Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Serwis i gwarancja (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=15)
-   -   Przeglądy wiosenne (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=16163)

lobuzek 06-04-07 21:07

Przeglądy wiosenne
 
W tej chwili w Fordzie jest akcja Wiosna z Fordem. Trwa do końca kwietnia. przegląd gratis, dodatkowo dostaje się assistance na 1 rok gratis. Warto skorzystać!

NoreL 07-04-07 12:16

lobuzek, mozesz podac jakies dokładniejsze info. Przeszukałem website-y chyba wszystkich ASO Forda w Warszawie i w żadnym nie ma nic na ten temat.

MisiekT 07-04-07 12:28

http://www.ford.pl/ie/akcjawiosna07/-

NoreL 07-04-07 12:47

MisiekT, i wszystko na temat :)

Dzięki wielkie !

harryd 07-04-07 17:49

ja mam takie small pytanie. Co to są "kluczowe elementy pojazdu", tj. ktore to sa? Byl ktos i patrzyl w czym grzebia i co sprawdzaja? dziekowac bardzo

Sado 07-04-07 18:32

Wiesz co - dla mnie takie przeglądy to "bullszit".
Mam akurat w kwietniu przeglądy swojego samochodu to widzę jak wygląda ten darmowy przegląd (bo zazwyczaj na stanowisku obok stoi taki "wiosennoprzeglądowiec". Pan mechanik pobieżnie (widziałlem bo swojego pojazdu nie odstępuję na krok podczas przeglądu i stoję na hali ASO) popatrzy tu i tam i powie do wymiany to i to - wymieniamy?
Klient zwykle pyta za ile i dziękuje serdecznie jak usłyszy kwotę.

Z tego co zaobserwowałem to:
1. Patrzą na hamulce (stopień zużycia klocków i tarcz)
2. Wydech
3. Stan silnika, ale tylko "na słuch" + podstawowe ilości płynów i oleju (aha niech się Wam nie wydaje że jak czegoś brakuje to będzie darmowa "dolewka" - akurat)
4. Ogólnie karoseria (ale uwierzcie - mechanik tylko rzucił okiem)
i TYLE w temacie darmowych przeglądów.

W sumie to taki przegląd to sobie sam robię...

harryd 07-04-07 21:14

niech go sobie w d... wsadza:) swiateczne zyczenia dla Forumowiczow, nie dla ASO:) pozdrawiam [pop]

lobuzek 08-04-07 15:43

Zgadza się. Ale też szarpaki, pomiar siły hamowania, sprawdzenie stanu płynu hamulcowego, chłodniczego i akumulatora. Wielkie nic, ale choćby dla assistance warto się wybrać. Zresztą sam przy tym byłem i trochę przycisnąłem serwisanta, więc przyjrzał się Foce lepiej. Wlazłem z nim pod samochód i dokładnie go wyoglądałem. No i muszę zmienić opaski przy uszczelniaczach przy skrzyni, bo trochę smaru wylazło. Oprócz tego płyn hamulcowy, już zakupiony i czeka na wymianę.

wrx 11-04-07 11:57

Cytat:

Napisał lobuzek
Zgadza się. Ale też szarpaki, pomiar siły hamowania, sprawdzenie stanu płynu hamulcowego, chłodniczego i akumulatora. Wielkie nic, ale choćby dla assistance warto się wybrać. Zresztą sam przy tym byłem i trochę przycisnąłem serwisanta, więc przyjrzał się Foce lepiej. Wlazłem z nim pod samochód i dokładnie go wyoglądałem. No i muszę zmienić opaski przy uszczelniaczach przy skrzyni, bo trochę smaru wylazło. Oprócz tego płyn hamulcowy, już zakupiony i czeka na wymianę.

zgadza sie mi powiedzieli w zeszlym roku ze mam do wymiany lacznik stabilizatora PP oraz do wymiany plyn hamulcowy bo jego temp wrzenia znacznie spadla ponizej dopuszczalnego minimum (plyn hamulcowy lapie wode dlatego nie powinno sie odkrecac zbiorniczka)

Krzyziu 11-04-07 15:05

a multeximie mi dzis powiedzieli, że jeszcze do nich nie weszła ta akcja [screwy]

eKoNoVeMbEr 12-04-07 22:39

Heh, w multeximie to akcja wejdzie jak bedzie połowa lata. Oni tam biora wszystko co tylko sie da. Parking w .... zawalony i nie wyrabiaja sie z tym co obiecali. Przychodzisz w piatek a oni z robota na wtorku albo jeszcze wogole czesci nie przyjechały. Pozatym niewiem jak było u Ciebie, ale ja kiedy od nich wyjezdzalem to musialem prosic jakiegos cymbala o przestawienie bo za malo miejsca było - o długosc reki. Pozatym darmowy przeglad... wiadomo jak wyglada. Pojedz na kanał, jest darmowy na paderewskiego na tym parkingu i tam mozesz samemu zrobic to samo:) Jak beda pytac gdzie jedziesz to powiedz ze do myjni - bo sa tam takie mędy które licza na browca ze Cie wpuszcza po kryjmu. Te co niby parkingu pilnuja. heh, kiedys jak w nocy musialem wyskoczyc to w drodze do budki goscia nie widzialem wiec odrazu do foki poszedlem i wyjezdzam. Zobaczyłem przez szybe goscia z nosem przyklejonym do okna i jeszcze hrapał, w srodku chodziło TV, radio i ogrzewanie. Nie zostawialem im numerka. Jak wracałem za około godzine, tez spał. Juz dawien dawno zrezygnowalem z ich usług i kupiłem AC. W dodatku na tym parkingu taki syf ze auto wiecznie brudne, i koty po nim łaziły drapiac lakier, a na dodatek obok mnie parkowal "sasiad" ktory majac ilestamletniego poldka nie uwazał kiedy otwierał drzwi i kilka razy mnie łupnył - do dzisiaj mam ślad. Oczywiscie odpłaciłem stosownym zachowaniem powszechnie uwazanym za gorszące [hmm]

Krzyziu 13-04-07 07:31

mi zależy na darmowym przeglądzie, bo w multeximie pracuje mój znajomy, to zrobiłby mi naprawdę pełną diagnostykę na full wypasie

Vandroiy 13-04-07 10:10

Może moje pytanie jest durne :smt101 , ale czy ten darmowy przegląd to tylko dla aut na gwarancji, czy przeglądają każdego forda celem "naciągnięcia" na skorzystanie z usług serwisu?

NoreL 13-04-07 10:12

Cytat:

Napisał Vandroiy
przeglądają każdego forda



Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:54.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi