Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Elektryka, audio i alarmy (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=31)
-   -   [FFII] Radio 6000CD i problem z funkcją zest. głośnomówiąceg (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=28822)

Maciekd 26-07-09 20:23

[FFII] Radio 6000CD i problem z funkcją zest. głośnomówiąceg
 
Witam
Mam oto taki problem

W swoim aucie (FF II 2006) mam radio 6000CD z funkcją zestawu głośnomówiącego Bluetooth. Używałem bez problemu tej funkcji z moim dotychczasowym telefonem SE K750i. Działało to tak, że gdy ktoś dzwonił, na wyświatlaczu radia pojawiała się informacja o przychodzącym połączeniu "INCOMING", a po chwili pokazywał się numer dzwoniącego. Niedawno przesiadłem się na SE C905 i w przypadku tego telefonu, na radiu pokazuje się tylko informacja o przychodzącym połączeniu, a dalej numer już się nie pokazuje.
Jeśli chodzi o ustawienia radia to nie widzę nic (oprócz włącz/wyłącz bluetooth czyli BT ON i OFF), co mogłoby się wiązać z funkcją zestawu głośnomówiącego (w instrukcji też nic nie znalazłem). W telefonie również nie ma raczej nic takiego czego nie byłoby w K750 - całość podłączenia sprowadza się do wyszukania na telefonie radia, wklepaniu kodu 0000 i koniec. Dlaczego zatem na jednym telefonie numer jest przekazywany do radia a na innym nie. Może ktoś z użytkowników zna odpowiedź i wie co zrobić, żeby działało.

Dodam, że poza tym wszystko działa OK - rozmowy są poprawnie przekazywane do radia. Jedynie nie pokazuje się ten numer dzwoniącego, czyli po prostu nie wiem kto do mnie dzwoni, co jest dosyć irytujące, zwłaszcza gdy telefon mam w kieszeni :x

Pzdr
Maciek

Szlug5 27-07-09 15:04

Zobacz czy przypadkiem nie masz wyłączonej Zdalnego trybu SIM. Czasami jak masz wyłączone to nie są przekazywane tego typu informacje poza telefon. Prawdopodobnie to jest gdzieś w menu BT.

kubekmode 28-07-09 11:04

U siebie mam "Zdalny SIM" wyłączony, a mimo to pojawia mi się numer telefonu. Sprawdź mimo wszystko może w SE to inaczej działa.

Jak nie, to może resecik radia? Ja mam czasem tak, że opcja BT mi znika z radia (po naciśnięciu słuchawki mam MUTE). Odłączam na 10 sek akumulator i wszystko się naprawia. Może i tobie pomoże?

Maciekd 28-07-09 19:02

Dzięki za sugestie. Jeśli chodzi o ten Zdalny tryb SIM, to właśnie raczej nie ma tej opcji w moim telefonie i chyba w ogóle w SE tego nie ma, ale będę coś jeszcze w sieci na ten temat szukał.
Co do resetu radia, to już to przeszedłem 8), tyle, że odłączałem samo radio, a nie akumulator. Niestety wciąż to samo. Zauważyłem jednak, że taki reset niczego w radiu tak naprawdę nie kasuje (poza koniecznością wprowadzenia kodu) - zegar jest ustawiony, stacje radiowe dalej są zaprogramowane, kontakty do wybierania głosowego przez Voice Control również (choć to nie jestem pewien na 100% czy jest zapisywane w radiu). Czy jest jakaś możliwość jakiegoś hard resetu radia, żeby wykasować mu wszystko ?

Edit: (2009-08-03)
Udało mi się już wyjaśnić w czym tkwi problem, zatem dla zamknięcia tematu piszę o co chodzi. Okazało się, że wina leży po stronie telefonu, a konkretnie najnowszej wersji softu dla C905. Na starszym sofcie wszystko działa OK, zatem pozostało mi trzymać się tej starszej wersji albo kombinować ze składaniem nowego softu ze starym sterownikiem BT.

Pozdro


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 09:33.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi