Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Opony, felgi, hamulce i zawieszenie (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=33)
-   -   [MK2] Czy ktoś zmieniał zawieszenie w Ford Focus RS (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=47859)

Alicja 07-03-11 00:02

Czy ktoś zmieniał zawieszenie w Ford Focus RS
 
Witam,
Czy ktoś zmieniał zawieszenie w Ford Focus RS aby nie telepało i nie obracało samochodem na łuku.
Czy ktoś zmieniał hamulce, aby hamował jak sportowy samochód?

Kam1l 07-03-11 00:32

Po co koni kupa jak kierowca dupa :smt022

Alicja 07-03-11 00:46

chętnie zobaczę jak wchodzisz w zakręty ;) zapraszam na lotnisko w Ułęży

KrisSz 07-03-11 07:24

W pl chyba jeszcze nikt nie zmieniał (tak zaraz wyskoczy Rasta i mnie poprawi [zlosnik])

z zawieszenia dostępne są BC i parę innych np tu (BC Racing, Bilstein, Gaz shocks,KW, etc)
http://j-w-racing.co.uk/section.php/...ab3e5ac15d208d

Co do hamulców to są zestawy Brembo, AP, Taroxa.
http://j-w-racing.co.uk/section.php/2172/1/tarox


A w Ułęży pewno też się pojawię i chętnie zobaczę jak to jest w zakrętach. Alicja - wydaje mi się że troszkę przesadzasz - zawieszenie i hamulce w RS-ie wydawały mi się co najmniej dobre....zawieszenie relatywnie twarde to i trochę telepie [zaklopotanie]

gruby_rs 07-03-11 09:25

Temat zawieszenia wałkowalismy z Kolegą Pekari od lata i ustalilismy ze ten typ tak ma[zlosnik], jest lekki babolek powodujacy wrazenie stukania i niewiele mozna poradzic. Sciaganie w prawo - temat na kilka stron, czekam na uzupelnienie tematu RS-problem z trakcja przez w/w Kolege - sa nowe, ciekawe newsy. Hamulce IMO są ok, to nie jest sportowy samochod tylko tzw hot-hatch. Co do wypowiedzi Kolezanki z pierwszego postu to domyslam ze przesiadlas sie albo z GTR-a, albo wyczynowej konstrukcji zbudowanej na tor - jesli tak to rozumiem rozczarowanie.

F_Driver 07-03-11 10:10

Wymienimy się :-D oddam swojego dołożę jeszcze Jacka Daniels'a [bigok]

Alicja 07-03-11 14:11

hamulce są co najmniej słabe. Praktycznie pedał hamulca wpada do podłogi jak w masło i nic się prawie nie dzieje. Przy tej mocy i tym momencie to każdy pojazd powinien mieć minimum hamulce brembo w standardzie. A tak to przy próbie hamowania przy prędkości np 150 km/h droga hamowania jest chyba dłuższa o kilometr [kaput] Nie jest pewnie przypadkiem, że AP Racing produkuje zamienniki tych hamulców, tylko że cena jest zaporowa. A z tym przesiadaniem się z samochodu torowego to prawda. Nissan 350Z nie obraca się przy hamowaniu na łuku [zlosnik]. To obracanie przy hamowaniu może mieć swoje zalety ale znowu - nie przy 150 km/h [zlosnik]

Filmik z moim piruetem (zielony focus) o którym mowa w poście:
YouTube - Track Day Zamieć 2011 Motoprezent 30.01.2011

gruby_rs 07-03-11 15:17

Czy chodzi o 0:32 filmu?

KrisSz 07-03-11 15:19

Jak hamulec na dzień dobry wpada w podłogę to coś nie halo. Jeżeli to dzieje się po ich zagotowaniu to każde będą tak miały prędzej lub później.

Pojedź do ASO niech ci sprawdzą hamulce - może cos jest z nimi nie tak. Daj znać jak poszło

Jak hamulce bedą ok to możesz pomyśleć na początek nad zmianą okładzin (np Ferrodo DS2500 , Coswortha Street Mastera lub jakieś inne do wyboru) jak stare zejdą.

Ogladełm filmik i nie widzę jakiejś tragedii na 0:32. Może różnice prowadzenia wynikają z tego że Focus ma napęd na przód a 350Z na tył ?

gruby_rs 07-03-11 15:27

Na codzien jezdze innymi autami - w porownaniu do RS-a są wrecz pozbawione hamulcow. Cos u Ciebie jest nie tak.

anderbi 07-03-11 16:32

jak cie stać to masz do dyspozycji duzo możliwości

http://j-w-racing.co.uk/shopimages/p...ormula_kit.jpg

fakt cena zaporowa.. podpytaj Rasty, Adama, Rsss oni o hamulcach wiele powiedzą..

do tego kopalnia wiedzy to passionford.com i inne tez

Kam1l 07-03-11 18:10

Cytat:

Napisał Alicja (Post 546587)
chętnie zobaczę jak wchodzisz w zakręty zapraszam na lotnisko w Ułęży

Jeśli w skład propozycji wchodzi zamana auta to nie ma problemu [zlosnik]

Alicja 07-03-11 20:46

Witam, od tygodnia testuję Ferrodo DS2500 i jest lepiej, ale mogło by być jeszcze lepiej.. chyba, że u was hamulce spisują się zupełnie inaczej..

KrisSz 07-03-11 21:38

U mnie jest ok.....

anderbi 08-03-11 00:54

wsiądź do zwykłej foki a zobaczysz ze twój hamuje b.dobrze...

DejaVu 09-03-11 18:28

dla mnie moj hamuje co najmniej poprawnie w porównaniu z moja była "rajdówką" zawsze mozesz wrzucic przewody w stalowym oplocie zalac plynem o wyzszej temp.wrzenia i do tego tarcze nacinane bo widze ze klocki już masz. z mojej strony polecil bym nacinane po calosci tak aby gazy szybciutko uciekaly z tarczy. jak to Ci nie pomoze to juz tylko kompletny kit.
czy ten zawrot z flimiku w 0:32 nazywasz piruetem bo dla mnie to jedyna sprawna metoda do zawrocenia RSa na ciasnym skrzyżowaniu zamiast na 3x ;)
co do hamowania to ja mialem w swoim problem gdzie auto na prostej rzucalo w lewo. okazalo sie ze mialem nie rowne cisnienie w układzie. w serwisie wykryli i usuneli problem.

Bzyczek 09-03-11 18:51

ooo... na filmiku jest Tomaszkowy lancer też [bigok] sorry za OT

---------- Post dodany o 18:51 ---------- Poprzedni post był z 18:50 ----------

ps. Pawelus chyba zmieniał w końcu hamulce, ale nie mam 100% pewności.

Alicja 10-03-11 22:33

Cytat:

Napisał Przemek Deja (Post 547559)
dla mnie moj hamuje co najmniej poprawnie w porównaniu z moja była "rajdówką" zawsze mozesz wrzucic przewody w stalowym oplocie zalac plynem o wyzszej temp.wrzenia i do tego tarcze nacinane bo widze ze klocki już masz. z mojej strony polecil bym nacinane po calosci tak aby gazy szybciutko uciekaly z tarczy. jak to Ci nie pomoze to juz tylko kompletny kit.
czy ten zawrot z flimiku w 0:32 nazywasz piruetem bo dla mnie to jedyna sprawna metoda do zawrocenia RSa na ciasnym skrzyżowaniu zamiast na 3x ;)
co do hamowania to ja mialem w swoim problem gdzie auto na prostej rzucalo w lewo. okazalo sie ze mialem nie rowne cisnienie w układzie. w serwisie wykryli i usuneli problem.

oczywiście filmik był for fun i nie miał nic wspólnego z tematem posta [poebao]
wszystko co proponujesz dotyczy przegrzanych hamulców.. Czy próbowałeś kiedyś mocno hamować ze 150km/h?

anderbi 11-03-11 03:34

zawsze mozesz....

FOCUS WRC08 Belgium Champion rally Car. Ex Pieter Tsjoen and Ex François Duval. Completely rebuilt in M-Sport

http://www.rallycarsforsale.net/photos/p53009n1.jpg
http://www.rallycarsforsale.net/photos/p53009n4.jpg

DejaVu 11-03-11 07:32

Cytat:

Napisał Alicja (Post 548050)
Czy próbowałeś kiedyś mocno hamować ze 150km/h?

ja się boje tak szybko jeździć :(

dzis rano sprawdziłem ten mój pedał z owej prędkosci i ciut mniejszej aż lekko zagrzały się hebelki i powiem Ci koleżnako że twardy jest. Niestety było lekko mokro i ABSik pracował z zawziętością.

albo masz coś nie tak z autem albo za daleko siedzisz ;)

Rasta 11-03-11 08:34

Cytat:

Napisał Alicja (Post 546587)
chętnie zobaczę jak wchodzisz w zakręty zapraszam na lotnisko w Ułęży

Przyjmuję wyzwanie. :D

A co do zmian i zakupów to polecam www.pumaspeed.co.uk

KrisSz 11-03-11 09:21

No to mamy ustawkę :-D

gruby_rs 11-03-11 09:25

Cytat:

Napisał Alicja (Post 548050)
oczywiście filmik był for fun i nie miał nic wspólnego z tematem posta [poebao]

Pare ekranow wyzej piszesz co innego, pierwszy Twoj post w topicu jest prawie ze wolaniem o pomoc, za przyklad dramatyzmu samochodu podajesz przyzwoity nawrot na sniegu. To wiec jak w koncu jest z tym obracaniem na łuku?

Pzdr

Adam Getka 11-03-11 09:35

Kobieta zmienną jest.....

pum 11-03-11 09:38

Cytat:

Napisał Rasta (Post 548105)
Przyjmuję wyzwanie.

nie masz RS'a więc się nie liczy...

Yerzo 11-03-11 10:09

Cytat:

Napisał pum (Post 548120)
nie masz RS'a więc się nie liczy...

ma zegary z RSa i to się liczy :)

holo 11-03-11 16:44

A może Alicja nam napisze czym jeździła do tej pory, bo skoro mówi, ze nie hamuje, to znaczy, że jakieś porównanie ma.

bartek1104 11-03-11 17:07

Cytat:

Napisał holo (Post 548249)
A może Alicja nam napisze czym jeździła do tej pory, bo skoro mówi, ze nie hamuje, to znaczy, że jakieś porównanie ma.

:smt075

350z

Radek89 11-03-11 18:38

rzeczywiście bardzo dziwne że przy wchodzeniu w ostry łuk na lodzie i użycie w trakcie tego manewru hamulca powoduje ładnego bączka ... Drastycznei przenosisz masę auta w łuku na przednią oś a odciążasz tył ... wypadkowe sił układają się tak że auto musi obrócić ... nie ma zmiłuj ...

Z twojego opisu wynika że hamulce masz po prostu przypsute ( moze pomogło by odpowietrzenie układu i zalanie dobrego płynu ... ? )

Tak czy siak , nie spodziewaj się , że auto będzie prowadziło się jak po szynach ... RS-em nie jeździłem ale może po prostu go nie potrafisz ogarnąć ?? Mocne FWD a mocne RWD które miałaś wcześniej to dwie inne szkoły ...

Ale co ja tam wiem :D:D:D

Alicja 11-03-11 18:42

W 350z jest Brembo 4ro tłoczkowe i nie ma problemów z hamowaniem. Oficjalne dane techniczne dotyczą tylko hamowania ze 100km/h i cały w tym problem. A kto na trasie (nie mówiąc o torze) jeździ 100km/h ... Ze 100 to nawet rower zahamuje ;)


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:53.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi