Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Inne techniczne (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=10)
-   -   Belki do relingów do FFI kombi (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=14923)

Krzaq 01-02-07 13:13

Belki do relingów do FFI kombi
 
Być może temat był już "wałkowany", ale nic specjalnego na ten temat nie znalazłem.
Czy do FFI kombi dostępne są fabryczne belki do relingów? Ja miałem takie w poprzednim wozie (Renault Laguna Kombi).
Takie uniwersalne nie bardzo mi pasują, ponieważ po pierwsze są zwykle za szerokie i wystają na boki poza relingi, a po drugie mają strasznie wysokie mocowania, przez co jeszcze bardziej podwyższają i tak już wysoką foke. A jak nałożymy jeszcze na belki uchwyt na rower albo narty to już robi się tragedia.

paolos 01-02-07 13:32

Są dostępne, kosztują w ASO 400,- [panna], producent MontBlanc...

I nie są zbyt fantastyczne IMHO...

Proponuję takie ATERA RELING

adamtka 01-02-07 13:45

Cytat:

Napisał paolos
I nie są zbyt fantastyczne IMHO...

jakiś Ty mądry :)

Krzaq 01-02-07 13:47

Proponuję takie ATERA RELING[/quote]

Bardzo ładne. Ale czy są czarne. Jak szukałem w necie to aluminiowe zawsze srebrne :(...a ja mam czarną foke...

paolos 01-02-07 13:48

Cytat:

Napisał adamtka
jakiś Ty mądry :)

nie spamowac na technicznym [plask]

Po prostu jakieś takie delikatne te uchwyty maja - inna sprawa,
że dają praktycznie 100% przesterzni między belkami do wykorzystania...
Ale po oblukaniu dałem sobie spokój i zanabyłem Thula

[ Dodano: Czw 01 Lut, 2007 13:49 ]
Cytat:

Bardzo ładne. Ale czy są czarne. Jak szukałem w necie to aluminiowe zawsze srebrne :( ...a ja mam czarną foke...
Chyba tylko w alu... Ale do czarnej by chyba pasowało

Arturek 03-02-07 10:20

Ktoś sprzedaje takie:

http://motonews.pl/sh_forum.php?op=f...4030&c=46&f=20

pozdrawiam
Arturek

M_R 05-02-07 09:47

cześć,

kupiłem uniwersalne belki "Auto Maxi" plusem jest niewątpliwie niskie mocowanie,
jest trochę dłuższy od dedykowanego Thula ale dla mnie akurat jest duży plus (wożę
sprzęt windsurfingowy). Cena 250-300zł, nie widziałem w kolorze czarnym.
Przykręca się go imbusem, do śruby mamy dostęp po wysunięciu czarnej gumowej listwy
z górnej części profilu. Niestety powyżej 120km/h zaczyna mocno szumieć, poza tym nie
widzę jego wad.

link do takiego bagażnika http://www.bagazniki.net.pl/product_...products_id=49

Kolega kupił Thula do Focusa II, belki w nim to porażka, strasznie szerokie i nic
standardowego do niego nie pasuje, ale dostał w komplecie takie plastikowe owiewki,
które się przykleja pod belki i ograniczają w dużym stopniu szum powietrza. Nie wiem,
czy w bagażnikach do relingów też to dają.

paolos 05-02-07 09:52

Cytat:

Napisał M_R
Niestety powyżej 120km/h zaczyna mocno szumieć, poza tym nie
widzę jego wad.

[panna] [panna] [boshe]

[readmore] [readmore] [readmore] [readmore]

W instrukcji stoi jak byk, aby unikać prędkości powyżej 110 km /h przy zainstalowanym bagażniku na dachu.

Opór rośnie mniej więcej z kwadratem prędkości. Sam bagażnik wytrzyma, ale jeśli byś tak ze
sprzętem śmignął mógłbyś go potem szukać po polach i lasach [panna]

[ Dodano: Pon 05 Lut, 2007 09:56 ]
Cytat:

Napisał M_R
Kolega kupił Thula do Focusa II, belki w nim to porażka, strasznie szerokie i nic
standardowego do niego nie pasuje

Ja mam Thule standardowe do relingów i jak dotychczas pasuje do nich wszystko :shock:

Może wyglądu nie mają - ale bagażnik to raczej nie jest element tuningowy poprawiający image auta tylko element funkcjonalny mający usprawnić transport bagażu.

M_R 05-02-07 14:45

[quote="paolos"]
Cytat:

Napisał M_R
Niestety powyżej 120km/h zaczyna mocno szumieć, poza tym nie
widzę jego wad.

[panna] [panna] [boshe]

[readmore] [readmore] [readmore] [readmore]

W instrukcji stoi jak byk, aby unikać prędkości powyżej 110 km /h przy zainstalowanym bagażniku na dachu.

wszystko co piszesz to prawda ale prawda również jest taka że te bagażniki wytrzymują
bardzo duże obciążenia i najważniejsze jest umocowanie tego co wieziesz na dachu.
Z mojego doświadczenia wiem że można jeździć znacznie szybciej niż 110km/h i nic się
nie dzieje.
Ale z tym co piszą w instrukcji to nie będę polemizował :)


[ Dodano: Pon 05 Lut, 2007 09:56 ]
Cytat:

Napisał M_R
Kolega kupił Thula do Focusa II, belki w nim to porażka, strasznie szerokie i nic
standardowego do niego nie pasuje

Ja mam Thule standardowe do relingów i jak dotychczas pasuje do nich wszystko :shock:

on ma FFII kombi bez relingów z jakimś fordowskim systemem mocowania, wiem co mówię
o szerokości bo na belki nie wchodzą żadne owijki windsurfingowe, a do bagażnika
rowerowego i narciarskiego musiał dokupić specjalne mocowania do tych belek

_domino 12-12-10 19:39

Hej a czy TEN bagaznik bedzie pasowac do FFI kombi z relingami?

Szukam czegos na 2-3 wyjazdy w roku, do kajaka i roweru (uchwyty Thule).


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:28.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi