Forum Focus Klub Polska

Forum Focus Klub Polska (https://forum.focusklubpolska.pl/forum.php)
-   Serwis i gwarancja (https://forum.focusklubpolska.pl/forumdisplay.php?f=15)
-   -   Co z gwarancją podczas naprawy w ASO? (https://forum.focusklubpolska.pl/showthread.php?t=7968)

Przemkoskib 31-12-05 15:44

Co z gwarancją podczas naprawy w ASO?
 
Witam,
dziś spotkała mnie niesamowita zniewaga, a mianowicie mojej najukochańszej foczce II 1,6 TDCi, silnik się rozklekotał (po niespełna 10 000 km). Zaczęła strasznie dymić, straciła moc, i do tego wydawała przerazające dźwięki spod maski. Jeśli wiecie co to może być to piszcie...

Ale pisze w tym temacie z innego powodu. Podejrzewam, że naprawa może potrwać troszkę więc zapytałem w Fordzie, co z przedłużeniem gwarancji. Niemiły pan kierownik serwisu poinformował mnie, że gwarancje na mój samochód nie zostaje przedłużona o czas naprawy Forda. Czy to prawda?

W 2002r. kupiłem w salonie Mercedesa Vito w Krakowie, w okresie gwarancyjnym zdarzyła mu się tylko jedna usterka którą w ASO usuwali 2 dni. Gwarancja została mi przedłużona o te drobne 2 dni i na dodatek z inicjatywy MB dostałem samochód zastępczy - A klasę. W Fordzie zapytałem o samochód zastępczy bo szanowny p. kierownik nawet nie wspomniał o takiej możliwości i dowiedziałem się że co? NIE MAAAAA.... Spytałem jak to nie ma, przecież nie dopuszczalne jest zostawiać tak swoich klientów na lodzie... Pan poszedł sprawdzić i za 3 min. przyszedł i oznajmił że się znajdzie samochód. Więc się ucieszyłem i zapytałem jaki to samochód. Pan z dumą odpowiedzial że to Ford Transit [banghead] . Szkoda gadać :x .
Napiszcie co myślicie o tej gwarancji.

kowjan1 03-01-06 10:54

Re: Co z gwarancją podczas naprawy w ASO?
 
Cytat:

Napisał Przemkoskib
Ford Transit

No to pieknego zastepczaka dostales, nie ma co.
Nie wiem jak to z ta gwarancja, ale cos czuje ze jakas kolejna interwencja w Wawie sie szykuje
powodzenia

grzehoo 03-01-06 11:05

z zastępczym to jest tak, że w gruncie rzeczy zalezy to od widzimisię ASO. Ale na pewno powinni ci dać na taką naprawę to już na pewno. Zrób awanturę, postrasz Ford Polska to powinno pomóc.
No a co do Mercedesa - wg mnie to trchę inna klasa aut, więc trochę inny świat w podchodzeniu do klienta... Smutna prawda.

moon 03-01-06 11:14

Kazda gwarancja jest przedluzana na czas przebywania auta lub innego urzadzenia w serwisie. Gdyby mi tk powiedzieli to chyba bym... :smt067

Przemkoskib 03-01-06 21:05

Dzięki za odpowiedź.

Mój Focusik już stoi u siebie w garażu, podobno cosik było zanieczyszczone, przez co porobiły się błędy w komputerze i silnik dostawał złe powietrze [screwy]

A co do ich samochodu zastępczego (Transit za Focusa [banghead] ) to jednym słowem mówiąc, OLAŁEM ich. Całe szczęście jest jeszcze Vito do dyspozycji.

Mam nadzieję, że moje wizyty w ASO Ford Partner w Krakowie, będą żadkie i tegoż samego wam życzę w tym rozpoczynającym sie roku :D

NeroN 03-01-06 22:46

Ja bym wziął tego tranzita.... Jak ten kolo taki chamski to ja tez... i zaparkowac go naprzeciwko salonu na kilka dni [hmm]

Marek66 09-01-06 20:04

Cytat:

Napisał Przemkoskib
Niemiły pan kierownik serwisu poinformował mnie, że gwarancje na mój samochód nie zostaje przedłużona o czas naprawy Forda. Czy to prawda?

Cytat:

Napisał Przemkoskib
Napiszcie co myślicie o tej gwarancji.

Jeszcze nie spotkalem sie u Forda zeby z powodu naprawy gwarancyjnej przedluzali gwarancje . :wink:

moon 12-01-06 13:29

Cytat:

Napisał Marek66
Jeszcze nie spotkalem sie u Forda zeby z powodu naprawy gwarancyjnej przedluzali gwarancje . :wink:

To nie jest decyzja Forda to sa przepisy. Masz prawo sie tego domagac.


Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:03.

Powered by vBulletin® Version 3.8.10
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.

Garage vBulletin Plugins by Drive Thru Online, Inc.

Tłumaczenie: vBHELP.pl - Polski Support vBulletin
Navbar with Avatar by Kolbi