Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Elektryka, audio i alarmy (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=31)
-   -   Podgrzewanie przedniej szyby (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=24939)

wojtasss 30-12-08 22:05

Podgrzewanie przedniej szyby
 
Witam wszystkich, to mój pierwszy post więc proszę o wyrozumiałość :P. Kupiłem moją foczkę we wrześniu no i jak to na początku wszystko sprawdzałem czy działa, a że trafiłem na deszczowy dzień i miałem zaparowaną przednią szybę więc włączyłem na moment ogrzewanie przedniej szyby i pojawiły się śliczne wzorki na szybie :P. Gdy ostatnio chwycił mróz lece do samochodu ucieszony, że nie będę musiał skrobać, włączam ogrzewanie przedniej szyby czekam i NIC :shock: lampeczka na przycisku świeci się elegancko na pomarańczowo ale po kilku minutach sama gaśnie, a przednia szyba jak nie grzała tak nie grzeje. Proszę o pomoc co to może być bo jest to dość irytujące, że mam taki przydatny gadżet w aucie który nie działa :( :P pozdrawiam ;)

MisiekT 30-12-08 22:07

proponuje szukaj, problem raczej standardowy i byl juz opisany nie raz...

wojtasss 06-01-09 22:11

No i okazało się, że przy ostatnim przeglądzie jak panowie 'fachowcy' jeżeli można ich tak nazwać przy zakładaniu podszybia wyrwali mi z szyby kabel z zasilaniem (na środku, centralne złącze), oraz jak sie okazało powyłamywali wszystkie zaczepy od podszybia (nowego) :] powiedzcie czy da się jakoś to naprawić czy szyba do wymiany jak chce podgrzewanie? To jest taka taśma ona była w środku szyby, elektryk powiedział ze nie da rady tego przylutować ale może istnieje jakiś klej przewodzący którym można by było to zreperować... pomóżcie prosze :P

DarknesS 06-01-09 23:15

Hmm a ja mam pytanie z innej beczki. Czy w Foce bez podgrzewanej przedniej szyby można w dość łatwy sposób zaadoptować szybę z ogrzewaniem tak żeby spełniała swoje zadanie? (przednia).

moons 07-01-09 00:07

Cytat:

Napisał DarknesS
Hmm a ja mam pytanie z innej beczki. Czy w Foce bez podgrzewanej przedniej szyby można w dość łatwy sposób zaadoptować szybę z ogrzewaniem tak żeby spełniała swoje zadanie? (przednia).

sprawa nie jest trudna do ogarnięcia. Trzeba by było tylko sprawdzić czy skrzynka bezpieczników jest przystosowana do podgrzewanej przedniej szyby (czy w miejscu przekaźnika od szyby są blaszki) bo to by bardzo ułatwiało sprawę ale nawet jeśli tego nie ma to nawet dla średniego elektryka sprawa jest łatwa do ogarnięcia.
Pozdrawiam

DarknesS 07-01-09 06:53

Dzięki moons, tylko jest jeszcze kwestia opłacalności takiego zabiegu. Zima w Polsce trwa tak na prawdę 3-4 miesiące. A koszt nowej szyby to 499zł (gdzieś na allegro widziałem). Jest w tym sens?

szeryf_bojano 07-01-09 09:22

ten kto ma ten wie ze to zajebista rzecz...odpalasz i po minucie-dwoch masz wode zamiast lodu na szybie...do tego jak zaparuje to wciskasz i po momencie masz czysta szybe

MisiekT 07-01-09 09:43

podgrzewana szyba jest super w zimie, ale przydaje sie przez caly rok, bo czesto zdarza sie pogoda na tyle wilgona ze szyba paruje...

oplacalnosc jest zupelnie spoko, ALE TYLKO przy okazji wymiany szyby na nowa z innych powodow (pekniecie, kamien)...

wojtasss 07-01-09 16:42

a ktoś na moje zapytanie odpowie? xD

Arturek 07-01-09 16:48

Cytat:

Napisał wojtasss
a ktoś na moje zapytanie odpowie? xD

Zależy jak urwane.
Jest coś takiego jak klej przewodzący.
Może uda się dokleić kawałek blaszki do szyby i do tego prowizorycznego złacza podepniesz kable.
Tak sobie radzili koledzy, gdy uległy destrukcji podpięcia ogrzewania tylnej szyby.
pozdrawiam
Arturek

Emf 07-01-09 18:33

Jeszcze jakiś m-c temu używałem swojej ogrzewanej szybki i działał bez problemu.
Wczoraj włączyłem ją ale po kilku minutach stało się to co autorowi postu:

Cytat:

Napisał wojtasss
lampeczka na przycisku świeci się elegancko na pomarańczowo ale po kilku minutach sama gaśnie,

Czy to wina wysokiego mrozu, fakt było z -20 :roll:

[ Dodano: Sro 07 Sty, 2009 18:41 ]
Nieaktualne.
Już znalazłem odpowiedź :)
Na szczęście wszystko OK.
http://forum.focusklubpolska.pl/view...grzewana+szyba

wojtasss 07-01-09 18:42

Podobno podgrzewanie przedniej szyby wyłącza sie samoczynnie po kilku minutach i to normalne jest, tak jak ogrzewanie tylnej szyby tylko tylna wyłacza sie po jakichs 15 - 20 minutach.

Krisol 25-01-09 20:20

Ogrzewanie przedniej szyby wyłącza się samoczynnie po 5 minutach.

pawel_k 07-12-10 20:02

Cytat:

Napisał Emf (Post 304438)
Jeszcze jakiś m-c temu używałem swojej ogrzewanej szybki i działał bez problemu.
Wczoraj włączyłem ją ale po kilku minutach stało się to co autorowi postu:



Czy to wina wysokiego mrozu, fakt było z -20 :roll:

[ Dodano: Sro 07 Sty, 2009 18:41 ]
Nieaktualne.
Już znalazłem odpowiedź :)
Na szczęście wszystko OK.
http://forum.focusklubpolska.pl/view...grzewana+szyba

Niestety podany link nie działa, czy mógłby mi ktoś powiedzieć jak znaleźć ten topic?

wigi 09-12-10 22:43

U mnie w silne mrozy (ok. -10 st.C) włączenie podgrzewania przedniej szyby nie daje żadnego efektu (poza przygasaniem światełka w kabinie - widać, że prąd w szybę idzie). Czy u Was jest tak samo?

walus501 14-10-12 12:42

Witam!
jestem tu nowy i zauwazyłem ze mam problme z podgrzewaniem przedniej szyby. a mianowicie gdy szyba jest zaparowana i włączę podgrzewanie to po jakimś czasie widać tylko takie niewielkie paski pionowe które juz są suche. a rezta dalej zaparowana... (auto kupione pared dni temu i tak powoli wychodza tekie rzeczy)

nie wiem jak to dokładniej oppisać wiec zrobiłem taki rysunek:
http://images41.fotosik.pl/1793/ce40594bfdae93f2.jpg

Falcon 14-10-12 15:32

Tylko wymiana szyby może rozwiązać problem, nie można tego naprawić. Po prostu przepalone ścieżki grzejne wewnątrz szyby.

walus501 14-10-12 22:40

ale to możliwe zeby sie tak wypaliły??

siwy05 15-10-12 07:03

Możliwe, możliwe, mam to samo, szyba do wymiany

walus501 15-10-12 09:17

Cytat:

Napisał siwy05 (Post 779557)
Możliwe, możliwe, mam to samo, szyba do wymiany

nie pocieszyłeś mnie ...

siwy05 15-10-12 16:48

Cytat:

Napisał walus501 (Post 779578)
nie pocieszyłeś mnie ...

Dlatego grzaną szybę najlepiej ubezpieczyć, ja mam takie szczęście, że w każdym aucie wymieniałem szybę. W tym też wymienię, bo w Chorwacji dostała kamieniem i kaput. Ubezpieczenie koło 70zł, wkład własny koło 100zł, wymiana szyby samemu 650zł. Bilans wiadomo jaki.

czarkoski 15-10-12 17:38

wymieniałem w zeszły czwartek 740 zł w Szybexie w Piasecznie (szyba + robota)

miałem juz 2 odpryski i grzanie naprawiałem, wiec jakaś pociecha, z drugiej strony byłby kpl opon......

Gringo 28-11-12 18:18

Dzień dobry,
Mam pytanie o drobiazg, ale pokrewny więc nie chciałbym zakładać nowego tematu.
Jak nazywa się ta wtyczka na podszybiu, do której podłącza się ogrzewanie z szyby. Byłbym wdzięczny za jakiś link do allegro tej części albo coś.
Sprawa wygląda tak, że pół szyby grzeje (od pasażera co gorsze :P), a pół szyby nie grzeje. I po sprawdzeniu tych połączeń na podszybiu wygląda na to, że ktoś połączył to na odwal się taśmą od strony kierowcy. Myślę, że zamontowanie tej oryginalnej wtyczki załatwiłoby problem- tylko jak to coś się nazywa...

Falcon 28-11-12 18:52

Wtyczka to wtyczka - nie ma nazwy jako takiej i ciężko będzie znaleźć na allegro - prędzej jedź na szrot i wytnij z rozbitka.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 07:42.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi