Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Szkody, Naprawy, Porównania (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=43)
-   -   [Ogólne] Rdza atakuje. (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=25289)

slaip 24-01-09 18:05

Rdza atakuje.
 
Witam wszystkich na forum.
Mama parę pytanek odnośnie korozji która pojawiła się w mojej foce. Ruda zaatakowała mi tylne drzwi ale od strony wewnętrznej przy samym dole i tak samo sprawa wygląda z tylną klapą tam tez rdza atakuje dolną krawędź od wewnętrznej strony :cry: . Z tego co wiem to jest to zmora FF I. Może ktoś zna dobry warsztat na terenie Wrocławia, który naprawia takie rzeczy w fachowy sposób (nie chce wyrzucić pieniędzy w błoto i za rok znowu się z tym bawić).
Z chęcią zapoznam się również z metodami które pozwalają uniknąć rudej w przyszłości.
Osobiście myślałem o pryśnięciu krawędzi czymś w stylu bitexu albo bitgumu przy samym dole wewnętrznych krawędzi ale nie jest to chyba najlepszy pomysł.
Będę wdzięczny za każdą informację. :P :roll:

adam1985 28-03-09 11:23

ja mam to samo, bylem u blacharza, powiedzial ze koszt takiej operacji to 400 pln
(+- 50) a drugie kolo 100.Zastanawiam sie czy to ma sens.Wkurza mnie to ale co poradzic

arturoo 30-03-09 18:58

Witam

Obawiam się że bitex nie rozwiąże problemu tylko go ukryje, tak samo czyszczenie korozji po wierzchu. Ja miałem to samo tylko mam to szczęście że zrobili to na gwarancji. Problem polega na żle dobranej masie uszczelniającej rant drzwi która reaguje z blachą i korozja która jest na wierzchu to tylko niewielki procent.
Jak oddałem auto to odebrałem po 2 tygodniach, zrywali uszczelnienie ze wszystkich drzwi maski i klapy, położyli nowe zabezpieczyli wszystko od środka, wpisali naprawę w książkę, przedłużyli gwarancje i póki co nic nie wychodzi.

adam1985 30-03-09 19:48

ja mam to "szczescie" ze tylko drzwi bierze , blacharz mowil mi ze to ostatni gwizdek zeby to zrobic wiec za tydzien go prowadze bo nie ma sensu zwlekac.

arturoo 30-03-09 22:10

Proponuje sprawdzić jeszcze tylną klapę pod plastikiem nad rejestracją, a maskę w okolicy styku z uszczelką od podszybia.

adam1985 31-03-09 16:27

Cytat:

Napisał arturoo
Proponuje sprawdzić jeszcze tylną klapę pod plastikiem nad rejestracją, a maskę w okolicy styku z uszczelką od podszybia.

na tylnej klapie nic nie ma.Jesli chodzi o podszybie to tam tez spokoj, bo ostatnio wymienilem oba podszybia i mialem okazje sie przyjrzec dokladnie

forder 10-05-09 14:09

Czy po wszczepieniu nowych fragmentow blachy nie pojawila sie Wam rdza po zimie w tych samych miejscach?

adam1985 10-05-09 15:23

forder jesli chodzi o mnie to nie odpowiem bo jestem po naprawie niecale dwa miesiace

bartoszk82 11-05-09 23:49

Też miałem problem rdzy na dole drzwi. W sumie to kupiłem samochód z tą rdzą negocjując spory upust ceny. po pół roku jeżdzenia z rdzą postanowiłem coś z tym zrobić.
(Po zimie było tragicznie)lakiernik wycenił (4 drzwi) robotę na 1000 zł. Zdecydowałem zrobic to sam. Kupiłem na allegro i w castoramie chemii za 100 zł, przez 5 dni usuwałem rdzę róznymi środkami oraz mechanicznie (papier ścierny+WD40+ szlifirka), rdza pojawiała się od strony wewnętrznej. Mam teraz drzwi bez rdzy i jutro przymierzam sie do szpachlowania a do soboty chciałbym zakonczyć lakierowanie. lakier kupiłem w sprayu- niby kolor ma pasować.
Musze jeszcze o szpachli poczytać zanim zacznę....
Ogólnie to wyzwanie ta cała akcja.

forder 12-05-09 20:23

A można jakoś te fragmenty zakryć tak żeby nie było to tak widoczne dla oka? Oczywiście wcześniej czyszcząc całość. Auto jest czarnego koloru można dobrać jakiś lakier w sprayu żeby prysnąć na ten kawałek czy raczej będzie rzucało się w oczy?
Jako zabezpieczenie ktoś mi poradził "poidol" (jezeli dobrze zapamietałem) ponoc przezroczysty ale po nałożeniu nie będzie widać rdzy bo on jest jakiś "tłusty" uzywał ktoś? Polećcie coś żeby cokolwiek z tym zrobic... ?

fox12 17-05-09 00:16

jak sie wstawi nowy kawalek blachy to sie nie pojawi chyba ze sie wstawi blache z innych troche lepszych drzwi :P

Rasta 17-05-09 00:31

Cytat:

Napisał forder
Czy po wszczepieniu nowych fragmentow blachy nie pojawila sie Wam rdza po zimie w tych samych miejscach?

W tych samych nie ale tam gdzie było spawane na pewno :)

Na rude w drzwiach od Foki nie ma mocnych, można walczyć ale wcześniej czy później i tak wydze. Wada fabryczna i tyle.

forder 29-05-09 21:22

Czy ktos z Was wie gdzie kupic taka uszczelke, ktora jest na rancie drzwi i to wlasnie pod nia wychodzi rdza? W jakiej postaci sie takie cos kupuje i jak sie to nazywa? Gdybym sam chcial to zrobic musze zerwac wszystko oczyscic, podklad na rdze i zamalowac... ale nie wiem jak potem te uszczelke na nowo sie daje?

stelmach 29-05-09 23:51

uszczelka jest na tzw kapslach czy pstrykach - mocniej pociagniesz i odchodzi - pozniej skladasz i masz po staremu

gRuHa 30-05-09 01:48

polecam poczytać: ARTYKUŁ + komentarz Gonzalesa (chodzi o preparat firmy BOLL, o ile dobrze pamiętam...

ja w tym roku będę musiał zająć się TiCO mojej matki, bo ruda też zaczyna go chrupać...

[ Dodano: Sob 30 Maj, 2009 02:05 ]
TU też ciekawy patent

forder 30-05-09 17:54

Cytat:

Napisał stelmach
uszczelka jest na tzw kapslach czy pstrykach - mocniej pociagniesz i odchodzi - pozniej skladasz i masz po staremu

To ty chyba mówisz o takiej gumowej uszczelce, która widziałem u mnie na drzwiach przednich ale trochę wyżej. Mi chodzi o tę na samym dole:

http://members.lycos.co.uk/lnaglik/rdzax.JPG

Wygląda jak właśnie jakaś masa uszczelniająca ale jest tak nałożona, że "zlewa się" z drzwiami ale pod nią właśnie jest rdza. Artykuł, który podał Gruha czytałem, bardzo fajny ale z bolla wiem, które z tych preparatów to byłoby to? :

http://www.farbgama.pl/index.php?cat_id=35

slaip 30-05-09 20:43

Witam i dziękuje za rozwinięcie tematu.
Ja swoją rdze również usunąłem samemu ale tak naprawdę obstawiam ze wyjdzie za pół roku po raz kolejny. Mogę tylko powiedzieć że rozmawiałem na ten temat z chłopakami z wrocławskiego serwisu Forda i przyznali mi że jest to wada fabryczna i głównym powodem rdzy od części środkowej drzwi są właśnie gumowe uszczelki i im szybciej je ktoś usuną tym rdzy mniej. Jako że u mnie na drzwiach przednich nie ma zupełnie uszczelek i chyba ktoś je wcześnie zdemontował to nie ma też i rdzy. Co do reperowania to podobno zamiennik drzwi tylnych nowych kosztuje 200-300zł więc skoro lakiernik wycenił mi robociznę na 500zł to zaczynam odkładać pieniążki na nowe elementy.

Rasta 31-05-09 17:37

Pytanie czy te drzwi w zamienniku będą pasować :lol:

forder 31-05-09 19:01

Jeszcze pytanie co to za zamiennik drzwi? Przymierzam się i chyba coś wybiorę od tego gościa. Ktoś zna/korzystał?
http://moto.allegro.pl/item627525145...dzo_dobry.html

I ponawiam pytanie nt tej masy uszczelniającej/uszczelki na rantach drzwi - wie ktoś gdzie to kupić i jak się zowie/jak nakłada?

Hoss 01-06-09 00:09

Cytat:

Napisał forder
I ponawiam pytanie nt tej masy uszczelniającej/uszczelki na rantach drzwi - wie ktoś gdzie to kupić i jak się zowie/jak nakłada?

podłączam sie pod pytanie :mrgreen:

gRuHa 01-06-09 00:24

Cytat:

Napisał forder
które z tych preparatów to byłoby to

KLIK

forder 01-06-09 16:35

Dzieki za pomoc:)

bartoszk82 27-02-10 21:22

Kolejna zima
 
Kolejna zima za mną, rdza niestety znów wylazła. Muszę szukać kolejnego sposobu ;-(

adam1985 27-02-10 22:09

ja w przyszlym tygodniu zaprowadzam do blacharza focusa z przednimi dzrwiami, robie poki jeszcze nie wylazlo bardzo, na szczescie koszty nieduze

mark_TDDI 28-02-10 09:13

dementi:
1. Problem nie polega na reagowaniu masy uszczelniającej z balchą (powtarzacie to jak mantrę, ilekroć coś komuś tu rdzewieje), ale na niewłaściwym procesie zgrzewania i wypalaniu cynku z blachy, oraz bardzo oszczędnym lakierowaniu (tzw napyleniu powierzchni mniej widocznych), co poprawia efekt i przyspiesza proces.
2. Uszczelki z przodu od środka drzwi nie powodują korozji ani jej nie sprzyjają!!! Z tyłu ich wogóle brak, a to zwykle tył najszybciej koroduje...

Sfrustrowany były posiadacz NIEKORODUJĄCEGO mk1;-)

cadbury 07-03-10 12:03

Czekam tylko na poprawę pogody i biorę się za swojego focusa, mam do zrobienia dolne krawędzie tylnych drzwi, tylną klapę oraz przednią, oczywiście wszystko bierze od wewnętrznej strony, z zewnątrz lakier bez zastrzeżeń. Chce to zrobić za pomocą: MINI NARZĘDZIA AKUMULATOROWEGO FIRMY MACALLISTER z odpowiednimi akcesoriami dzieki ktorym jestem wstanie wyczyscic daną powierzchnie bardzo dokładnie (przynajmniej tak mi sie wydaje:) zakupiłem je w castoramie za 130 zł , 2 ost. szt. były w promocji) nastepnie naniose środek LOCTITE 7505 na rdze, który po reakcji z nią może służyć jako podkład dla powłok lakierniczych, na koniec zostaje prysnąc odpowiednim lakierem akrylowym w moim przypadku jest to kolor czarny nastepnie nanieśc lakier bezbarwny. Oczywiście środek na rdze i farbe w miare zajscia takiej potrzeby należy nanieść kilkakrotnie. Zobaczymy jak mi to pójdzie, postaram sie zrobić kilka fotek podczas pracy i zamieścić je na forum.

chemiqs 20-06-12 12:24

kurcze - czy nikt jeszcze nie opisał całej procedury pozbycia się rdzy?
od poczatku do konca.
czyli co nam potrzebne - jakich materiałów użyć - jak dokladnie postepowac.

bardzo prosze o linka jezeli cos takiego jest. mam czesci lakierowane ro zrobienia (nie duze) ale szukam i szukam czegos dokladnie opisanego jak postepowac i co kupic łącznie z browarem ale czegos takiego nie znalazlem

plisss

mark_TDDI 23-07-12 21:36

Cytat:

Napisał chemiqs (Post 738348)
kurcze - czy nikt jeszcze nie opisał całej procedury pozbycia się rdzy?
od poczatku do konca.
czyli co nam potrzebne - jakich materiałów użyć - jak dokladnie postepowac

Ja Ci podam metodę - tylko proszę - nie bierz mnie za złośliwego prostaka. Niestety jedynym i skutecznym wyjściem, jest wymiana zardzewiałych/zakorodowanych elementów na wolne od tejże wady. Z tym jest tak, jak z nowotworem u człowieka - można zaleczyć i przerwać proces na jakiś czas (niekiedy nawet bardzo długi), ale raczej za jakiś czas wróci - niestety....

lookash1989 15-04-13 19:05

ja zaprowadzam po majówce focusa na pozbycie się rdzy z dwojga drzwi i tylnej klapy, ranty wewnątrz i już zaczyna wyłazić na zewnątrz, lakiernik wycenił to na ok.500 zł, metodą wycięcia tych miejsc i wstawienia nowej blachy w to miejsce. Jest szansa , że przez dluższy czas w tych miejscach znów nie "wylezie"?

Falcon 15-04-13 19:12

Ja kupiłem parę nieordzewialych drzwi za 300pln - wyszło taniej.:-)


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:49.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi