz do garażu, zaryglowałeś drzwi, idziesz, otwierasz bramę, odblokowujesz z pilota tylko drzwi kierowcy, wsiadasz, wjeżdżasz (na tyle wolno), że nie ryglują się pozostałe drzwi (wolniej niż te 5-6 km/h), zamykasz auto włączasz alarm - a ta cholera pika, że coś jej nie pasi wyje.... [los] - przyczyna - miała zaryglowane pozostałe drzwi i mogła zaryglować jedynie Twoje - błąd (a'la otwarte dzrwi, klapa).... to krzyczy, że ma problem..... [zaklopotanie]


* A może to klawisz otwierania centralnego....?! [helm]

4tun 19-04-05 11:24

Cytat:

Napisał @ndy
Jacuś! Przytrzymaj dosyć długo klawisz ryglowania* centralnego (ok. 10 sekund) - wtedy się toto aktywuje...... [zlosnik]
* A może to klawisz otwierania centralnego....?! [helm]

na kluczyku czy na pilocie od cobry???
bo ani tak ani tak mi chyba nie działa

p.s. ryglowanko drzwi po przekroczeniu pewnej liczby km/h ( chyba 208 - ale nie pamiętam) już ustawiłem [dumny].

baslow 19-04-05 11:28

Cytat:

Napisał 4tun
na kluczyku czy na pilocie od cobry???
bo ani tak ani tak mi chyba nie działa

p.s. ryglowanko drzwi po przekroczeniu pewnej liczby km/h ( chyba 208 - ale nie pamiętam) już ustawiłem [dumny].

U mnie ustawilo sie po przytrzymaniu przycisku ryglowanie + odryglowywanie na oryginalnym pilocie w kluczyku, przez okolo 4sek przy otwartych zamkach i rozbrojonym alarmie.

A mnie sie nie udalo zaporgramowac ryglowania :( podczas programowania, w procedurze uzbraja mi sie alarm i wygladam jakbym kreadl wlasne auto... :(

@ndy 19-04-05 11:29

Tym grubachnym kulczyku od centralnego zamka..... pilota do Cobry masz na tej "łezce".... [hmm]

[ Dodano: Wto Kwi 19, 2005 11:30 am ]
mam Ci przyjść to zrobić ?! [helm] [los]

4tun 19-04-05 11:34

Cytat:

Napisał @ndy
Tym grubachnym kulczyku od centralnego zamka..... pilota do Cobry masz na tej "łezce".... [hmm]

[ Dodano: Wto Kwi 19, 2005 11:30 am ]
mam Ci przyjść to zrobić ?! [helm] [los]

zapraszam serdecznie.........ide robić kawę [bigok]

przytrzymawałe i otwieranie i zamykanie drzwi na tym "grubachnym kluczyku" i nic się nie zmieniło :( - może jakaś promocja była i jakiś drucik podpi%#$%ili w fabryce

pinio_tdci 19-04-05 11:59

Aktywowalem te funkcje (zgodnie z instrukcja do Cobry, ktora byla ostatnio w jednym watku [chytry]) i szybko deaktywowalem :(

Otoz, po jednokrotnym nacisnieciu odryglowaywaly sie, i owszem, jedynie drzwi kierowcy, ale za to sie alarm nie deaktywowal - czyli wyl po otwarciu drzwi [banghead]

Swoja droga, te Cobre robia wlosi, wiec nie ma sie co dziwic, ze jest to tak debilnie zrobione :evil: - cud ze wogole dziala [smirk]

@ndy 19-04-05 12:08

a drzwi pootwierałeś ?! Powachlowałeś trzy razy maską z przodu i 5 razy klapą z tyłu ?! okna pootwierałeś ?! [helm]

A na poważnie - nie wykluczam, że trzeba to robić przy otwartych drzwiach kierowcy - ale ręki sobie uciąć za to nie dam... [los]

4tun 19-04-05 12:27

Cytat:

Napisał @ndy
a drzwi pootwierałeś ?! Powachlowałeś trzy razy maską z przodu i 5 razy klapą z tyłu ?! okna pootwierałeś ?! [helm]

A na poważnie - nie wykluczam, że trzeba to robić przy otwartych drzwiach kierowcy - ale ręki sobie uciąć za to nie dam... [los]

[boshe] mam dźwig w robocie - może jeszcze podniosę auto i poruszam rurą wydechową[boshe]

dzięki - idę sprawdzić.............a kawa stygnie..............

@ndy 19-04-05 12:41

[rotfl] [rotfl] [rotfl] [rotfl] [rotfl] [rotfl] [rotfl]

grzehoo 19-04-05 17:23

U mnie działa opcja z odryglowywaniem i ryglowaniem samych drzwi kierowcy (4 sek. oba przyciski wciśnięte), ale to jest i tak bez sensu gdyż to działa tylko i wyłącznie z kluczyka, nie działa natomiast w połączeniu z alarmem Cobra.

4tun 19-04-05 22:02

Cytat:

Napisał grzehoo
U mnie działa opcja z odryglowywaniem i ryglowaniem samych drzwi kierowcy (4 sek. oba przyciski wciśnięte), ale to jest i tak bez sensu gdyż to działa tylko i wyłącznie z kluczyka, nie działa natomiast w połączeniu z alarmem Cobra.

jesli dobrze zrozumiałem to:
1. z przycisku na kluczyku ( po aktywacji tej funkcji) otwieram tylko drzwi kierowcy - jezeli wczesniej były zamkniete z przycisku na kulczyku [chytry]
2. jesli zamknałem drzwi z przycisku na alarmie to otworzy wszystkie drzwi??

to jak otworzyć wszystkie drzwi jeśli były zamkniete z przycisku na kluczyku?? 2-gi raz nacisnąć przycisk otwierania drzwi na kluczyku?? jutro potestuję, pozrawiam

grzehoo 20-04-05 08:01

z tego co zauważyłem nie da się połączyć zamykania i otwierania drzwi z kluczyka i z alarmu, tzn:
1) jeśli otwieramy drzwi kierowcy z przycisku kluczyka (1 raz), możemy otworzyć wszystkie drzwi naciskajac przycisk kluczyka dwa razy... Alarm pozostaje włączony, trzba go rozbroić przyciskiem alarmu. Jeśli chcemy zamknąć drzwi musimy znowu zrobić to z przycisku kluczyka, gdyż przyciśnięcie alarmu włączy tylko alarm, nie zamknie drzwi.
2) gdy alarm jest włączony i wszystkie drzwi zamknięte (niezależnie w jaki sposób je zamknęliśmy) naciśnięcie guzika alarmu otwiera wszystkie drzwi i rozbraja alarm, tak jak to było zawsze w standardzie.
Tak wyszło z mojego wczorajszego testowania.
pozdrawiam

4tun 20-04-05 08:46

Cytat:

Napisał grzehoo
Tak wyszło z mojego wczorajszego testowania.
pozdrawiam

porobiłem wszystko i jest dokładnie tak jak Ty piszesz, ale mi to na razie odpowiada, pozdrawiam

grzehoo 20-04-05 10:14

super, to znaczy że powinno działać u wszystkich. Ja też se tak w końcu zrobiłem i używam...

pozdro

dtox 08-12-05 17:26

odkopuje temat...

zalozmy ze nie mam alarmu...mam tylko centralny zamek dzialajacy "z kluczyka"
na kluczyku 3 przyciski...

otwieranie
zamykanie
otwieranie bagaznika...

co zrobic dokladnie zeby drzwi sie ryglowaly same po ruszeniu pojazdem?

Dosia 08-12-05 20:12

Poszukaj tutaj: http://fkp.fyi.pl/viewtopic.php?t=138&start=0


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 02:53.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi